Paypal számlát nyitni

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Andi02 (vitalap | szerkesztései) 2013. január 31., 15:03-kor történt szerkesztése után volt.

Hogyan kell Paypal számlát nyitni?

A Paypal egy internetes bank, amely közvetítőként működik a hagyományos bankok és az ügyfelek között. Előnye, hogy nagyon biztonságos és kényelmes, hiszen például az online kártyás fizetéssel szemben elég egyszer, a regisztrációkor megadni az adatainkat, így jelentősen felgyorsulnak a tranzakciók.

Lépések

  1. Paypal-regisztracio.jpgMenj fel a www.paypal.com oldalra! Itt kattints a „Sign up now!” (regisztrálok) gombra!
  2. Válassz országot és nyelvet! A megjelenő képernyőn válaszd ki a „Country” (ország) legördülő menüből Magyarországot („Hungary”), majd a „Language” (nyelv) legördülő listából válassz nyelvet. Sajnos magyar nincs, így – ha csak a kínai, a francia vagy a spanyol nyelvtudásod nem jobb – válaszd az „English” (angol) lehetőséget.
  3. Válassz fióktípust! Két lehetőség van: Personal és Business. A „Personal” (személyes) fióktípust érdemes választanod, így kényelmesen vásárolhatsz, utalhatsz és fogadhatsz pénzt online. A „Business” (üzleti) elsősorban kereskedőknek és befektetőknek szól. A továbblépéshez kattints a „Get started” gombra.
  4. Töltsd ki a regisztrációs űrlapot!
    1. E-mail address: E-mail cím
    2. Choose password: Válassz jelszót!
    3. Re-enter password: Írd be újra a jelszót!
    4. First name: Keresztnév
    5. Last name: Vezetéknév
    6. Address line 1: Utca, házszám, emelet
    7. Address line 2 (optional): Cím további adatai, a mező kitöltése nem kötelező, javasoljuk, hogy hagyd ki!
    8. City: Város
    9. State/Province/Region: Megye vagy Budapest
    10. Postal code: Irányítószám, a következő formátumban: H-2040
    11. Phone number: Telefonszám
  5. Pipáld ki az űrlap végén található checkboxot! „By ticking the box and clicking the button, I agree and consent to the terms of:” – „A checkbox kipipálásával elfogadom a felhasználási feltételeket:”
  6. Kattints az „Agree and Create Account” gombra! Ezzel elfogadod a feltételeket, rögzíted az adataidat és létrehozod a Paypal számládat. Ha a következő üzenet jelenik meg: „Some information is incorrect or missing. Please correct your entries and try again.”, az annyit jelent, hogy valamelyik adatot nem adtad meg, illetve nem megfelelő formátumban adtad meg. A hiányzó, hibás adatokat a rendszer pirossal jelzi neked.
  7. Írd be a biztonsági kódot: Ha minden adatot megadtál, akkor a rendszer továbbléptet a következő oldalra, ahol a szövegmezőbe be kell gépelned a kis képen látható biztonsági kódot. Ha nem tudod leolvasni, kérhetsz új képet is a „Refresh Image” linkre kattintva. Ha begépelted a biztonsági kódot, kattints a „Continue” (folytatás) gombra.
  8. Visszaigazoló e-mail: A sikeres regisztráció után a rendszer visszaigazoló e-mailt küld az általad megadott e-mail címre. Az e-mailben található „Edit my information” (Adataim szerkesztése) linkre kattintva bejelentkezés után szerkesztheted az adataidat.
  9. Információs e-mail: Egy második e-mail a Paypal használatáról kapsz majd hasznos információkat.
  10. Biztonsági kérdés: A következő belépésedkor választanod kell két biztonsági kérdést, amire meg kell adnod a választ, valamint meg kell adnod a nemzetiségedet is, ezzel teheted teljessé a regisztrációdat. Ha mindezzel megvagy, kattints a „Submit” gombra.
  11. Fizetés: Ezután már csak fel kell töltened az egyenleged ahhoz, hogy fizetni tudj. A fiókodhoz hozzárendelhetsz egy dombornyomott kártyát vagy egyszerűen átutalhatsz rá pénzt a bankszámládról. Erről bővebben a [LINK Hogyan kell feltölteni a Paypal egyenleget?] cikkben olvashatsz.

Tippek

  • Az e-mail cím, amivel beregisztrálsz, az lesz a számlád azonosító száma (Account ID) és login neved, ezzel tudsz majd belépni a fiókodba.
  • A Paypal használatához mostantól csak az e-mail címedet és a jelszavadat kell megadni.

Figyelmeztetések

  • Biztonságos jelszót válassz, amiben nagy- és kisbetűk, számok és betűk egyaránt szerepelnek!
  • Csak biztonságos helyről fizess online, nyilvános helyről (pl. internetkávézó) soha!

Amire szükséged lehet

  • E-mail cím
  • Dombornyomott bankkártya vagy bankszámla

Felhasznált források, kapcsolódó webcímek

Az oldal szerzői

Andi02, Hogyankell