CASCO biztosítást kötni
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen 188.6.56.113 (vitalap) 2014. augusztus 28., 08:35-kor történt szerkesztése után volt. (→Lépések)
Hogyan kell CASCO biztosítást kötni?
A kötelező biztosítás mellett talán szükségtelennek látszik CASCO biztosítást kötni. Azonban, ha kellően utána jársz, találhatsz olyan megoldást, ami nem csak arról szól, hogy kivegyék a pénzt a zsebedből. Légy felelős sofőr, és gondold végig, hogy a kockázatokat és a költségeket figyelembe véve nyugodtabb leszel e, ha extra védelem alatt áll gépkocsid.
Lépések
- Gondold végig, hogy érdemes e a kötelező biztosításon felül CASCO biztosítást is kötnöd.
- Ehhez vedd figyelembe az alábbi szempontokat:
- hány éves az autó: a legtöbb biztosítónál a gépkocsi 12 éves koráig lehet cascót kötni, de általában a cég szakembere a biztosítás megkötése előtt felméri a jármű állapotát.
- mennyire van veszélynek kitéve az autó: a városi közlekedés, parkolás során sokkal nagyobb a kockázat, hogy a gépkocsi megsérül.
- hányan használják az autót: abban az esetben, ha többen is használják a járművet, a balesetek kockázata megnőhet. Céges autók esetében például kötelező casco biztosítást kötni, mert túl nagy lenne a felelőssége az alkalmazottaknak.
- Döntsd el, hogy milyen módon szeretnéd megkötni a biztosítást. Az alábbi lehetőségek közül választhatsz:
- online: ebben az esetben konkrét biztosító oldalát is felkeresheted, vagy kifejezetten erre szakosodott honlapok segítségével kiválaszthatod a számodra legmegfelelőbb ajánlatot. Ilyen oldalak netrisk vagy a clb
- személyesen: köthetsz CASCO-t egy konkrét biztosítónál, vagy felkereshetsz egy nagyobb szervizet, ahol külön ügyintéző elvégzi a biztosításkötéssel kapcsolatos valamennyi ügyintézést, neked csak az adatokat kell megadnod.
- Döntsd el, hogy milyen jellegű biztosításra van szükséged. A CASCO árát befolyásolja, hogy mekkora önrészt vállalsz, vagyis mekkora összeg az a határ, ameddig vállalod a saját károd megtérítését. A kisebb önrész vállalásakor a biztosítás költsége magasabb.
Tippek
- Általában a biztosítók kedvezménnyel jutalmazzák, ha a kötelező biztosításod mellett a cascót is náluk kötöd meg. Először tehát érdemes tájékozódnod a saját biztosítódnál, és ha kedvező az ár, akkor ott megkötni a CASCO biztosítást.
- A CASCO biztosítás esetében is létezik a bónusz rendszer. Vagyis a kármentes éveket a biztosítók kedvezménnyel jutalmazzák. Ha biztosítót váltasz, akkor is beszámítják az igazolt kármentes éveidet.
- Hitelre vásárolt kocsi esetében, ha a bank nem is írja elő, érdemes minden esetben cascót kötni.
- Ha nem szeretnénk teljes körű CASCO biztosítást kötni lehetőség van részbiztosításra is. Ebben az esetben lehet csak a lopásra vagy törésre kötni szerződést, csökkentve ezzel a biztosítás költségeit.
Amire szükséged lehet
- autó
- internet, hogy a legjobb ajánlatot megtaláld
Figyelmeztetések
- Új autó vásárlása esetén ne engedd, hogy a kereskedő rábeszéljen egy biztosító ajánlatára. Mindig tájékozódj a szerződés megkötése előtt, hiszen nagyon széles a választék, és lehet, hogy sokkal kedvezőbb ajánlatot találsz.
- Ha a gépkocsid utólag szerelsz be nagy értékű kiegészítőket (pl.: hifi berendezés), mindenképpen jelezd a biztosító felé, mert ha ezt elmulasztod, az esetleges kár esetén a biztosító ezt nem téríti meg.
- A CASCO biztosítás általában Európa területére korlátozódik, de minden biztosító esetében eltérő a pontos meghatározás, ezért erről mindenképpen előre tájékozódj.
- A biztosítási díj kiszámításánál a biztosítók általában előírnak bizonyos védelmi rendszert a gépjárműre. Ha ez nem teljesül, akkor a biztosító nem téríti meg a kárt.
- Ne tartsd az autóban az alábbiakat:
- forgalmi engedély, törzskönyv, szerviz könyv, személyes iratok
- gépjármű pótkulcsa
- riasztó, indításgátló tartalékvezérlője,
ezeket ugyanis a biztosító kárszakértőjének át kell adnod az autó ellopása esetén. Ezek hiányában a biztosító elutasíthatja a kártérítést.