Küzdeni az ízületi problémák ellen
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Lilly (vitalap | szerkesztései) 2015. július 20., 09:40-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell küzdeni az ízületi problémák ellen? == Ízületi problémával sokunk küzd. Ma már az sem igaz, hogy ez csak az idősebb korosztályt érinti, ezér…”)
Hogyan kell küzdeni az ízületi problémák ellen?
Ízületi problémával sokunk küzd. Ma már az sem igaz, hogy ez csak az idősebb korosztályt érinti, ezért is fontos a megelőzés! Tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy egészségesek maradjunk! Mindig figyeljünk a testünk, szervezetünk jelzéseire, hiszen minden betegséget és elváltozást csírájában kell elfojtani, ezzel megelőzve a komolyabb probléma kialakulását! Lássuk, hogyan harcolhatunk az ízületi problémák ellen?
Lépések
- Mozogj rendszeresen és tudatosan! Kerüld a küzdősportokat, a hirtelen pozícióváltásokat és az erős terhelést! Iktass be úszást, gyaloglást és kerékpározást az életedbe, amelyek kímélik az ízületeidet, de edzik is azokat!
- Az edzés mellett a regenerálódásra is hagyj időt magadnak!
- Fogyassz speciális étrendkiegészítőket, amelyek ízületvédő komponenseket tartalmaznak!
- Étkezz egészségesen és rendszeresen!
Tippek
- Az ízületvédő készítményeket folyamatosan szedhetjük, a prevenció részeként is, illetve probléma esetén is. Egyaránt használnak a megelőzés folyamatában és a probléma kezelésében is. Ezek a készítmények az ízületeink tápanyagai: kenőanyagként funkcionálnak, és ezek hiányában nem működnek tökéletesen. Milyen hatóanyagokat keressünk?
- Glükozamin: természetes anyag, a tengeri kagylók héjából vonják ki. Vizet szállít az ízületekhez, és ott is tartja, így az ízület rugalmas marad, vagy rugalmasabb lesz. A már sérült porcok regenerálódását és gyógyulását is elősegíti. Napi 3x500 mg mennyiség fogyasztása javasolt.
- Kondroitin-szulfát: az állati porcok egyik fő alkotóeleme, így ismét egy természetes anyaggal javíthatjuk az egészségi állapotunkat. Vizet és tápanyagot juttat a porcokba, és a kötőszövetek szerkezetét is segít megóvni. Továbbá erősíti a glükozamin hatását. 3x250-500 mg fogyasztása javallott.
- MSM: a hús, tojás és a tejtermékek egyik összetevője, amely gyulladáscsökkentő hatású. Megakadályozza a méreganyagok a felszívódását, és jó hatással van a tápanyagszállításra. Fokozza a regenerálódást, elősegíti a kollagén termelődését , a haj, bőr, körmök izmok, és ízületek felépítését is javítja. 100-5000 mg között ajánlott a fogyasztása.
- C – vitamin: gyulladáscsökkentő, antioxidáns. Erősíti a kötőszövetet, és a kollagén termelésben is fontos szerepe van.
- Halolaj: gyulladáscsökkentő, segíti a regenerálódást és enyhíti a fájdalmat. Hidratálja a száraz, törékeny ízületeket, serkenti a gyógyulás folyamatát.
- Kurkuma: erős gyulladáscsökkentő hatása miatt mérsékli a fájdalmat.
Amire szükséged lehet
- Tudatos edzésterv kialakítása
- Vitaminok, étrendkiegészítők
- Pihenő idő
- Egészséges étrend
Figyelmeztetések
- Az ízületek anyagcseréje meglehetősen lassú, így a gyógyulás is hosszabb folyamat.
- Glükozamin és kondroitin-szulfát nem alkalmazható wafarin és kumarin tartalmú véralvadásgátlókkal!
- Ízületi problémák, különösen ízületi gyulladás esetén mindig fordulj szakorvoshoz!
Kapcsolódó források, hivatkozások
Porcerősítő gyakorlatok