„Cikkek:Útmutató toalett vásárlásához” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
a („Cikkek:Útmutató toalett vásárlásához” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan))) |
|
(Nincs különbség)
|
A lap jelenlegi, 2023. december 21., 05:36-kori változata
Útmutató toalett vásárlásához
A fürdőszobákra ma már nem úgy tekintünk, mint régen. Továbbra is célhoz kötött helyiségek, de a megjelenésüket tekintve egész más követelményeknek kell megfelelniük.
A legjobb megoldásnak az látszik, ha megpróbáljuk eltalálni a megfelelő egyensúlyt. Hibátlanul lássa el funkcióit, de közben igazán jó érzés legyen bent tartózkodni. Egy fárasztó és nehéz nap után már a vizuális élmény is frissítőleg hasson ránk.
Térképezzük fel!
Építkezésnél a fürdőszoba kialakítása a költségvetés tetemes részét emészti fel annak ellenére, hogy otthonunk alapterületéből kis helyet foglal el.
A tervezéskor figyelembe kell vennünk a nagyságát és egyéb adottságait is. Döntenünk kell, hol legyen a Global Viva Marketnél beszerzett WC, a fürdőkád vagy a zuhanyzó és az egyéb kiegészítők.
Első lépésként ajánlott egy alaprajzot készíteni. Egy mérőszalaggal már jók is vagyunk, de a barkácsvénájú tulajdonosok valószínűleg lézeres távolságmérővel is rendelkeznek. Az adatok ismeretében papírra is vethetjük a fürdőszoba vonalait.
Fontos, hogy figyeljünk a méretarányokra, mert így kapunk pontosabb képet. Jelöljük be az ajtók nyitási irányát is, nehogy a végén derüljön ki valami banális tévedés.
A nagyvárosok tömblakásaiban általában nagyon kicsi mellékhelyiségekkel találkozunk, itt még kritikusabb a pontos tervezés. Minden centi számít, ezért jó ötlet, ha a WC-tartályt a fal síkjába építjük be.
A WC-k típusai
A toalettek esetében megkülönböztetünk standard és komfort szabványmagasságot. A különbség abban rejlik, hogy a komfort típusúakat pár centivel magasabbra tervezték.
Adódhat azonban úgy, hogy az alacsonyabb magasságú standard WC mellett kell döntenünk. Amennyiben kisgyermekes családról, iskoláról vagy óvodáról beszélünk, mindenképpen ez a helyes választás.
Hallhattunk már egy- vagy kétrészes toalettekről, elnevezésük a tartály és a csésze helyzetét jelzi, azt, hogy egy vagy két darabból állnak. A kétrészes változat az elterjedtebb, kiállták a hosszú évek próbáját, de az egyrészes társaik mellett is lehet előnyöket felsorolni:
- A csésze és a tartály egy testként jelenik meg,
- kialakításuknál fogva egyszerűbb a takarításuk,
- elegáns megjelenést kölcsönöznek a helyiségnek.
Toalettek megkülönböztetése rögzítés és öblítés alapján
Kétféle típus létezik: a falhoz és padlóhoz rögzíthető WC-k. A falra szerelhető változat egy kis helyiségben növelheti a térérzetet, hiszen a tartály része a falban kap helyet, az alja pedig nem érintkezik a padlóval.
A padlóhoz szerelt toalettek kialakításuknál fogva nagyobbnak tűnhetnek, így kis fürdőszobában a térérzetünket negatívan befolyásolhatják.
Az öblítési módszert tekintve is kétféle típust különböztetünk meg:
- Mélyöblítésű: belseje tölcsérszerű, egyszerű takarítási lehetőség jellemzi, de a víz visszacsobbanása hátrányként értékelhető.
- Alacsony öblítésű: belsejében egy vízszintes rész is található, ezáltal a visszacsobbanás nem fordulhat elő, viszont takarítása nehezebb és a szagokat is átengedheti.
Ezek után már csak egyéni igényeinket kell átgondolni.