„Rendezvényt szervezni és lebonyolítani” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Lebonyolítás)
(Hogyan kell rendezvényt szervezni és lebonyolítani?)
 
(3 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell rendezvényt szervezni és lebonyolítani? ==
 
== Hogyan kell rendezvényt szervezni és lebonyolítani? ==
  
[[Fájl:Team.jpg|right|300px]]A rendezvényszervezés mára már külön területté nőtte ki magát, valamint beolvadt a BTL reklámozási eszközök és a PR tevékenységei közé. Egy sikeresen megszervezett esemény egy cég, egy termék vagy egyes személyek népszerűségét, s a jó hírnevét (Goodwill) nagyban és erősen növelheti. Viszont számos tényezőre kell figyelnünk a szervezési részeknél, valamint rengeteg intézni valónk is akadhat, mire életképessé válik egy tervből kipattant rendezvényötletünk. Lássuk milyen fázisokon és lépéseken keresztül szervezzünk meg egy rendezvényt.
+
[[Fájl:Concert.jpg|right|300px]]A rendezvényszervezés mára már külön szakterületté nőtte ki magát, valamint beolvadt a BTL reklámozási eszközök és a PR tevékenységei közé. Egy sikeresen megszervezett esemény egy cég, egy termék vagy egyes személyek népszerűségét és jó hírnevét (goodwill) nagyban növelheti. Azonban számos tényezőre kell figyelnünk a szervezés közben, valamint rengeteg elintéznivalónk akadhat, mire életképessé válik egy rendezvénytervünk. Lássuk, milyen lépéseken keresztül szervezzünk meg egy rendezvényt.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# A szervezés négy egymással összefüggő, de a munkák módszerét tekintve egymástól elkülönülő feladatra tagolható: tervezés, előkészítés, lebonyolítás, utómunkálatok.
+
# A szervezés négy, egymással összefüggő, de a munkák módszerét tekintve egymástól elkülönülő feladatra tagolható: '''tervezés, előkészítés, lebonyolítás, utómunkálatok'''.
# Csak akkor lehet sikeres egy rendezvény, ha meghatározott célja van, így tisztáznunk kell előre, hogy a rendezvénnyel mit akarunk elérni.
+
# Csak akkor lehet sikeres egy rendezvény, ha '''meghatározott cél'''ja van, így tisztáznunk kell előre, hogy a rendezvénnyel mit akarunk elérni.
  
