Megfelelő tisztítógépek/takarítógépet választani

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2015. november 9., 08:49-kor történt szerkesztése után volt. (Megfelelő tisztítógépek/takarítógépet választani (karácsonyra) lapot átneveztem Megfelelő tisztítógépek/takarítógépet választani névre)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

[szerkesztés] Hogyan kell megfelelő tisztítógépet/takarítógépet választani (karácsonyra)?

A karácsony közeledtével sokan elgondolkozunk azon, mivel örvendeztethetjük meg szeretteinket. Minden otthonban elkélnek a profi takarító eszközök, de vajon melyik mire való, melyiket válasszuk a rengeteg elérhető termék közül?

[szerkesztés] Lépések

  1. Mindenek előtt mérjük fel azt a lakást/házat, ahová a gépe(ke)t szánjuk (milyen a padlózata, milyen egyéb felületek vannak, amiket takarítani szeretnénk)
  2. Gondoljunk arra a személyre, aki számára szeretnénk az eszközt/eszközöket megvásárolni (mivel tudnánk hatékonnyá tenni, megkönnyíteni a mindennapjait, akár élménnyé változtatni a házimunkát). Ezek után tudunk az alábbiakból választani.
  3. A hagyományos porszívót érdemes lehet lecserélni egy vízszűrős porszívóra, ezekkel a termékekkel az általános takarítás is sokkal könnyebb, egyszerűbb és akár nedves szennyeződések eltávolítására is kiválóan alkalmasak. Ez allergiásoknak kifejezett ajánlott, mivel a levegőben szálló por 99,9 %-át megszűri.
  4. Szőnyeg- és kárpittisztító géppel érdemes lehet negyedévente kitakarítani az otthonunk szöveteit, így kevesebb alkalommal kell őket tisztíttatnunk. Ahol gyermekek vagy kisállatok is vannak a lakásban, ott hamar családtaggá válik egy ilyen eszköz. Ezek az eszközök kipermetezik az előzetesen betöltött tisztítószert, melyet a felgyülemlett szennyeződéssel együtt magukba szívnak, így érve el a hatékonyabb és alaposabb tisztítást.
  5. Ha környezettudatosabban kívánunk takarítani, vagy vannak allergiások esetleg kisgyermekek is a családban, jó szolgálatot tehet a háznál egy gőztisztító. A gőz kifejezetten alkalmas arra, hogy antibakterizáljuk az egyes felületeket, melyekkel közvetlenül is érintkezünk a mindennapok során. A gőztisztító higiénikus, vegyszerek nélküli tisztítást tesz lehetővé és a legtöbb felület hatékony tisztítására alkalmas. Bátran használhatjuk konyhában és fürdőszobában is. A gőz erejének köszönhetően a baktériumok nagy százalékát elpusztítják, jó közérzetet és higiéniát biztosítanak lakásunkban.
  6. Akkus seprűvel például idősebb rokonainkat örvendeztethetjük meg. Akkora helyet foglal, mint elődje, a hagyományos seprű, de használójának kevesebb erőt kell kifejtenie, nem kell számára kényelmetlen mozdulatokat megtennie az eszközzel. Vezetékes elektromos társaival szemben viszont a kábelek sem lesznek többé útban egy gyors takarítás közben.
  7. A magasnyomású mosók sokrétű segítők a ház körül, és szinte bárki számára egyszerűen kezelhető készülékek. A készülékek mellé általában több cserélhető fej is jár, amelyekkel számos tisztítási feladatra használhatjuk őket. Moshatunk vele teraszt, járdát, az autónkat, kültéri járdát vagy ereszcsatornát, de akár a nagyobb kültéri ablakfelületek tisztítására is alkalmas lehet. További előnye a hagyományos „tömlős” mosáshoz képest, hogy ezek az eszközök kevesebb víz felhasználásával működnek és alaposabban tisztítanak.
  8. Azok számára, akiknek eddig nagy kínlódás volt az ablakok tisztítása, megfelelő ajándék lehet egy akkumulátorral működő ablaktisztító. A legtöbb ilyen eszközzel nem csak ablakot, de akár csempét, zuhanykabint vagy tükröt is kényelmesen takaríthatunk, de gyorsan felszippanthatjuk vele a padlóra kiömlött folyadékot is!
  9. Száraz-nedves porszívó hasznos kiegészítője lehet az otthoni takarítóeszközeinknek, akár teraszon, kertben, garázsban, autótakarításhoz, durva szennyeződések eltávolításához nyújthat segítséget. Elsősorban kültérre ajánljuk.


[szerkesztés] Tippek

  • Érdemes a takarítógépek használata előtt a jól megszokott portalanítást elvégezni.
  • Kiömlött folyadékra alkalmasabb a száraz-nedves porszívót használni, amivel pillanatok alatt száraz felületet kapunk.
  • Mindig gondoskodjunk arról, hogy kellő időközönként a portároló edényeket kiürítsük.
  • Első használat előtt mindig olvassuk el a készülék a használati útmutatóját!
  • Ne hagyjuk huzamosabb ideig bekapcsolt állapotban a takarítóeszközeinket.


[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Szőnyeg, vagy kárpittisztítás előtt mindenképp ellenőrizzük a szövet színtartós tulajdonságát egy kevésbé feltűnő területen.
  • Minden takarítási fázisban az arra való eszközt használjuk (például a beltéri fa lépcsőnket ne mossuk magasnyomású mosóval).
  • Mindig a megfelelő tisztító folyadékot alkalmazzuk felületeinkre (célszerű az eszköz gyártója által ajánlott bele való vegyszert beszerezni).
  • A különböző gyártmányú eszközök kiegészítői általában nem kompatibilisek egymással. Célszerű az adott takarítóeszköz csomagolásában található tartozékaival használni azt.
  • Ne használjuk ezeket az eszközöket copf készítésére.
  • Semmiképp ne menjünk el otthonról, miközben bekapcsolt állapotban vannak takarítóeszközeink.


[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Bauhaus, Hogyankell