„Kideríteni egy PC MAC címét” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Hogyan kell {{PAGENAME}}?)
 
(4 közbenső módosítás, amit egy másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
6. sor: 6. sor:
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
#Windows rendszereken:Nyissunk egy parancssort: ezt úgy tudjuk megtenni, hogy a start menü futtatás ablakába begépeljük a "cmd" parancsot, (idézőjelek nélkül) majd OK -t nyomunk. Windows 7 esetében a start menü "keresés programokban és fájlokban" feliratú mezőjébe gépeljük be a "cmd" parancsot.
+
# '''(Windows rendszereken) Nyissunk egy parancssort:''' ezt úgy tudjuk megtenni, hogy a start menü futtatás ablakába begépeljük a "cmd" parancsot, (idézőjelek nélkül), majd OK -t nyomunk. Windows 7 esetében a start menü "keresés programokban és fájlokban" feliratú mezőjébe gépeljük be a "cmd" parancsot.
#A megjelenő parancssori ablakban (jellemzően fekete háttérben fehér karakteres felület) gépeljük be az alábbiakat: ipconfig /all itt a gépben lévő hálózati vezérlők (virtuális ill fizikai) konfigurációs adatait láthatjuk.Keressük meg az alábbi sort: Fizikai cím: A végén ott lesz a MAC cím.  
+
# '''A megjelenő parancssori ablakban (jellemzően fekete háttérben fehér karakteres felület) gépeljük be az alábbiakat:''' ipconfig /all itt a gépben lévő hálózati vezérlők (virtuális ill fizikai) konfigurációs adatait láthatjuk. Keressük meg az alábbi sort: Fizikai cím: A végén ott lesz a MAC cím.
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
16. sor: 16. sor:
  
 
* Linux és BSD rendszereken az ifconfig -a parancs lehet a célravezető számunkra.
 
* Linux és BSD rendszereken az ifconfig -a parancs lehet a célravezető számunkra.
 
  
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==
  
 
* Működőképes billentyűzet
 
* Működőképes billentyűzet
 
  
 
== Figyelmeztetések ==
 
== Figyelmeztetések ==
36. sor: 34. sor:
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
  
 +
* Saját tapasztalat
  
* [http://www.hogyankell.hu Hogyan kell?]
+
[[Kategória:Számítástechnika-műszaki-cikkek]]

A lap jelenlegi, 2013. június 6., 09:27-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell kideríteni egy PC MAC címét?

Egy PC MAC címe valójában a benne lévő hálózati vezérlő kártya vagy kártyák MAC címe. Ez egy hexadecimális számsorozat amelyet a gyártáskor kapnak a kártyák. Manapság a legtöbb PC-ben az alaplapra integrálva található a hálózati vezérlő és a kártyák kihaló félben vannak, viszont a MAC cím az integrált hálózati vezérlőknél is ugyanazt a szerepet tölti be. A MAC cím formátuma 12db hexadecimális számjegy melyből az első hat hexa számjeggyel a gyártót vagy az eladót lehet azonosítani a fennmaradó másik hat számjegyet a gyártók adminisztrálják.

[szerkesztés] Lépések

  1. (Windows rendszereken) Nyissunk egy parancssort: ezt úgy tudjuk megtenni, hogy a start menü futtatás ablakába begépeljük a "cmd" parancsot, (idézőjelek nélkül), majd OK -t nyomunk. Windows 7 esetében a start menü "keresés programokban és fájlokban" feliratú mezőjébe gépeljük be a "cmd" parancsot.
  2. A megjelenő parancssori ablakban (jellemzően fekete háttérben fehér karakteres felület) gépeljük be az alábbiakat: ipconfig /all itt a gépben lévő hálózati vezérlők (virtuális ill fizikai) konfigurációs adatait láthatjuk. Keressük meg az alábbi sort: Fizikai cím: A végén ott lesz a MAC cím.

[szerkesztés] Tippek

  • Mielőtt elkezded legyél biztos benne, hogy melyik hálózati vezérlő címét keresed, pl egy korszerű notebookban minimum van egy Vezetékes hálózati vezérlő és egy vezeték nélküli (Wifi) hálózati vezérlő is.
  • A Windows rendszerek alapértelmezetten "Helyi hálózati kapcsolat" nak hívják az elsődlegesen telepített hálózati vezérlőt, amennyiben másik vezérlő MAC címére vagyunk kíváncsiak keressük meg a kívánt vezérlő nevét a listában.
  • Linux és BSD rendszereken az ifconfig -a parancs lehet a célravezető számunkra.

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Működőképes billentyűzet

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Nagyon nagyon ritkán előfordulhat, hogy a gyártók hibájából azonos MAC címet kapott akár egy egész terméksorozat, és ha ezek egy hálózatba kerülnek akkor helyi vagy internethálózati gondokat is okozhatnak.

[szerkesztés] Kapcsolódó videók


[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

  • Saját tapasztalat

Az oldal szerzői

Bya, GS Informatika, Kiscsillag