 
=== A tervezési feladatok ===
 
=== A tervezési feladatok ===
  
#  A rendezvény címének és mottójának, illetve céljainak meghatározása a legelső feladatunk.
+
'''A rendezvény címének, mottójának és céljainak meghatározása''' a legelső feladatunk.
# A helyes időpont kiválasztása, és az esőnap kitűzése - abban az esetben, ha a rendezvény előtt pár héttel esős időjárást mondanak, és szabadtéri rendezvény szervezünk.
+
# '''Az időpont kiválasztása, és az esőnap kitűzése''' - abban az esetben, ha a rendezvény előtt pár héttel esős időjárást mondanak, és szabadtéri rendezvény szervezünk.
# Programtervezés: ahhoz, hogy a résztvevők maradandó élménnyel távozzanak, és még sokáig emlegessék az eseményt, tervezzünk be valami egyedi és meglepő újdonságot.  
+
# '''Programtervezés''': ahhoz, hogy a résztvevők maradandó élménnyel távozzanak, és még sokáig emlegessék az eseményt, tervezzünk be valami egyedi és meglepő újdonságot.  
# Határozzuk meg a várható létszámot és a célcsoportot.
+
# '''Határozzuk meg a várható létszámot és a célcsoportot.'''
# Készítsünk ütemtervet az elvégzendő feladatok időrendi sorrendjéről.
+
# '''Készítsünk ütemtervet az elvégzendő feladatok időrendi sorrendjéről.'''
# A V.I.P. vendégek névsorát állítsuk össze és küldjük ki a számunkra a meghívót – kérjünk visszaigazolást, hogy szándékozik-e megjelenni.
+
# '''A VIP vendégek névsorát állítsuk össze''', és küldjük ki a számunkra a meghívót – kérjünk visszaigazolást, hogy szándékozik-e megjelenni.
# A lehetséges szponzorok névsorát írjuk meg és vegyük fel a kapcsolatot velük.
+
# A lehetséges '''szponzorok névsorát írjuk meg''', és vegyük fel a kapcsolatot velük.
# Döntsük el, hogy kültéri vagy beltéri rendezvényt szeretnénk lebonyolítani és ahhoz mérten keressünk helyszínt. Majd válasszuk ki a legmegfelelőbbet és járjuk be a helyszínt.
+
# '''Döntsük el, hogy kültéri vagy beltéri rendezvényt szeretnénk lebonyolítani''', és ahhoz mérten keressünk helyszínt. Majd válasszuk ki a legmegfelelőbbet, és járjuk be a helyszínt.
# Szervezzük meg az étkezési (catering) és szállási lehetőségeket – amennyiben többnapos vagy vidéki az esemény.
+
# '''Szervezzük meg az étkezési (catering) és szállási lehetőségeket''' különösen, ha többnapos vagy vidéki az esemény.
# Az esetleges kapcsolódó, kiegészítő események (pl. kiállítás) megszervezése.
+
# '''Az esetleges kapcsolódó, kiegészítő események (pl. kiállítás) megszervezése.'''
# A dekoráció és a látványterv beszerzése, elkészíttetése.
+
# '''A dekoráció és a látványterv beszerzése, elkészíttetése.'''
# Amennyiben nagy rendezvényről van szó, szervezői (Staff vagy Crew) feliratú egyenruha és nyakba akasztható pass kártya megrendelése.
+
# Amennyiben nagy rendezvényről van szó, '''szervezői feliratú egyenruha és nyakba akasztható pass kártya megrendelése'''.
# Költségterv készítése: itt figyeljünk az egész rendezvényre felmerülhető költségek beleszámolásán kívül az előre nem látható, nem tervezhető költségek tartalékának biztosítására.
+
# '''Költségterv készítése''': itt figyeljünk az egész rendezvényre felmerülhető költségek beleszámolásán kívül az előre nem látható, nem tervezhető költségek tartalékának biztosítására.
# Előzetes forgatókönyv összeállítása.
+
# '''Előzetes forgatókönyv összeállítása.'''
  
