„Cikkek:Praktikus tippek a hidegvízi horgászatok sikeréhez” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
a (Levédte a(z) Cikkek:Praktikus tippek a hidegvízi horgászatok sikeréhez lapot ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan))) |
|
(Nincs különbség)
|
A lap jelenlegi, 2021. november 30., 13:35-kori változata
Praktikus tippek a hidegvízi horgászatok sikeréhez
Ebben a bejegyzésben a hidegvízi ponty, keszeg, valamint a kárász horgászat praktikus tippjei kerülnek majd terítékre. Igyekszünk megosztani néhány hasznos tanácsot, amelyek sokat lendíthetnek a pecázás sikerén.
Lesz szó felszerelésről, lehűlő vizekről és etetőanyagokról is, miközben a csaliválasztás praktikus tippjeire is kitérünk.
Milyen változtatásokat tehet indokolttá a téli időszak, ha békés halakra horgászunk?
Teljesen mindegy az, hogy a téli horgászatok ideje alatt a ponty, a keszegfélék, a kárász vagy más békéshal lesz az elsőszámú célhal, amelyet ki szeretnénk fogni. A horgászat technikáját mindenképpen módosítani kell, hiszen a tavak és folyóvizek hőmérsékletének csökkenése fontos változásokat idéz elő a halaknál. Emiatt kell alakítanunk az egyébként jól bevált szokásainkon.
A változások közül a legfontosabb, hogy a folyamatosan lehűlő vízben a halak szervezetében lelassul az anyagcsere. Ez azt jelenti, hogy kevésbé lesznek éhesek, hiszen sokkal kevesebb táplálék elég a számukra.
Amennyiben sikeresen alkalmazkodunk ezekhez a változó körülményekhez akkor a hidegvízi horgászat is jó eséllyel végződik számunkra kedvező eredménnyel.
Gyakorlati tanácsok a hidegvízi horgászfelszerelés összeállításához
A kulcsszó a finomítás. Ennek megfelelően lágyabb feeder szett vagy egyéb felszerelés használata lesz célravezető. Az anyagcsere lelassulásával ugyanis a halak óvatosabbá is válnak. Gyanakvóbban közelítik meg a kiszemelt falatot és kevésbé vehemensen támadják a horgon lévő csalit is.
Éppen ezért kiemelten fontos lágyabb, érzékenyebb botra, főzsinórra és előkére, kisebb etetőkosárra, illetve vékonyabb horogra váltani. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a télen megakasztott halak fárasztás közben is jóval kisebb ellenállást képesek kifejteni.
Úgyhogy a pecázás eredményességét szem előtt tartva tényleg a finomításra érdemes koncentrálni. Ami nyáron valóságos hazárdjátéknak tűnne fárasztás közben, az télen egyenesen a siker kulcsa lehet.
Milyen csali és etetőanyag variációk működhetnek a téli hónapok alatt?
Etetőanyag választásnál a színeknek kiemelt jelentőségük van. Egyfajta íratlan aranyszabály, hogy a lehűlt vizeken a sötétebb színű etetőanyagok működnek nagyobb hatékonysággal.
Tovább fokozható a csalogató hatás azzal is, ha folyékony vagy egyéb aromát használva turbózzuk fel az etetőanyagot. Az etetőanyag a halak horog közelébe csábításának egyik legfontosabb eszköze. Ezen felül azonban a horogcsali kiválasztása is nagyon fontos.
Hidegebb időben nem igazán érdemes élő anyag nélkül elindul a vízpartra. A giliszta, a pinki és a csonti kifejezetten eredményes csalinak bizonyulhat ilyenkor. A keszeg, a kárász és a ponty is nehezen tud ellenállni neki. Alternatívaként pedig a könnyű wafter csalikat és a könnyített popup változatokat is érdemes megpróbálni.