„Reiki kezelést végezni” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
(→Tippek) |
(→Hogyan kell reiki kezelést végezni) |
||
1. sor: | 1. sor: | ||
− | == Hogyan kell reiki kezelést végezni == | + | == Hogyan kell reiki kezelést végezni? == |
[[Fájl:reikikezeles.jpg|right|300 px]]Napjaink egyik legelterjedtebb alternatív terápiás módszere a reiki kezelés, melynek '''célja a testi-lelki egészség megőrzése és a megbomlott egyensúlyi állapot helyreállítása'''. E technikát szívesen alkalmazzák wellness hotelekben éppúgy, mint a hagyományos orvosi kezelések kiegészítéseként (főként a nyugati országokban). | [[Fájl:reikikezeles.jpg|right|300 px]]Napjaink egyik legelterjedtebb alternatív terápiás módszere a reiki kezelés, melynek '''célja a testi-lelki egészség megőrzése és a megbomlott egyensúlyi állapot helyreállítása'''. E technikát szívesen alkalmazzák wellness hotelekben éppúgy, mint a hagyományos orvosi kezelések kiegészítéseként (főként a nyugati országokban). |
A lap 2014. június 20., 07:57-kori változata
Hogyan kell reiki kezelést végezni?
Napjaink egyik legelterjedtebb alternatív terápiás módszere a reiki kezelés, melynek célja a testi-lelki egészség megőrzése és a megbomlott egyensúlyi állapot helyreállítása. E technikát szívesen alkalmazzák wellness hotelekben éppúgy, mint a hagyományos orvosi kezelések kiegészítéseként (főként a nyugati országokban).
A módszer gyökerei Japánba vezethetőek vissza. Az alapító, Mikao Usui az 1920-as években dogozta ki az elmét és a testet fejlesztő módszerét és annak terápiás gyógyító rendszerét. A reiki kezelés mindenki számára ajánlható mellékhatásoktól mentes komplementer terápia, mely használható önmagában vagy kiegészítve a hagyományos és más alternatív medicinát.
Lépések
- Fogadd a kliensed egy kellemes környezetben, ahol a reiki kezelés során képes lesz ellazulni. Engedd, hogy kényelembe helyezze magát.
- Kérdezd meg milyen problémával jött, mire szeretné kérni a kezelést. Erre szánjál 5-10 percet.
- Ha most találkozik először a reikivel, röviden tájékoztasd a módszerről és hogy mit várhat a kezelésektől. (kb. 5 perc)
- Kérd meg, hogy helyezkedjen el kényelmesen a kezelőágyon / széken, attól függően milyen területeket kezelsz vagy milyen technikát alkalmazol vagy milyen helyzetben tud eltölteni huzamosabb időt. Használhatod a szék és masszázságy kombinációját is a kezelés során.
- Finom érintéssel közvetítsd az energiát az érintett testrészekre. Fejtől indulva, mellső oldalon lefele. Majd a háti részt kezelve szintén a fejtől kezdve lefele haladva. A kezelést a gerinc idegeit stimuláló lehúzással vagy a komplett vérfrissítő masszázs (Ketsueki Kokan Ho) alkalmazásával fejezd be.
- A reiki kezelés során figyeld meg a tenyeredben jelentkező érzeteket (Byosen), mely alapján meg tudod állapítani meddig kell kezelned az adott területet és milyen súlyos a toxin felhalmozódás. Kezeld addig az adott területet, amíg a toxin fel nem oldódik.
- A kezelés időtartama 1-1,5 óráig tartson. Problémától függően heti 1-4x kezelés javasolt, de családtagot akár napi szinten, akár többször is kezelhetsz. Érezni fogod mennyi energiát vesz fel és milyen a kliensed energetikai állapota.
- A reiki kezelést követően kérdezd meg a kliensed, hogyan érezte magát, milyen tapasztalatai voltak, vannak-e kérdései. Ha igen, adj rövid és tömör válaszokat. Kínáld meg egy pohár vízzel.