 
=== Előkészítés ===
 
=== Előkészítés ===
  
# A helyszín biztosítása: figyeljünk oda , hogy megfelelő méretű terület legyen biztosítva, s a hozzá szükséges szolgáltatásoknak legyen fix hely biztosítva (út, víz, sűrített levegő, megfelelő mennyiségű parkoló, elegendő WC, stb.).
+
# '''A helyszín biztosítása:''' figyeljünk oda, hogy megfelelő méretű terület legyen biztosítva (gondoljunk a parkolóhelyekre és a mellékhelyiségekre is).
#  A részfeladatok meghatározása: a határidők és a felelősök kijelölése az egyes feladatok végrehajtásához.
+
'''A részfeladatok meghatározása:''' a határidők és a felelősök kijelölése az egyes feladatok végrehajtásához.
#  A műszaki berendezések biztosítása: szerezzünk be miden kiegészítőt, köztük a színpadok, sátrak, fény- és hangtechnika, padok, székek, stb. – általában ezeket érdemes az erre specializálódott vállalkozókkal biztosítani. Kössük meg a szerződéseket az egyes szolgáltatókkal.
+
'''A műszaki berendezések biztosítása:''' szerezzünk be minden kiegészítőt (pl. színpadok, sátrak, fény- és hangtechnika, padok, székek - ezeket érdemes az erre specializálódott vállalkozókkal biztosítani).  
# Egyeztessünk a sajtóképviselőkkel: előzetes ajánló, sajtóanyag, PR cikk megjelentetése, sajtótájékoztató és sajtóregisztráció elintézése.
+
# '''Egyeztessünk a sajtóképviselőkkel:''' előzetes ajánló, sajtóanyag, PR cikk megjelentetése, sajtótájékoztató és sajtóregisztráció elintézése.
# Biztonsági feladatok: biztosítsuk a beléptető rendszert és jelöljük ki a menekülési útvonalat, valamint a biztonságági szolgálat leegyeztetése. Legyen egy készenléti technikai személyzet (vízvezeték szerelő, villanyszerelő, stb.). Állítsuk össze a munkákban résztvevő segítők listáját és készítsük őket fel, tanítsuk be. Szerezzünk be minden szükséges hatósági engedélyt és hajtsuk végre a szervek felé kötelező bejelentéseket (ÁNTSZ, rendőrség, tűzoltóság). Biztosítsunk orvosi ellátást, valamint mentőkocsis készenléti ügyeletet.
+
# '''Biztonsági feladatok:''' biztosítsuk a beléptető rendszert, és jelöljük ki a menekülési útvonalat. Legyen egy készenléti technikai személyzet (vízvezeték szerelő, villanyszerelő stb.). Állítsuk össze a munkákban résztvevő segítők listáját és készítsük őket fel, tanítsuk be.
# A rendezvényterv pontosítása és véglegesítése: készítsük el a programtervezetet és csináljuk meg az időbeosztásokat is. Fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű szórólap, plakát elkészítése és ezek időben való elhelyezése. A marketing és reklám eszközöket is alkalmazzuk a maximális célközönség elérésének érdekében.
+
# '''Szerezzünk be minden szükséges hatósági engedélyt''' és hajtsuk végre a szervek felé kötelező bejelentéseket (ÁNTSZ, rendőrség, tűzoltóság).  
#  A helyszíni feladatok ellenőrzése: járjuk be újra a helyszínt, hogy az esetleges problémákat, zavaró tényezőket korrigálni tudjuk (pl. zaj, megváltozott útviszonyok). Az előkészületek során több alkalommal is ismételten át kell gondolni a feladatokat, értékelni az eddigi munkát, és elvégezni a szükséges módosításokat. Készítsünk helyszínrajzot, esetleg látványtervet, ahol percre pontosan rögzítsük az egyes események, kiállítók, rendezvénydolgozók beosztását.
+
# '''Biztosítsunk orvosi ellátást, valamint mentőkocsis készenléti ügyeletet.'''
# A végleges forgatókönyv négy része: építési, lebonyolítási, bontási szakasz, utómunkák.
+
# '''A rendezvényterv pontosítása és véglegesítése:''' készítsük el a programtervezetet, és csináljuk meg az időbeosztásokat is. Fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű szórólap, plakát elkészítése. Különféle marketing- és reklámeszközöket is alkalmazzunk a maximális célközönség elérésének érdekében.
 +
'''A helyszíni feladatok ellenőrzése:''' járjuk be újra a helyszínt, hogy az esetleges problémákat, zavaró tényezőket korrigálni tudjuk (pl. zaj, megváltozott útviszonyok). Az előkészületek során több alkalommal is ismételten át kell gondolni a feladatokat, értékelni az eddigi munkát, és elvégezni a szükséges módosításokat. Készítsünk helyszínrajzot, esetleg látványtervet, ahol percre pontosan rögzítsük az egyes események, kiállítók, rendezvénydolgozók beosztását.
 +
# '''A végleges forgatókönyv négy része:''' építési, lebonyolítási, bontási szakasz, utómunkák.
  
