Online kérdőívet szerkeszteni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2014. április 16., 11:47-kor történt szerkesztése után volt. (→Lépések)
Hogyan kell Online kérdőívet szerkeszteni?
Tudományos munka (pl. szakdolgozat) készítésekor a legtöbb esetben szükség van valamilyen kutatásra. A legegyszerűbb módja, hogy minél több ember véleményét megismerjük valamivel kapcsolatban, egy kérdőíves kutatás elkészítése. A fiatalabb korosztályt könnyen elérhetjük az interneten, véleményük megismeréséhez pedig az online kérdőívek nyújtanak segítséget.
Lépések
- Gondold végig már a kérdőív szerkesztése előtt, hogy milyen kérdéseid vannak, és írd össze, nehogy kimaradjon valami!
- Válaszd ki a kérdőívszerkesztő programot! Több oldal is kínál ilyen szolgáltatást, például a kerdoivem.hu, a ripet.hu vagy a Google Docsban található kérdőívszerkesztő.
- Adj meg egy címet! Így a potenciális résztvevők könnyebben eldönthetik, hogy kompetensek-e a témában, vagy van-e egyáltalán véleményük.
- Pár szóban, egy-két mondatban írd le, hogy mi a kutatásod célja, mihez fogod felhasználni a kapott adatokat! Az emberek szeretik tudni, hogy mi az, amiben közreműkönek.
- Rendezd kategóriákba a kérdéseid! Pl.: feleletválasztós, feleletválasztós több válaszlehetőséggel, szöveg (pl. ahol a lakhelyet kell a válaszadónak beírni), sorrendbe állítós, osztályozós.
- Írd be a programba a kérdéseid, és add meg a válaszokat is! Törekedj arra, hogy lényegretörően fogalmazz!
- Állítsd sorrendbe a kérdéseket!
- Csinálj legalább egy próbakitöltést!
- Juttasd el a kérdőívet azokhoz, akiktől a válaszokat várod!
- Értékeld ki, készíts belőle diagramokat!
Tippek
- Ne ess kétségbe, ha először elrontasz valamit: a legtöbb kérdőívkészítő oldalon egyszerűen át lehet írni a kérdéseket, azok típusát, vagy felcserélheted akár a sorrendjüket is.
Amire szükséged lehet
- Egy barát, aki publikálás előtt csinál egy próba-kitöltést, és észreveszi a helyesírási hibákat.
Figyelmeztetések
- Csak akkor kezdd el terjeszteni a kérdőívet, ha már véglegesítetted, és nem akarsz több kérdést beletenni!
- Ügyelj a helyesírásra!
- Ne legyen túlzottan sok a kifejtős kérdés!