„Karbantartani a gyepszőnyeget” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell karbantartani a gyepszőnyeget? == A gyepszőnyeg előnye, hogy szinte azonnal gyönyörű a gyep, és nem kell sokáig várni, hogy végre ki is élvezhes…”)
 
(Nincs különbség)

A lap jelenlegi, 2013. május 10., 07:41-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell karbantartani a gyepszőnyeget?

A gyepszőnyeg előnye, hogy szinte azonnal gyönyörű a gyep, és nem kell sokáig várni, hogy végre ki is élvezhessük a füves terület minden előnyét. Ugyanakkor ahhoz, hogy a szép gyepben később is kedvünket lelhessük, nem árt betartani néhány egyszerű lépést a gyepszőnyeg karbantartása során. Gyepszonyeg-karbantartasa.jpg

[szerkesztés] Lépések

  1. Az öntözőrendszert érdemes a hajnali órákban járatni, így elkerülhető a fű kiégése, más típusú megbetegedése.
  2. A gyepszőnyeget ne nyírjuk tarra, különösen a nyári időszakban. Ilyenkor érdemes inkább magasabbra, kb. 5-6 cm-esre meghagyni, mivel így az éjszaka kijuttatott víz nem párolog el olyan gyorsan, ráadásul a fű is jobban megerősödik.
  3. A frissen telepített gyepszőnyeget lehetőség szerint ne szellőztessük sem kézileg, sem géppel. A tavasszal telepített szőnyeget ősszel már lehet, hogy érdemes szellőztetni, ha egy gereblyével kicsit belehúzunk a gyepbe, és ha sok elhalt rész kerül a felszínre.
  4. Az indító trágyázás márkától függően 3-6 hónapon keresztül fejti ki hatását, ezután viszont érdemes újabb adag műtrágyát kijuttatni a gyepre. Javasolt általános gyeptrágyát használni.
  5. Ha esetlegesen gyomosodna a gyepszőnyegünk alkalmazzunk kifejezetten erre a célra kifejlesztett szelektív gyomirtót.

[szerkesztés] Tippek

  • Természetesen lehet slaggal is öntözni a gyepszőnyeget, de célszerűbb inkább öntözőrendszert telepíteni, mivel nem csak egyszerűbb, de rengeteg vizet is spórolhatunk vele.

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • fűnyíró
  • szelektív gyomirtó
  • általános gyeptrágya
  • öntözés

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • A marha- vagy gombatrágya kerülendő, mivel többnyire tele vannak gyommal.

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Magrathea Kertépítés