 
=== Lebonyolítás ===
 
=== Lebonyolítás ===
  
# '''Építési szakasz:''' akkor kezdődik, amikor az építési területet átvettük, és addig tart, míg az első vendég meg nem érkezik. Ebben a szakaszban kell a helyszínt, s mind a résztvevő rendezőket, olyan állapotba hozni, hogy a rendezvény megtartásra kész legyen.  
+
# '''Építési szakasz:''' akkor kezdődik, amikor az építési területet átvettük, és addig tart, míg az első vendég meg nem érkezik. Ebben a szakaszban kell a helyszínt és a rendezőket olyan állapotba hozni, hogy a rendezvény megtartásra kész legyen.  
# '''A rendezvény kezdete''': amikor elkezdődött az esemény, már csak a felmerülő problémákat, vészhelyzeteket tudjuk korrigálni, erre feltétlen készüljünk fel. Kiemelten figyeljünk a VIP vendégekre és a sajtó képviselőkre – az ő véleményük a rendezvény után meghatározó lesz. Fontos folytonosan ellenőrizni a vendéglátás színvonalát, menetét, és a rendezvény lebonyolítók munkáját, magatartását is.
+
# '''A rendezvény kezdete''': amikor elkezdődött az esemény, már csak a felmerülő problémákat, vészhelyzeteket tudjuk korrigálni, erre feltétlen készüljünk fel. Kiemelten figyeljünk a VIP vendégekre és a sajtó képviselőkre – az ő véleményük a rendezvény után meghatározó lesz. Fontos folyamatosan ellenőrizni a vendéglátás színvonalát, menetét, és a rendezvényt lebonyolítók munkáját, magatartását is.
# '''Bontás''': amikor a rendezvény lezajlott, a bontást csak az utolsó résztvevő vendég és a meghirdetett zárási időpont után szabad csak elkezdeni. Ellenőrizzük, hogy a különböző eszközök, maradék áru, dekorációs elemek, kiegészítők, stb., rendben és hiánytalanul elszállításra kerüljenek. A végén következik a helyszín teljes és alapos tisztítása, csak ez után adjuk vissza a helyszínt a tulajdonosnak.
+
# '''Bontás''': amikor a rendezvény lezajlott, a bontást csak az utolsó vendég és a meghirdetett zárási időpont után szabad csak elkezdeni. Ellenőrizzük, hogy a különböző eszközök, maradék áru, dekorációs elemek, kiegészítők stb. rendben és hiánytalanul elszállításra kerüljenek. A végén következik a helyszín teljes és alapos tisztítása.
  
 
=== Az utómunkák ===
 
=== Az utómunkák ===
  
# Értékelnünk kell a rendezvény eredményeit, vízhangját, sikerességét és a hiányosságait, hibáit is. Szondázzuk a résztvevők elégedettségét, fogalmazzák meg a segítők, a beszállítók a véleményüket, valamint hallgassuk meg és regisztráljuk kritikai megjegyzéseiket, jobbító javaslataikat.  
+
# '''Értékelnünk kell a rendezvény eredményeit''', visszhangját, sikerességét és a hiányosságait, hibáit is. Szondázzuk a résztvevők elégedettségét, fogalmazzák meg a segítők, a beszállítók a véleményüket, valamint hallgassuk meg és regisztráljuk kritikai megjegyzéseiket, építő javaslataikat.  
# A szervezők vitassák meg a tapasztalataikat, s a saját véleményüket is fogalmazzák meg és fordítsuk ezt is át a jövőre vonatkozó javaslatokká. Feltétlen rendezzük a rendezvény utáni elszámolásokat, kifizetéseket, számlákat, stb.
+
# '''A szervezők vitassák meg a tapasztalataikat.''' Feltétlen rendezzük a rendezvény utáni elszámolásokat, kifizetéseket, számlákat stb.
 
 
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
  
* Alaposan válasszuk ki a rendezvényes csapatunk tagjait, legyenek kellően tapasztaltak, az egész rendezvény sikere rajtuk múlhat.
+
* Körültekintően válasszuk ki a rendezvényes csapatunk tagjait, legyenek kellően tapasztaltak, mert az egész rendezvény sikere múlhat rajtuk.
* Érdemes minden eshetőségre felkészülnünk és vésztervet készítenünk.
+
* Érdemes minden eshetőségre felkészülnünk, és vésztervet készítenünk.
 
