„Fűszerolajat készíteni” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Lépések)
(Tippek)
 
(2 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
6. sor: 6. sor:
  
 
#'''Szerezzünk be szép, formás üvegeket!''' Kisebb boros- és pálinkásüvegekben, illetve díszüvegekben jól fog mutatni a fűszerekkel megbolondított olaj.  
 
#'''Szerezzünk be szép, formás üvegeket!''' Kisebb boros- és pálinkásüvegekben, illetve díszüvegekben jól fog mutatni a fűszerekkel megbolondított olaj.  
#Vásároljunk jó minőségű olívaolajat! Mennyisége attól függ, hogy mennyi és mekkora űrtartalmú üvegekbe szeretnénk eltenni. Töltsük tele az üvegeket az olívaolajjal!
+
#'''Vásároljunk jó minőségű olívaolajat!''' Mennyisége attól függ, hogy mennyi és mekkora űrtartalmú üvegekbe szeretnénk eltenni. Töltsük tele az üvegeket az olívaolajjal!
#[[Fájl:fuszerolaj_2.jpg|centre|300 px]]'''Ízesítsük fűszerekkel az olívaolajat!''' A legjobb, ha egy-egy szál/ág friss, magas illóolajtartalmú, finom aromájú zöldfűszereket (pl. rozmaring, oregánó, kakukkfű, bazsalikom) teszünk az olajba. Ha pikánsabb ízekre vágynánk, akkor fokhagymával és csilipaprikával is ízesíthetjük az olívaolajat, azonban keveset tegyünk belőlük az üvegbe, mert már kis mennyiségben is nagyon csípőssé teszik az olajat, ugyanis az erősségükért „felelős” anyag, a kapszaicin könnyen oldódik az olajban! Ezek mellett színes borsot, koriandert és mustármagot is szórhatunk az üvegekbe.  
+
#'''Ízesítsük fűszerekkel az olívaolajat!''' A legjobb, ha egy-egy szál/ág friss, magas illóolajtartalmú, finom aromájú zöldfűszereket (pl. rozmaring, oregánó, kakukkfű, bazsalikom) teszünk az olajba. Ha pikánsabb ízekre vágynánk, akkor fokhagymával és csilipaprikával is ízesíthetjük az olívaolajat, azonban keveset tegyünk belőlük az üvegbe, mert már kis mennyiségben is nagyon csípőssé teszik az olajat, ugyanis az erősségükért „felelős” anyag, a kapszaicin könnyen oldódik az olajban! Ezek mellett színes borsot, koriandert és mustármagot is szórhatunk az üvegekbe. [[Fájl:fuszerolaj_2.jpg|centre|300 px]]
 
#'''Zárjuk le az üveget egy parafadugóval és hagyjuk az ízeket összeérni három-négy hétig!''' Kb. ennyi időre van szükség ahhoz, hogy az olívaolaj átvegye a fűszerek intenzív aromáját. Az elkészült fűszerolajat pácokhoz, salátákhoz és öntetetekhez használhatjuk fel.
 
#'''Zárjuk le az üveget egy parafadugóval és hagyjuk az ízeket összeérni három-négy hétig!''' Kb. ennyi időre van szükség ahhoz, hogy az olívaolaj átvegye a fűszerek intenzív aromáját. Az elkészült fűszerolajat pácokhoz, salátákhoz és öntetetekhez használhatjuk fel.
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
  
*Az olajban úszkáló fűszerek önmagukban is csodálatos látványt nyújtanak, tulajdonképpen az üveg díszei, de az üveget ki is díszíthetjük, így ajándéknak is kiváló lehet. Néhány ötlet ehhez:  
+
*Az olajban úszkáló fűszerek önmagukban is csodálatos látványt nyújtanak, tulajdonképpen az üveg díszei, de az üveget ki is díszíthetjük, így ajándékba is adhatjuk. Néhány ötlet az üveg dekorálásához:  
 
**fessük be színes festékkel a parafadugót,
 
**fessük be színes festékkel a parafadugót,
 
**kössünk egy színes masnit az üveg nyakára,
 
**kössünk egy színes masnit az üveg nyakára,

A lap jelenlegi, 2013. december 12., 15:53-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell fűszerolajat készíteni?

Fuszerolaj 1.jpg

Az olívaolaj nagyon egészséges, célszerű ezzel sütni-főzni. Azonban különböző fűszerekkel még különlegesebbé tehetjük a mediterrán konyha egyik jellegzetes alapanyagát. Az általunk ízesített olajnak nagy hasznát vehetjük a főzések során, de szép üvegekbe töltve ajándéknak is kiváló lehet.

[szerkesztés] Lépések

  1. Szerezzünk be szép, formás üvegeket! Kisebb boros- és pálinkásüvegekben, illetve díszüvegekben jól fog mutatni a fűszerekkel megbolondított olaj.
  2. Vásároljunk jó minőségű olívaolajat! Mennyisége attól függ, hogy mennyi és mekkora űrtartalmú üvegekbe szeretnénk eltenni. Töltsük tele az üvegeket az olívaolajjal!
  3. Ízesítsük fűszerekkel az olívaolajat! A legjobb, ha egy-egy szál/ág friss, magas illóolajtartalmú, finom aromájú zöldfűszereket (pl. rozmaring, oregánó, kakukkfű, bazsalikom) teszünk az olajba. Ha pikánsabb ízekre vágynánk, akkor fokhagymával és csilipaprikával is ízesíthetjük az olívaolajat, azonban keveset tegyünk belőlük az üvegbe, mert már kis mennyiségben is nagyon csípőssé teszik az olajat, ugyanis az erősségükért „felelős” anyag, a kapszaicin könnyen oldódik az olajban! Ezek mellett színes borsot, koriandert és mustármagot is szórhatunk az üvegekbe.
    Fuszerolaj 2.jpg
  4. Zárjuk le az üveget egy parafadugóval és hagyjuk az ízeket összeérni három-négy hétig! Kb. ennyi időre van szükség ahhoz, hogy az olívaolaj átvegye a fűszerek intenzív aromáját. Az elkészült fűszerolajat pácokhoz, salátákhoz és öntetetekhez használhatjuk fel.

[szerkesztés] Tippek

  • Az olajban úszkáló fűszerek önmagukban is csodálatos látványt nyújtanak, tulajdonképpen az üveg díszei, de az üveget ki is díszíthetjük, így ajándékba is adhatjuk. Néhány ötlet az üveg dekorálásához:
    • fessük be színes festékkel a parafadugót,
    • kössünk egy színes masnit az üveg nyakára,
    • kötözzünk rafiával vagy madzaggal egy kör alakú anyagot a parafadugóra,
    • egy merített papírból vágjunk ki egy kis kísérőkártyát, amire írjunk kedves üzenetet és kötözzük az üveg nyakához,
    • üvegfestékkel fessünk kisebb mintákat (pl. olívabogyó és ágak) az üvegre.

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • olívaolaj
  • friss zöldfűszerek
  • egyéb ízesítők (pl. fokhagyma, csilipaprika, színes bors…)

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Mindig friss zöldfűszerekkel ízesítsük az olívaolajat!
  • Csak egyféle zöld fűszerágat tegyünk az olajba, mert mindegyik egyedi zamatú, kár lenne őket egymással keverni!
  • Az általunk ízesített olaj hónapokig eláll, de gondoskodjunk a megfelelő lezárásáról!

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

  • Saját recept, ötletek

Az oldal szerzői

Bya