„Nádbútort felújítani” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell {{PAGENAME}}? == Sokan azt hiszik a fonott bútorokat nem lehet felújítani, javítani, ha megsérül akkor kidobásra van ítélve. A rattanbútor, nádb…”)
 
(Hogyan kell nádbútort felújítani?)
 
(8 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
+
== Hogyan kell nádbútort felújítani? ==
Sokan azt hiszik a fonott bútorokat nem lehet felújítani, javítani, ha megsérül akkor kidobásra van ítélve. A rattanbútor, nádbútor, bambusz és tengerifű bútorok is megvédhetőek az időjárás viszontagságaitól, sérüléseik javíthatóak, sőt az állagukat is óvhatjuk.
+
[[Fájl:rattan_javitasa.jpg|right]]Sokan azt hiszik a fonott bútorokat nem lehet felújítani, javítani, ha megsérül, kidobásra van ítélve. A rattanbútor, nádbútor, bambusz és tengerifű bútorok is megvédhetőek az időjárás viszontagságaitól, sérüléseik javíthatóak, sőt az állagukat is óvhatjuk.
  
 +
== Lépések ==
  
== Lépések ==
+
# '''A rattan bútorokat alaposan meg kell tisztítani:''' nedves-szappanos vízre, akár erősebb tisztítószerre, súrolókefére, kisebb részek eléréséhez fogkefére lesz szükség.
 +
# '''A sikálás után hagyjuk teljesen megszáradni, ez akár 24 óra is lehet.'''
 +
# '''Sérülések helyreállítása'''. Mind az illeszkedéseknél, mind látható felületen lehetnek kihúzódott, megtört szálak. Ezek friss szálakkal és pár szerszámmal (nádhúzóval, kárpitos eszközökkel) kijavíthatóak vagy akár ragaszthatóak is.
 +
# '''Ezután jöhet a festés, ami megvédi a további károktól.''' Ehhez a Boróka vízzel hígítható vékonylazúr ajánlott.
  
#A rattan bútorokat alaposan meg kell tisztítani: nedves-szappanos vízre, akár erősebb tisztítószerre, súrolókefére, kisebb részek eléréséhez fogkefére lesz szükség
+
== Tippek ==
#A sikálás után hagyjuk teljesen megszáradni, ez akár 24 óra is lehet.
 
#Sérülések helyreállítása.Mind az illeszkedéseknél, mind látható felületen lehetnek kihúzódott, megtört szálak. Ezek friss szálakkal és pár szerszámmal (nádhúzóval, kárpitos eszközökkel) kijavíthatóak vagy akár ragaszthatóak is.
 
#Ezután jöhet a festés, ami megvédi a további károktól. Ehhez a Boróka vízzel hígítható vékonylazúr ajánlott.
 
  
 +
* Színes lazúr nem javasolt nádbútorok esetében, mert a fonott szerkezetet nem lehet tökéletesen lefesteni. A színtelen vékonylazúr a bútor eredeti színét adja vissza.
  
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==
17. sor: 19. sor:
 
* Nádhúzó, ragasztó a sérülések javításához
 
* Nádhúzó, ragasztó a sérülések javításához
 
* Boróka vékonylazúr a festéshez
 
* Boróka vékonylazúr a festéshez
 
  
 
== Figyelmeztetések ==
 
== Figyelmeztetések ==
  
* Színes lazúr nem javaslom nádbútorok esetében, mert a fonott szerkezetet nem lehet tökéletesen lefesteni. A színtelen vékonylazúr a bútor eredeti színét adja vissza.
 
 
* Csiszolópapírt ne használjunk a tisztításhoz, mert az durva sérülést okoz a nádbútor felületén, ami nehezen vagy egyáltalán nem javítható ki.
 
* Csiszolópapírt ne használjunk a tisztításhoz, mert az durva sérülést okoz a nádbútor felületén, ami nehezen vagy egyáltalán nem javítható ki.
 
  
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==

A lap jelenlegi, 2012. április 18., 15:29-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell nádbútort felújítani?

Rattan javitasa.jpg

Sokan azt hiszik a fonott bútorokat nem lehet felújítani, javítani, ha megsérül, kidobásra van ítélve. A rattanbútor, nádbútor, bambusz és tengerifű bútorok is megvédhetőek az időjárás viszontagságaitól, sérüléseik javíthatóak, sőt az állagukat is óvhatjuk.

[szerkesztés] Lépések

  1. A rattan bútorokat alaposan meg kell tisztítani: nedves-szappanos vízre, akár erősebb tisztítószerre, súrolókefére, kisebb részek eléréséhez fogkefére lesz szükség.
  2. A sikálás után hagyjuk teljesen megszáradni, ez akár 24 óra is lehet.
  3. Sérülések helyreállítása. Mind az illeszkedéseknél, mind látható felületen lehetnek kihúzódott, megtört szálak. Ezek friss szálakkal és pár szerszámmal (nádhúzóval, kárpitos eszközökkel) kijavíthatóak vagy akár ragaszthatóak is.
  4. Ezután jöhet a festés, ami megvédi a további károktól. Ehhez a Boróka vízzel hígítható vékonylazúr ajánlott.

[szerkesztés] Tippek

  • Színes lazúr nem javasolt nádbútorok esetében, mert a fonott szerkezetet nem lehet tökéletesen lefesteni. A színtelen vékonylazúr a bútor eredeti színét adja vissza.

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Súrolókefe, rongy (akár fogkefe) a tisztításhoz
  • Nádhúzó, ragasztó a sérülések javításához
  • Boróka vékonylazúr a festéshez

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Csiszolópapírt ne használjunk a tisztításhoz, mert az durva sérülést okoz a nádbútor felületén, ami nehezen vagy egyáltalán nem javítható ki.

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Kiscsillag, Szobafestő Attila