* Amennyiben nem szerveztünk még rendezvényt, feltétlen kérjünk tanácsot tapasztalt szervezőktől, sőt vonjunk is be pár ilyen személyt a munkába.
 
* Amennyiben nem szerveztünk még rendezvényt, feltétlen kérjünk tanácsot tapasztalt szervezőktől, sőt vonjunk is be pár ilyen személyt a munkába.
* Készítsünk szervezői egyenruhát és nyakpasst.
+
* Készítsünk szervezői egyenruhát és nyakbaakasztót.
  
  
61. sor: 62. sor:
 
* Külsős alvállalkozók
 
* Külsős alvállalkozók
 
* Helyszín
 
* Helyszín
* Rendezvényes kellékek, eszközök: hang- és fénytechnika, sátrak, padok, asztalok, színpadok, stb.
+
* Rendezvényes kellékek, eszközök: hang- és fénytechnika, sátrak, padok, asztalok, színpadok stb.
 
* Mentősök, orvosi és technikai ügyelet
 
* Mentősök, orvosi és technikai ügyelet
 
* Forgatókönyv és rendezvényterv
 
* Forgatókönyv és rendezvényterv
68. sor: 69. sor:
 
== Figyelmeztetések ==
 
== Figyelmeztetések ==
  
* Mindenképpen jelentsük be a hatóságoknál a rendezvényt és legyen rá engedélyünk (tűzoltóság, rendőrség, önkormányzat).
+
* Mindenképpen jelentsük be a hatóságoknál a rendezvényt, és szerezzük be az engedélyeket (tűzoltóság, rendőrség, önkormányzat).
* A rendezvényre létszámtól és nagyságtól függően kötelező orvosi ellátást biztosító személyzetnek, mentőkocsinak jelen lennie, ezt feltétlen intézzük el.
+
* A rendezvényre létszámtól és nagyságtól függően kötelező orvosi ellátást biztosító személyzetnek, mentőkocsinak jelen kell lennie, ezt feltétlen intézzük el.
* Többször is ellenőrizzünk le személyesen minden kitelepített eszközt, állványt, sátrat, színpadot, előzzük meg a baleseteket.
+
* Többször is ellenőrizzünk le személyesen minden kitelepített eszközt, állványt, sátrat, színpadot, hogy eredményesebben tudjuk megelőzni a baleseteket.
  
  
 
== Kapcsolódó videók ==
 
== Kapcsolódó videók ==
 
  
 
<youtube>vlG50rphiP0</youtube>
 
<youtube>vlG50rphiP0</youtube>
81. sor: 81. sor:
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
  
* A cikk a Rendezvény Magazin 2009 októberi száma alapján készült el.
+
* A cikk a Rendezvény Magazin 2009. októberi száma alapján készült el.
  
 
[[Kategória:Üzlet-jog]]
 
[[Kategória:Üzlet-jog]]

A lap jelenlegi, 2014. május 6., 20:25-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell rendezvényt szervezni és lebonyolítani?

Concert.jpg

A rendezvényszervezés mára már külön szakterületté nőtte ki magát, valamint beolvadt a BTL reklámozási eszközök és a PR tevékenységei közé. Egy sikeresen megszervezett esemény egy cég, egy termék vagy egyes személyek népszerűségét és jó hírnevét (goodwill) nagyban növelheti. Azonban számos tényezőre kell figyelnünk a szervezés közben, valamint rengeteg elintéznivalónk akadhat, mire életképessé válik egy rendezvénytervünk. Lássuk, milyen lépéseken keresztül szervezzünk meg egy rendezvényt.

[szerkesztés] Lépések

  1. A szervezés négy, egymással összefüggő, de a munkák módszerét tekintve egymástól elkülönülő feladatra tagolható: tervezés, előkészítés, lebonyolítás, utómunkálatok.
  2. Csak akkor lehet sikeres egy rendezvény, ha meghatározott célja van, így tisztáznunk kell előre, hogy a rendezvénnyel mit akarunk elérni.

