Barátokat szerezni

Innen: Hogyankell.hu

Hogyan kell barátokat szerezni?

Baratsag .jpg

A barátság szép dolog egy ember életében, akár régiekről, vagy a frissen alakulókról legyen is szó. A Wiki szótár szerint a barátság egy kölcsönös bizalmon alapuló viszony, melyben elfogadjuk és segítjük egymást. Természetesen nem lehet az egész világ igazi barátunk, hiszen kiépítése és ápolása hosszadalmas, lelkiismeret teljes feladat.

Lépések

  1. Légy nyitott: Próbálj meg új emberekkel találkozni, ha valóban új barátok akarsz szerezni, akkor ne járj nyitott szemmel. Keress aktív közösségeket, csatlakozz csoportokhoz, klubokhoz, amelyek érdekelnek téged.
  2. Légy önmagad: Ne próbálj meg más lenni, mint ami vagy, ne félj megmutatni az igazi önmagad.
  3. Keress közös érdeklődési köröket: Keresd fel azokat a helyeket és eseményeket, ahol azokkal az emberekkel találkozhatsz, akikkel közös érdeklődési köröd van. Az ilyen helyezetekre könnyebben építhető barátság.
  4. Légy jó hallgató: Mindenki szeret beszélni magáról, légy jó hallgató és figyelj az emberekre, amikor beszélnek.
  5. Légy kedves és segítőkész: Légy kedves és segítőkész az emberekkel, és próbálj meg segíteni nekik, ha szükségük van rá.
  6. Légy türelmes: Ne várd el, hogy rögtön jó barátok legyetek valakivel, a barátság időt igényel.
  7. Légy pozitív: Légy pozitív és optimista, az emberek általában a pozitív gondolatokat és érzéseket vonzóbbnak találják.
  8. Légy őszinte: Légy őszinte az emberekkel, és ne próbáld meg elrejteni a valódi érzéseidet.
  9. Ne félj a kudarctól: Tudnod kell, hogy nem mindenki lesz barátod, de ne félj kísérletezni és megismerni új embereket.
  10. Nem vagyunk egyformák! Sokan könnyen szereznek barátokat, mert eleve ilyen a személyiségük, mások viszont nehezebben nyílnak meg embertársaik előtt. A barátságok gyűjtése nem verseny! Nem az győz, akinek a legtöbb van! Épp ezért törekedj olyan emberekkel, iskolatársakkal körbe venni magad, akivel egyforma az érdeklődési körötök, hasonló a személyiségetek. Így könnyebben találtok közös beszédtémát, sportot és kikapcsolódási lehetőséget is.
  11. Kerüld a felszínességet! A barátság nem csak az együtt lógásról és a közös csínytevésekről szól. Ha valakinek a barátja akarsz lenni, vagy más szeretne a tied lenni, jó ha tudod, hogy a barátsági párkapcsolatokban is érvényes a "jóban-rosszban" kifejezés. Egy jó baráttól szinte elvárás, hogy kiálljon melletted a legszomorúbb és legnehezebb pillanatokban is. A suli menő csapataira nem jellemző ez a fajta kötődés.
  12. Ne akarj más kedvéért megváltozni! Ez mindkét félre igaz. Az a fajta barátság, amelyben csak utánozzuk a másikat és barátunk elvárásai szerint öltözködünk, viselkedünk és hallgatunk zenét, nem igaz barátság. Tehát, te sem várhatod el ezt társadtól. Figyelj erre oda az új kapcsolatok kialakításakor!
  13. Figyelj oda a másikra! A barátság két oldalú dolog. Ne csak az egyik fél sérelmeiről, bánatairól vagy éppen örömeiről szóljon! A barátság lényege, hogy ezeket kölcsönösen osztjuk meg a másikkal, és nem csak az egyik társ dolgai kerülnek előtérbe. Gondolj erre már a baráti kapcsolatok elején!
  14. Járj el ismerőseiddel közös programokra! Ez a legjobb helye és módja az új barátságok szerzésének.


Tippek

  • Barátságok bárhol és bármikor kialakulhatnak. Nem korhoz és időhöz kötött, így mindig figyelj a környezetedre és legyél kész az ismerkedésre!
  • Ha úgy látod, csak te tennél valamit a barátság kialakulásáért, akkor állj tovább! Így már ez elején megkímélheted magad a későbbi csalódásoktól.
  • Ne add fel, ha elsőre nem sikerül barátokat szerezni, a barátságok kialakulása ugyanis időbe telik.
  • Ne félj a kritikától: Légy nyitott a kritikára és próbálj meg tanulni belőle, hogy fejlődni tudj.
  • Minél jobban ismered magad, annál könnyebb lesz barátokat szerezni, mert tudni fogod, mit szeretnél, és mit is vársz pontosan egy barátságtól.

Amire szükséged lehet

  • Közösség kedvelő tulajdonság
  • Empátia
  • Türelem és kitartás
  • Őszinteség
  • Nyitottság
  • Bizalom


Figyelmeztetések

  • Az előbb felsorolt dolgok mind segíthetnek megtalálni azokat az embereket, akikkel jó barátságot alakíthatsz ki. Viszont ne feledd, hogy a barátság alapja az őszinteség, a tisztelet és a bizalom.
  • Barátokat nem csak megszerezni, hanem megtartani is tudni kell. Tartsuk a kapcsolatot a barátainkkal, és beszéljünk őszintén velük, ha problémáink vannak. Próbáljunk megérteni a barátaink érzéseit és gondolatait, és segítsünk nekik, ha szükségük van rá. Fogadjuk el a barátainkat olyannak, amilyenek, és ne próbáljuk megváltoztatni őket. Töltsünk minél több időt a barátainkkal, és próbáljunk meg találkozni rendszeresen.
  • Ne stresszelj és ne erőlködj! Az az igazi barátság, ami természetes.
  • Kerüld a virtuális barátságokat! A közös programok, kirándulások azok, amik igazán össze tudják hozni a társaságot.


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Anniegy, Hogyankell, Kiscsillag, Noatah