„Cikkek:Hogyan kell helyesen kézkrémet használni” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
a („Cikkek:Hogyan kell helyesen kézkrémet használni” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan))) |
|
(Nincs különbség)
|
A lap jelenlegi, 2023. április 29., 04:23-kori változata
Hogyan kell helyesen kézkrémet használni?
A kézkrém az egyik legalapvetőbb kozmetikum a testápoló mellett, amit érdemes napi szinten (akár többször is) alkalmazni. Ennélfogva talán azt gondoljuk, hogy a használata teljesen egyértelmű, noha itt is akad pár olyan dolog, amire érdemes odafigyelni, hogy a hatás megfelelő legyen.
Használjuk gyakran!
A napi egyszeri, lefekvés előtti krémezés bár nagyon fontos, de önmagában sajnos nem elegendő. Hiszen lehet, hogy a Helia-D kézkrémeinek köszönhetően reggelre pihe-puha bőrrel ébredünk, de észrevesszük majd, hogy ez a selymes érzet a nap folyamán hamar tovatűnik.
Ebben nincs is semmi meglepő, hiszen a bőrünket számos külső hatás éri az időjárási tényezőktől kezdve a kemikáliákkal való érintkezésen át a dörzsölésig. Nem csoda, ha a kézfejeink hamar újra szárazak és érdesek lesznek.
Ez viszont könnyen elkerülhető azzal, ha napközben is többször krémezünk. A legjobb lenne minden kézmosás után, de persze ez nem mindig kivitelezhető. Sebaj, amikor csak lehetőség van rá, ne feledkezzünk meg egy gyors krémezésről, a bőrünk meghálálja!
Legyen nálunk mindig!
Egyetlen tubus kézkrém nem lesz elegendő, hisz biztosan lesz olyan, hogy elfelejtjük magunkkal vinni. Emiatt célszerű többet is vásárolni, és egyet-egyet például a hálószobában, a fürdőben, a táskánkban, a munkahelyen és az autóban is tartani belőle.
Így mindig elérhető közelségben lesz valamelyik, és nem lehet kifogás az, hogy azért nem tudunk krémezni, mert épp nincs nálunk.
Hagyjunk időt a beszívódásra!
A kézkrém csak akkor fog megfelelően hidratálni, ha elegendő mennyiséget viszünk fel belőle, rendesen eloszlatjuk és hagyjuk beszívódni. Masszírozzuk be alaposan, bekenve a tenyerünket, az ujjainkat, az ujjak közti részt és a kézhátat, egészen le a csuklóig.
Amint ez megvan, várjunk türelmesen néhány percet, addig ne nyúljunk semmihez, várjuk meg, amíg a krém beszívódik! Ha ezt nem tesszük meg, egyrészt mindent összekenünk, amit csak megfogunk, másrészt mivel így a krém egy részét ledörzsöljük, kevesebb tud beszívódni a bőrbe.
Intenzívebb táplálás éjszakára
Az éjjeli órák kiválóan alkalmasak arra, hogy egy extrán ápoló kézpakolással kényeztessük a bőrünket. Ehhez csupán annyit kell tenni, hogy választunk egy zsírosabb, testesebb krémet, amiből bőséges mennyiséget kenünk a kezeinkre, majd húzunk egy vékony pamutkesztyűt, amit egész éjjelre rajta hagyunk.
Reggel érezni fogjuk, hogy a krém nagy részét beszívta a bőrünk, ami ezáltal csodásan puha és selymes tapintású lett. Hogyha ezt minden nap, vagy akár minden másnap megtesszük, megelőzhetjük a kézfejek kiszáradását, berepedezését.
Fényvédelem a kézen is
Bár a fényvédőket a többség csak az arcán használja, ha sok időt töltünk a szabadban, érdemes a kezek fényvédelméről is gondoskodni, hiszen az UV-sugárzás itt is pontosan olyan károkat okoz, mint az arcon. Ráncok, pigmentfoltok alakulhatnak ki, a bőr idejekorán megöregszik. Védekezzünk ellene!