[szerkesztés] A tervezési feladatok

  1. A rendezvény címének, mottójának és céljainak meghatározása a legelső feladatunk.
  2. Az időpont kiválasztása, és az esőnap kitűzése - abban az esetben, ha a rendezvény előtt pár héttel esős időjárást mondanak, és szabadtéri rendezvény szervezünk.
  3. Programtervezés: ahhoz, hogy a résztvevők maradandó élménnyel távozzanak, és még sokáig emlegessék az eseményt, tervezzünk be valami egyedi és meglepő újdonságot.
  4. Határozzuk meg a várható létszámot és a célcsoportot.
  5. Készítsünk ütemtervet az elvégzendő feladatok időrendi sorrendjéről.
  6. A VIP vendégek névsorát állítsuk össze, és küldjük ki a számunkra a meghívót – kérjünk visszaigazolást, hogy szándékozik-e megjelenni.
  7. A lehetséges szponzorok névsorát írjuk meg, és vegyük fel a kapcsolatot velük.
  8. Döntsük el, hogy kültéri vagy beltéri rendezvényt szeretnénk lebonyolítani, és ahhoz mérten keressünk helyszínt. Majd válasszuk ki a legmegfelelőbbet, és járjuk be a helyszínt.
  9. Szervezzük meg az étkezési (catering) és szállási lehetőségeket – különösen, ha többnapos vagy vidéki az esemény.
  10. Az esetleges kapcsolódó, kiegészítő események (pl. kiállítás) megszervezése.
  11. A dekoráció és a látványterv beszerzése, elkészíttetése.
  12. Amennyiben nagy rendezvényről van szó, szervezői feliratú egyenruha és nyakba akasztható pass kártya megrendelése.
  13. Költségterv készítése: itt figyeljünk az egész rendezvényre felmerülhető költségek beleszámolásán kívül az előre nem látható, nem tervezhető költségek tartalékának biztosítására.
  14. Előzetes forgatókönyv összeállítása.

[szerkesztés] Előkészítés

  1. A helyszín biztosítása: figyeljünk oda, hogy megfelelő méretű terület legyen biztosítva (gondoljunk a parkolóhelyekre és a mellékhelyiségekre is).
  2. A részfeladatok meghatározása: a határidők és a felelősök kijelölése az egyes feladatok végrehajtásához.
  3. A műszaki berendezések biztosítása: szerezzünk be minden kiegészítőt (pl. színpadok, sátrak, fény- és hangtechnika, padok, székek - ezeket érdemes az erre specializálódott vállalkozókkal biztosítani).
  4. Egyeztessünk a sajtóképviselőkkel: előzetes ajánló, sajtóanyag, PR cikk megjelentetése, sajtótájékoztató és sajtóregisztráció elintézése.
  5. Biztonsági feladatok: biztosítsuk a beléptető rendszert, és jelöljük ki a menekülési útvonalat. Legyen egy készenléti technikai személyzet (vízvezeték szerelő, villanyszerelő stb.). Állítsuk össze a munkákban résztvevő segítők listáját és készítsük őket fel, tanítsuk be.
  6. Szerezzünk be minden szükséges hatósági engedélyt és hajtsuk végre a szervek felé kötelező bejelentéseket (ÁNTSZ, rendőrség, tűzoltóság).
  7. Biztosítsunk orvosi ellátást, valamint mentőkocsis készenléti ügyeletet.
  8. A rendezvényterv pontosítása és véglegesítése: készítsük el a programtervezetet, és csináljuk meg az időbeosztásokat is. Fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű szórólap, plakát elkészítése. Különféle marketing- és reklámeszközöket is alkalmazzunk a maximális célközönség elérésének érdekében.
  9. A helyszíni feladatok ellenőrzése: járjuk be újra a helyszínt, hogy az esetleges problémákat, zavaró tényezőket korrigálni tudjuk (pl. zaj, megváltozott útviszonyok). Az előkészületek során több alkalommal is ismételten át kell gondolni a feladatokat, értékelni az eddigi munkát, és elvégezni a szükséges módosításokat. Készítsünk helyszínrajzot, esetleg látványtervet, ahol percre pontosan rögzítsük az egyes események, kiállítók, rendezvénydolgozók beosztását.
  10. A végleges forgatókönyv négy része: építési, lebonyolítási, bontási szakasz, utómunkák.

