Privát módban böngészni
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen JViki (vitalap | szerkesztései) 2017. április 30., 06:49-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell privát módban böngészni? == right|150px A privát vagy inkognitó mód használata esetén a böngésző nem menti…”)
Hogyan kell privát módban böngészni?
A privát vagy inkognitó mód használata esetén a böngésző nem menti el a kereséseket, sütiket, jelszavakat és a letöltéseket. Ha például inkognitó módban interneteztünk és bezárjuk a böngészőt, a következő megnyitáskor nem fog automatikusan bejelentkezni a közösségi oldalakra. Az inkognitó mód használata elsősorban akkor hasznos, ha másokkal közösen használunk egy eszközt.
Lépések
Google Chrome, Android
- Nyisd meg a Chrome-ot a szokott módon.
- A jobb felső sarokban kattints a további lehetőségekre mutató ikonra, majd válaszd az Új inkognitóablak menüpontot. Ekkor megnyílik egy privát ablak, amelynek fejlécében külön ikon jelzi, hogy inkognitó módban vagy.
- Az inkognitó ablakot billentyűparanccsal is megnyithatod:
- Windows vagy Linux rendszerben: Ctrl + Shift + n
- Mac operációs rendszerben: ⌘ + Shift + n
- Folytasd az internetezést ebben az új ablakban, használat után pedig zárd be.
Mozilla Firefox
- Indítsd el a böngészőt a szokott módon.
- Kattints a menü gombjára a jobb felső sarokban, majd a megjelenő lehetőségek közül válaszd az Új privát ablak lehetőséget. Ekkor megnyílik egy privát ablak, amelynek fejlécében külön színezés mutatja, hogy inkognitó módban vagy.
- A privát ablak billentyűparancsa Firefoxban: Ctrl + Shift + p
- A Firefox a privát böngészés során nem tiltja meg automatikusan a sütik tárolását (ezt a weboldalak többek között arra használják, hogy figyeljék az oldalukon zajló látogatói tevékenységet). Ha ezt is le akarod tiltani, a megnyíló privát ablakban kapcsold be ezt a lehetőséget.
- Folytasd az internetezést ebben az új ablakban, használat után pedig zárd be.
- Ha azt szeretnéd, hogy a Firefox mindig privát módban működjön:
- Kattints a menü gombjára a jobb felső sarokban.
- Válaszd a Beállítások menüpontot.
- A bal oldali menüben kattints az Adatvédelem címszóra.
- Az Előzmények alatt módosítsd a beállításokat erre: a Firefox Nem jegyzi meg az előzményeket.
iPhone, iPad (Safari)
- Indítsd el a Safarit a szokott módon.
- Válaszd az Új lap megnyitása ikont, ami a Safari felső vagy alsó sávjában található.
- Megjelenik a Privát (Private) lehetőség. Koppints rá, majd válaszd a Kész (Done) gombot. A Safari háttérszínének megváltozása jelzi, hogy inkognitó módban vagy.
- A privát böngészés kikapcsolásához ismét válaszd az Új lap megnyitása ikont, és kapcsold ki a Privát funkciót.
Internet Explorer
- Indítsd el a böngészőt.
- A jobb felső sarokban kattints a fogaskerék ikonra.
- A lenyíló menüben válaszd a Biztonság (Safety), majd az InPrivate-böngészés (InPrivate Browsing) menüpontot.
- Az inkognitó ablakot megnyithatod úgy is, ha egyszerre lenyomod a következő billentyűket: Ctrl + Shift + p
- Folytasd az internetezést ebben az új ablakban, használat után pedig zárd be.
Tippek
- Ha csak egy-egy linket szeretnél privát módban megnyitni, akkor kattints rá az egér jobb gombjával, és a megjelenő menüben keresd meg a Link megnyitása inkognitóablakban/privát ablakban lehetőséget (Chrome, illetve Firefox böngészőben).
Amire szükséged lehet
- Internet
- Böngészőprogram
Figyelmeztetések
- Az inkognitó mód csak a böngészőnek tiltja meg az adatok mentését! A felkeresett oldalak (például a közösségi portálok) és az internetszolgáltató is naplózhatja a tevékenységedet. Ha a munkahelyeden olyan szoftvert használnak, amely rögzíti a számítógépes tevékenységeket, az ellen szintén nem véd meg a privát mód használata.
- Az inkognitó módban letöltött fájlokat ugyan a böngésző nem tartja nyilván, de a számítógépen elérhetők lehetnek mások számára is (nyilvános mappában, vagy törlés után a lomtárban). Ha nem szeretnénk, hogy a letöltött fájlokat más felhasználók is megnyissák, használjunk saját, külső adattárolót (például pendrive-ot), vagy védjük le jelszóval az adott fájlt/mappát.
- Az inkognitó mód csak az adott böngészőablakra vonatkozik! Ha korábban normál módban indítottad a böngészőt, vagy véletlenül átváltottál egy nem privát ablakra, akkor az adatok tárolódhattak a böngészőben. Ha biztosra akarsz menni, érdemes rendszeresen ellenőrizni és adott esetben törölni a böngészési előzményeket.
- Az inkognitó mód nem véd a kémprogramoktól és a billentyűleütéseket rögzítő szoftverektől (keyloggerek), amelyek korábban a számítógépre kerültek.