„Snowboard deszkát választani” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Felhasznált források, kapcsolódó webcímek)
(Hogyan kell snowboard deszkát választani?)
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell snowboard deszkát választani? ==
 
== Hogyan kell snowboard deszkát választani? ==
  
[[Fájl:Snowboard.jpg|right]]A snowboard deszka kiválasztásakor nagyon körültekintőnek kell lenni. Rengeteg típusú deszka kapható, a legfontosabb szempontok, amiket figyelembe kell vennünk a vásárláskor a testalkat, a snowboardtudás, a habitus, valamint az, hogy milyen stílusban szeretnénk deszkázni. Az alábbi cikk a megfelelő snowboard deszka kiválasztásában segít.
+
[[Fájl:Snowboard.jpg|right]]Flex, camber, rocker, sidecut, radius... segítünk eligazodni. Mielőtt snowboard felszerelést veszel, ezt érdemes elolvasni: [http://www.msbsz.hu/hirek114/hogyan-valassz-deszkat-c7291/ Magyar Snowboard Szövetség: Hogyan válassz deszkát?!]
 +
 
 +
A snowboard deszka kiválasztásakor nagyon körültekintőnek kell lenni. Rengeteg típusú deszka kapható, a legfontosabb szempontok, amiket figyelembe kell vennünk a vásárláskor a testalkat, a snowboardtudás, a habitus, valamint az, hogy milyen stílusban szeretnénk deszkázni. Az alábbi cikk a megfelelő snowboard deszka kiválasztásában segít.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==

A lap 2014. január 28., 23:37-kori változata

Hogyan kell snowboard deszkát választani?

Snowboard.jpg

Flex, camber, rocker, sidecut, radius... segítünk eligazodni. Mielőtt snowboard felszerelést veszel, ezt érdemes elolvasni: Magyar Snowboard Szövetség: Hogyan válassz deszkát?!

A snowboard deszka kiválasztásakor nagyon körültekintőnek kell lenni. Rengeteg típusú deszka kapható, a legfontosabb szempontok, amiket figyelembe kell vennünk a vásárláskor a testalkat, a snowboardtudás, a habitus, valamint az, hogy milyen stílusban szeretnénk deszkázni. Az alábbi cikk a megfelelő snowboard deszka kiválasztásában segít.

Lépések

  1. Döntsük el, milyen stílusban szeretnénk boardozni!
    1. Az alpin stílushoz, amit általában a gyakorlottabb snowboardosok választanak, kemény kötés és cipő illik. Alpin boardot válasszunk akkor is, ha csak lesiklani szeretnénk.
    2. A legelterjedtebb típus a freestyle, ehhez puha kötésre és cipőre van szükség. A deszka mindkét végén hajlított és szimmetrikus. Leginkább a snowboard pályákon, ugráláshoz alkalmas.
    3. A freeride lapokat pályán kívüli, szűzhavas sikláshoz érdemes választani. A freestyle deszkához hasonlóan puha cipő és kötés kell hozzá.
  2. Tudásszint: A kezdők válasszanak puhább, rövidebb lapot! A board merevsége annak anyagától (mennyi faanyagot, illetve egyéb merevítő anyagot – grafit, karbon stb. – tartalmaz) függ, illetve attól, hogy ezeket az anyagokat hogyan helyezték el benne.
  3. Testmagasság: A kezdők úgy válasszák meg a deszka magasságát, hogy a kulcscsont és az áll közé essen. Középhaladóknak áll- és szájmagasság közti méret ajánlott, haladók választhatnak kicsit hosszabb, maximum orrig érő lapot, ez nagyobb tempónál megnöveli a stabilitást. Nagyobb testsúly esetén ezektől kicsit el lehet térni felfelé, nagyobb felületen ugyanis jobban eloszlik a súly.
  4. A deszka szélessége: Fontos, hogy a lábunk ne lógjon le a deszkáról, ennek megfelelően válasszuk ki a boardot! Nagylábúaknak érdemes wide lapot választaniuk, ezek az átlagosnál kicsit szélesebbek.
  5. A deszka rádiusza: A lap fordulékonyságát mutatja meg. A piskótább formájú lapoknak kisebb a rádiusza, az ilyen lapok kis ívű kanyarokhoz megfelelőek. A nagyobb sugarú deszkák nagyobb ívekhez és gyorsabb tempóhoz ajánlottak.

Tippek

  • Hogyan kell sílécet választani
  • Vásárláskor kérjük ki a szakértő eladó tanácsait, ő nagyon sokat tud segíteni a választásban!
  • A lap keménységének és rugalmasságának megállapításához hajlítgassuk meg a boardot, esetleg térdeljünk bele!

Amire szükséged lehet

  • Méretek (testsúly, magasság)
  • Snowboard bolt

Figyelmeztetések

  • Snowboardozáshoz fontos védőruházatot – bukósisak, protektoros nadrág, térdvédő, csuklóvédős kesztyű – használni, hogy megelőzzük a baleseteket. Ezeknek az árán nem érdemes spórolni!
  • A ruházat legyen vízhatlan és lazább a síruhánál, ugyanis itt fontosabb a szabad mozgás!
  • A síbakancs ugyan nagyon hasonlít az alpin cipőhöz, mégsem ajánlott snowboardozáshoz!
  • Ha használt deszkát vásárolunk, alaposan ellenőrizzük az élét, a talpát, valamint a kötést rögzítő furatokat!

Felhasznált források, kapcsolódó webcímek

Az oldal szerzői

Andi02, Hogyankell