[szerkesztés] Lebonyolítás

  1. Építési szakasz: akkor kezdődik, amikor az építési területet átvettük, és addig tart, míg az első vendég meg nem érkezik. Ebben a szakaszban kell a helyszínt és a rendezőket olyan állapotba hozni, hogy a rendezvény megtartásra kész legyen.
  2. A rendezvény kezdete: amikor elkezdődött az esemény, már csak a felmerülő problémákat, vészhelyzeteket tudjuk korrigálni, erre feltétlen készüljünk fel. Kiemelten figyeljünk a VIP vendégekre és a sajtó képviselőkre – az ő véleményük a rendezvény után meghatározó lesz. Fontos folyamatosan ellenőrizni a vendéglátás színvonalát, menetét, és a rendezvényt lebonyolítók munkáját, magatartását is.
  3. Bontás: amikor a rendezvény lezajlott, a bontást csak az utolsó vendég és a meghirdetett zárási időpont után szabad csak elkezdeni. Ellenőrizzük, hogy a különböző eszközök, maradék áru, dekorációs elemek, kiegészítők stb. rendben és hiánytalanul elszállításra kerüljenek. A végén következik a helyszín teljes és alapos tisztítása.

[szerkesztés] Az utómunkák

  1. Értékelnünk kell a rendezvény eredményeit, visszhangját, sikerességét és a hiányosságait, hibáit is. Szondázzuk a résztvevők elégedettségét, fogalmazzák meg a segítők, a beszállítók a véleményüket, valamint hallgassuk meg és regisztráljuk kritikai megjegyzéseiket, építő javaslataikat.
  2. A szervezők vitassák meg a tapasztalataikat. Feltétlen rendezzük a rendezvény utáni elszámolásokat, kifizetéseket, számlákat stb.

[szerkesztés] Tippek

  • Körültekintően válasszuk ki a rendezvényes csapatunk tagjait, legyenek kellően tapasztaltak, mert az egész rendezvény sikere múlhat rajtuk.
  • Érdemes minden eshetőségre felkészülnünk, és vésztervet készítenünk.
  • Amennyiben nem szerveztünk még rendezvényt, feltétlen kérjünk tanácsot tapasztalt szervezőktől, sőt vonjunk is be pár ilyen személyt a munkába.
  • Készítsünk szervezői egyenruhát és nyakbaakasztót.


[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Szervezői csapat
  • Külsős alvállalkozók
  • Helyszín
  • Rendezvényes kellékek, eszközök: hang- és fénytechnika, sátrak, padok, asztalok, színpadok stb.
  • Mentősök, orvosi és technikai ügyelet
  • Forgatókönyv és rendezvényterv


[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Mindenképpen jelentsük be a hatóságoknál a rendezvényt, és szerezzük be az engedélyeket (tűzoltóság, rendőrség, önkormányzat).
  • A rendezvényre létszámtól és nagyságtól függően kötelező orvosi ellátást biztosító személyzetnek, mentőkocsinak jelen kell lennie, ezt feltétlen intézzük el.
  • Többször is ellenőrizzünk le személyesen minden kitelepített eszközt, állványt, sátrat, színpadot, hogy eredményesebben tudjuk megelőzni a baleseteket.


[szerkesztés] Kapcsolódó videók

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

  • A cikk a Rendezvény Magazin 2009. októberi száma alapján készült el.

Az oldal szerzői

BoglarkaS, Mező