Nádbútort felújítani
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2012. április 18., 15:25-kor történt szerkesztése után volt. (→Lépések)
Hogyan kell nádbútort felújítani?
Sokan azt hiszik a fonott bútorokat nem lehet felújítani, javítani, ha megsérül, kidobásra van ítélve. A rattanbútor, nádbútor, bambusz és tengerifű bútorok is megvédhetőek az időjárás viszontagságaitól, sérüléseik javíthatóak, sőt az állagukat is óvhatjuk.
Lépések
- A rattan bútorokat alaposan meg kell tisztítani: nedves-szappanos vízre, akár erősebb tisztítószerre, súrolókefére, kisebb részek eléréséhez fogkefére lesz szükség.
- A sikálás után hagyjuk teljesen megszáradni, ez akár 24 óra is lehet.
- Sérülések helyreállítása. Mind az illeszkedéseknél, mind látható felületen lehetnek kihúzódott, megtört szálak. Ezek friss szálakkal és pár szerszámmal (nádhúzóval, kárpitos eszközökkel) kijavíthatóak vagy akár ragaszthatóak is.
- Ezután jöhet a festés, ami megvédi a további károktól. Ehhez a Boróka vízzel hígítható vékonylazúr ajánlott.
Amire szükséged lehet
- Súrolókefe, rongy (akár fogkefe) a tisztításhoz
- Nádhúzó, ragasztó a sérülések javításához
- Boróka vékonylazúr a festéshez
Figyelmeztetések
- Színes lazúr nem javaslom nádbútorok esetében, mert a fonott szerkezetet nem lehet tökéletesen lefesteni. A színtelen vékonylazúr a bútor eredeti színét adja vissza.
- Csiszolópapírt ne használjunk a tisztításhoz, mert az durva sérülést okoz a nádbútor felületén, ami nehezen vagy egyáltalán nem javítható ki.