„Zárat választani” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Kapcsolódó források, hivatkozások)
(Amire szükséged lehet)
 
(2 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
== Hogyan kell zárat választani? ==
+
== Hogyan kell biztonságos zárat választani? ==
Az otthoni zárbetét kiválasztása egyszerűnek tűnik, de ma már rengeteg megoldás elérhető, így ha az igényeinknek legmegfelelőbb és legjobb ár-érték arányú zárat szeretnénk kiválasztani, akkor néhány szempontot érdemes végiggondolni a vásárlás előtt.
+
[[Fájl:Zár.jpg|right]]Az otthoni zárbetét kiválasztása egyszerűnek tűnik, de ma már rengeteg megoldás elérhető, így ha az igényeinknek legmegfelelőbb és legjobb ár-érték arányú zárat szeretnénk kiválasztani, akkor néhány szempontot érdemes végiggondolni a vásárlás előtt.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
15. sor: 15. sor:
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==
 
* Szakértő segítség
 
* Szakértő segítség
 +
 +
== Kapcsolódó videó ==
 +
 +
* Hogyan válasszunk biztonságos zárat?
 +
 +
<youtube>aoANoURfM9I</youtube>
  
 
== Figyelmeztetések ==
 
== Figyelmeztetések ==

A lap jelenlegi, 2014. március 19., 13:10-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell biztonságos zárat választani?

Zár.jpg

Az otthoni zárbetét kiválasztása egyszerűnek tűnik, de ma már rengeteg megoldás elérhető, így ha az igényeinknek legmegfelelőbb és legjobb ár-érték arányú zárat szeretnénk kiválasztani, akkor néhány szempontot érdemes végiggondolni a vásárlás előtt.

[szerkesztés] Lépések

  1. Először is döntsük el, hogy egy vagy több ponton záródó megoldásra van-e szükségünk! A több pontos zárás nagyobb védelmet jelent a behatolókkal szemben, ugyanakkor az ajtó kialakításától is függ, hogy be lehet-e szerelni.Az egyszerű és alacsony védelmi szinttel rendelkező zárbetétek mellett ma már olyan megoldások is elérhetők, melyek a fúrásnak, sőt akár a savval történő marásnak is ellenállnak.
  2. Gondoljuk végig, hogy hogyan szeretnénk nyitni az ajtókat!A klasszikus kulcsos megoldásnál nagyobb biztonságot és kényelmet jelent a beléptető kártyás technológia, amely folyamatos visszajelzést nyújt az ajtó állapotáról, így kifejezetten praktikus a riasztórendszerrel összekapcsolt záraknál.
  3. Használjunk profilvédett kulcsokat! Amennyiben mégis a kulcsos verziót választjuk, használjunk védett profilú kulcsokat, amiket nem lehet kereskedelmi forgalomban sokszorosítani!Így jelentősen csökkenthetjük annak az esélyét, hogy valaki a tudtunk nélkül készít másolatot, és később akár észrevétlenül bejut az otthonunkba.
  4. Több bejáratú, nagyobb családi házak esetében alakítsunk ki főkulcs-rendszert! A főkulcs-rendszer lényege, hogy egy egész kulcscsomó helyett csupán egy kulcsra lesz szükségünk, ami az összes zárat nyitja. Ennél a megoldásnál jogosultsági rendszert alakíthatunk ki, így egyedileg határozható meg, hogy ki férjen hozzá a különböző ajtókhoz. A főkulcs-rendszer segítségével az is megvalósítható, hogy ugyanaz a kulcs nyissa saját és mondjuk szüleink lakását, illetve, hogy a takarítónőnek csak bizonyos helyiségekhez legyen hozzáférése, mindezt egyetlen kulccsal megoldva.
  5. Ha már kiválasztottuk, hogy milyen típusú zármegoldásra van szükségünk, akkor fontos, hogy pontosan lemérjük, hogy mekkora zárbetétre van szükségünk az ajtóvastagságtól függően!

[szerkesztés] Tippek

  • Használjunk védett profilú kulcsokat akkor is, ha albérlőknek adjuk ki ingatlanukat, mert így megakadályozhatjuk, hogy az engedélyünk nélkül újabb és újabb emberek kapjanak kulcsot a lakásunkhoz!

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Szakértő segítség

[szerkesztés] Kapcsolódó videó

  • Hogyan válasszunk biztonságos zárat?

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Soha ne felejtsük el, hogy bár az olcsó zármegoldás a vásárlás pillanatában jó megoldásnak tűnik, megnyugtató védelmet csak a minőségi, többszörös védelemmel ellátott, egyéb biztonsági rendszerekkel kombinált eszközök adhatnak.

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Bianka