Joghurtdiétázni

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen 5.38.145.234 (vitalap) 2015. május 7., 15:03-kor történt szerkesztése után volt. (Kapcsolódó források, hivatkozások)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

[szerkesztés] Hogyan kell joghurtdiétázni?

Joghurtdieta.jpg

Egy diétának nem kell feltétlenül a sanyargatásról szólnia, sőt, lehet kifejezetten egészséges módszerekkel is formás testet ölteni. Válaszd inkább a szervezeted szempontjából is egészséges változatot, mely nem áll távol a tudatos, helyes táplálkozástól. Az élőflórás joghurt vagy kefir felpörgeti az anyagcseréd, méregtelenít, és segít helyreállítani a bélflórád, megszünteti a puffadást. Emellett sok fehérjét is tartalmaz, amire ha diétázol és sportolsz, különösen szükséged van.

[szerkesztés] Lépések

  1. Készülj fel napi min. 2 pohár joghurttal. Élőflórás, natúr joghurtot válassz, semmi esetre sem az ízesített, cukrozott és tartósítószeres gyümölcsjoghurt változatokat.
  2. Építsd bele a napi étrendedbe.Olyan ételeket egyél, melyek aktivitásodtól függően fedezik a szervezeted kalóriaigényét. Ülőmunkát végzőknél ez kb. 1200 kalória, ha formásodni szeretnél. A napi kalóriaigény kiszámítása Reggel, délben egyél többet, majd estefelé kevesebbet.
  3. A joghurtot napi 2 alkalommal építsd bele az étkezésedbe. A legegyszerűbb, ha reggelire/tízóraira vagy uzsonnára készítesz belőle valamilyen finomságot, erre néhány ötlet:
    • Rakj össze réteges joghurtot pár szem aszalt vagy friss gyümölccsel, egy-két evőkanál cukrozatlan gabonapehellyel, pl. zabpehellyel. A rost miatt sokáig nem leszel éhes, és még a béltraktusodnak is jót tesz.
    • Készíthetsz turmixot, smoothie-t gyümölcslével, különféle zöldségekkel, gyümölcsökkel, fahéjjal, zöldfűszerekkel. Rengeteg hozzávaló közül választhatsz, nézelődj interneten a receptek után. Semmi esetre se édesítsd cukorral, helyette használj kevéske mézet. 1-2 kocka étcsokival is megbolondíthatod. Ha nem elég édes a keverék, akkor ízesíthetsz édesebb gyümölcsökkel, pl. banánnal.
    • Boríts joghurtot pár teljes kiőrlésű kekszre vagy egy tálka müzlire.
    • Készíthetsz belőle különféle mártogatósokat pirítósra pl.: avokádókrém, tzatziki.
    • Túróval, kis snidlinggel összekeverve kiváló sós reggeli, kenyér mellé.
    • Salátákra egy gerezd zúzott fokhagymával, olívaolajjal, zöldfűszerrel bekeverni igazi ízbomba.
    • Édességként a joghurttorta tökéletes fogás (mézzel vagy nyírfacukorral).
    • Krémleveseket, főzelékeket, rakott ételeket ízesíthetsz segítségével (főzőtejszínt kiválóan helyettesíti).
  4. A továbbiakban a megmaradt étkezésekre a diéták alatt megszokott egyéb dolgokat válogasd be: bátran fogyaszthatsz zöldfűszeres salátákat olívaolajja egyéb öntet nélkül, húsok közül előnyben részesítve a szárnyasokat. Halat és tojást viszont lehet minden mennyiségben enni. Mértékkel fogyasztva jót tesznek a különféle magvak, diófélék. Tészták, kenyerek, péksütik közül pedig a durum, illetve teljes kiőrlésű termékek a legmegfelelőbbek.
  5. Alapszabály, hogy mindent mértékkel, de változatosan fogyassz, valamint hogy ne éhezz. Add meg a szervezetednek a működéshez szükséges alapanyagokat a táplálékpiramis figyelembe vételével is.
  6. Szedj vitaminokat.
  7. Igyál sok vizet. Ha sportolsz, akkor még nagyobb mennyiségben fogyassz vizet.
  8. Sportolj rendszeresen, legalább heti másfél órát. A joghurt ehhez ideális fehérjeforrás, mivel segíti az izmok épülését és zsíroldó folyamatokat. Így egyszerre fogsz formásodni, izmosodni, és eltűnik rólad a zsír. Egy idő után növelheted az edzések intenzitását vigyázva, nehogy túledzd magad.

[szerkesztés] Tippek

  • Te magad is készíthetsz otthon joghurtot, ha 1 l szobahőmérsékletű tejben (ha házi tejet használsz, először forrald fel, majd várd meg, míg lehűl) elkeversz fél pohár natúr joghurtot, majd beleteszed egy jól zárható edénybe, üvegbe. Lezárod, dunsztba teszed legalább egy éjszakára. Néha óvatosan meg is rázogathatod, így jobban elkeverednek benne a joghurt baktériumai. Másnap élvezheted is a házi joghurt zamatát. Az elkészült házi joghurt állaga, pont olyan lesz, mint a felhasznált fél pohár joghurt állaga. Így mikor megvásárolod azt a boltban, figyelj rá, hogy melyiket szereted: a krémesebb, netalán a folyósabb, pillésebb állagút.
  • Ha sűrűbb, görög joghurtot szeretnél, akkor az elkészült házi joghurtot öntsd bele egy konyharuhába és csöpögtesd le pár óra alatt.
  • Candida fertőzések elleni diéták nélkülözhetetlen része a joghurt.


[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Probiotikus, azaz élőflórás joghurt, kefir
  • Aszalt/friss gyümölcs, zöldség
  • Teljes kiőrlésű termékek, gabonapelyhek, magvak
  • Tudatosság

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Ne vegyél édesített, gyümölcsös joghurtot, mert tele van cukorral, és a gyümölcstartalma sem az igazi. Sem a gyomrodnak, sem az alakodnak nem teszel vele túl jót. Natúr joghurtot vásárolj, amit otthon felturbózhatsz igazi gyümölcsdarabokkal, cukor nélkül.
  • Ha eddig nem fogyasztottál túl sok rostos ételt, akkor először óvatosan kanalazd a joghurtodba a zabpelyhet, elég 1 evőkanállal is. Majd figyeld a hatást, és ennek megfelelően növelheted a mennyiségét.
  • A banán elég kalóriadús gyümölcs, ezért heti 3-4 alkalomnál többször ne tedd be az étrendedbe.

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Gycsutk