Konténerben nevelni a bambuszt

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Magrathea Kertépítés (vitalap | szerkesztései) 2013. február 21., 15:52-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell konténerben nevelni a bambuszt? == Sokan inkább konténerben nevelik a bambuszt, és így képeznek belőle térelválasztót, vagy szoliter növénykén…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell konténerben nevelni a bambuszt?

Sokan inkább konténerben nevelik a bambuszt, és így képeznek belőle térelválasztót, vagy szoliter növényként élvezik eleganciáját. Ez azért is jó, mert nem kell aggódni a bambuszoknál gyakori probléma, a túlzott burjánzás miatt, ugyanakkor egy-két dologra nem árt odafigyelni. Bambusz-kontenerben.jpg

Lépések

  1. A konténerben nevelt bambuszt 2-5 évente ritkítani kell (gyökérmetszés után mehet vissza ugyanabba a konténerbe) vagy tavasszal újraültetni egy nagyobb tartóba, különben széttöri a konténert a gyökérzete.
  2. Célszerű erős anyagból készült tartót választani. Megfelelő a fa, vagy bármi olyan, aminél a gyökércsomó elkülönül valamennyire. Ha fém konténert választunk, ügyeljünk arra, hogy legyen vízelvezetése, és csak fagytűrő bambuszokhoz használjuk.
  3. A konténeres bambusznál érdemes figyelembe venni, hogy a túl szűk hely gátolja a növekedését, így például míg a Phyllostachis nigra 9 méter magasra nő normál körülmények között, konténerben többnyire csak fele ekkorára. Természetesen minél nagyobb a konténer, annál magasabbra nő.
  4. A konténerben nevelt bambusz több törődést igényel, mivel jobban ki van téve a környezeti stressznek. Még érzékenyebbek a hőségre és a hidegre, az erős szélre, és a szűkös hely miatt könnyebben ki is száradnak. Ezért a konténeres bambuszokat nyáron 3-5 alkalommal is öntözni kell, emellett óvakodni kell attól, hogy a konténer túlforrósodjon. Télen ugyanakkor könnyebben átfagynak és elpusztulnak.

Tippek

Amire szükséged lehet

  • Erős konténer

Figyelmeztetések

  • A bambusz általában egy-két évig nem igazán növekszik, csupán gyűjti az erőt, aztán egyszer csak bumm, egyes fajták akár egy métert is nőhetnek egyetlen nap alatt.

Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Magrathea Kertépítés