„Cikkek:Működhet a testszőrből való hajbeültetés” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
a („Cikkek:Működhet a testszőrből való hajbeültetés” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan))) |
|
(Nincs különbség)
|
A lap jelenlegi, 2022. január 31., 07:12-kori változata
Működhet a testszőrből való hajbeültetés?
Elméleti szinten eljátszhatunk a gondolattal, hogy a kopaszodó foltokat testszőr beültetésével pótoljuk. Elvileg lehetséges, azonban a gyakorlati tapasztalat az, hogy az európai férfiaknál valamiért mégsem ez a megoldás. Az, hogy a testszőrzetünket hajként használjuk fel, nem egy ördögtől való dolog, de nézzük is meg pontosan, miről van szó.
Miért lehet problémás a testszőr felhasználása?
Sok embernek problémát okoz az erős testszőrzet, és az esetek többségében ennek inkább a kiirtásával foglalkozunk, míg a fejtetőn éppen ezeknek a szőrszálaknak a hiánya okozza a gondot. Adódik tehát a kérdés, hogy miért is ne használhatnánk fel a felesleges testszőrzetet azokon a helyeken, ahol inkább a pótlásra van szükség?
Azonban a kérdés nem ilyen egyszerű, bármennyire is logikus, mert a hajszálak és a szőrszálak jellegükből adódóan nem teljesen egyformák. A hajszálak kevésbé mélyen gyökereznek, mint a testszőr, így az eszköz, amellyel a hajszálak eltávolítását végzik, nem megfelelő ehhez az eljáráshoz. A másik nagy különbség, hogy a fejbőrünk szövete és az egyéb bőrszöveteink különböznek, ami szintén nem könnyítik meg a szőr kivételét. Az egyéb területek puhasága megnehezíti, hogy sértetlenül távolítsuk el a hajhagymákat.
Kinél lehet sikerrel alkalmazni ezt az eljárást?
A keleti országokban van rá példa, hogy néhányan bevállalják ezt a típusú beültetést. Ezt azonban kizárólag azoknál a pácienseknél lehet sikerrel alkalmazni, akik megfelelő genetikai adottságokkal rendelkeznek ehhez. Az itt élő férfiak testszőrzete egészen más. Bőrük szerkezete is különbözik, mert kötöttebb, valamint a szőrzetük is erősebb. Ezek azok a tényezők, amelyek lehetővé teszik azt, hogy az átültetés sikerrel járhat.
Különbséget kell tennünk a világosabb és a sötétebb hajtípusok között is. Ugyanis egy átlagos európai férfi szőrzete kevésbé erős és vastag, így az állagbeli és a színbeli eltérésben is jelentősek a különbségek. A világosabb hajúak általában ritkább és vékonyabb hajjal rendelkeznek. Gondoljunk csak egy skandináv férfira. Ráadásul a hajszálak növekedése a színnel szintén összefüggésben van. A világos hajszálak ritkábban nőnek és kevésbé fednek jól.
Számodra is van megoldás, ha nem működik a testszőr beültetése
Számos olyan kezelési módszer van, mellyel javíthatunk a kopaszodáson. Az egyik ilyen a hajmezoterápia az Art 'N Hairnél, mely során a fejbőr alá fecskendeznek különböző vitamin komplexeket, ezekkel közvetlenül a hajhagymákat stimulálják. Intenzívebb hatás érhető el, mintha házi praktikákkal saját magad próbálnád pótolni ezeket valamilyen szérum vagy sampon segítségével.
Hatása kifejezetten látványos, élettel teli és erősebb lesz tőle a hajad, valamint a sűrűsége is javulhat. A másik eljárás a mikropigmentáció vagy más néven hajtetoválás. Ez kiegészítő kezelésként működhet akár a hajbeültetés mellett is, ilyenkor optikailag sűrítik a hajat. Apró pontokat tetoválnak a fejbőrre, ezzel pedig sűrűbbnek, egységesnek fog tűnni a hajad, ezáltal elérhető egy tökéletes borostás hatás.