- Szükség esetén egyeztess következő időpontot.
Tippek
- Készülj fel a kezelésre: legyél kipihent, egészséges, harmonikus érzelmi állapotban!
- Hangolódj rá a kliensedre, melyet legjobban az aktív figyelemmel és empatikus készségeddel tehetsz meg. Hallgasd meg a problémáját, a kezelést követő tapasztalatait, szenteld rá 100%-osan az idődet, amit vele töltesz.
- Figyelj a kliensed komfort érzetére és visszajelzéseire! A reiki kezelés alatt figyeld a reakcióit (fázik, melege van, nehezen tud ellazulni, úgy érzi meg kell mozdulnia, valamilyen érzés, kép jön fel, stb. ) és azokat vedd figyelembe a kezelés során.
- Reiki kezelés során ügyelj arra, hogy a kezed súlyával ne nehezkedj a kliensen, csak lazán tartsd a testén! Ha hideg van, takard be vékony takaróval, meleg időben alkalmazz vékony pamut kendőt az izzadásból fakadó kellemetlen érzés megelőzésére.
- Ne felejtsed el a kliensed megkínálni egy pohár vízzel a kezelés előtt és után, mely támogatja a méregtelenítési folyamatokat.
- A reiki kezelés alkalmazási területei
- A mindennapos stressz oldására
- A betegségek megelőzésére
- Kimerültség esetén, energetizálás céljából
- A testi-lelki összhang megteremtésére
- Lázcsillapítás céljából
- Hatékonyan csökkenti az izomlázat és az izomban fellépő merevséget
- Támogatja a test méregtelenítő folyamatait
- A legkülönbözőbb fizikai és pszichés eredetű problémák kezelésére, a gyógyulási folyamat segítésére, felgyorsítására
- A rendszeres reiki kezelés pozitív hatásaként a nagyobb fizikai és pszichés teljesítményre leszel képes
- Használhatod a reikit akut sérülések esetén (vágás, égés, horzsolás, zúzódás, duzzanat) a sérült terület gyorsabb gyógyulására
Amire szükséged lehet
Bár a reiki kezeléshez alapvetően nincs szükség semmilyen eszközre, az alábbi dolgok segíthetik a kliensed komfort érzetét a terápia során:
- Kellemes hőmérsékletű, hangulatú helyiség a reiki kezeléshez
- Masszázságy
- Szék
- Gumis lepedő a masszázságyra
- Óra az eltelt idő mérésére
- Kis pamut kendő a fej / fedetlen testrészek kezeléséhez
- Vékony polár takaró igény szerint
- Halk meditációs zene / aroma párologtató igény szerint
- Nyugta – ha hivatásszerűen vállalsz kezeléseket
Figyelmeztetések
- A reiki kezeléshez mindenképp szükséges a reiki tanfolyam elvégzése! Ugyanis ezt a japán technikát nem tudod csak könyvekből megtanulni. A kezelés kivitelezéséhez ugyanis elengedhetetlen az univerzális energia közvetítésének képessége. Ennek forrása a tanfolyamon kapott úgy nevezett „behangolás” (japán néven Reiju), ami azonnal jelentősen felerősíti az energia átadó képességed és immár nem bioenergetikai szinten csatornázod az energiát, hanem az Univerzumból hívod le.
- A reiki kezelés során soha ne állíts fel diagnózist! Fontos tudnod, hogy jogi szempontból a kezelés közérzetjavító, relaxáló terápiának minősül.
- A terapeuta (hacsak nem vagy természetgyógyász vagy orvos) nem adhat személyre szabott egészségügyi tanácsokat, csak általános javaslatokat tehet a közérzet javítására.
- Ha gyógyszert szed a kliens, tilos annak abbahagyását vagy az az orvos által megállapított dózis módosítását javasolni.
Kapcsolódó videók
Reiki önkezelés