„Cikkek:Soha ne indulj el utasbiztosítás nélkül” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

a („Cikkek:Soha ne indulj el utasbiztosítás nélkül” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
 
(Nincs különbség)

A lap jelenlegi, 2023. szeptember 29., 08:57-kori változata

Soha ne indulj el utasbiztosítás nélkül!

Https-coverme.hu - 2023 szeptember - Cikk3.jpg

Az utazás rengeteg kellemes élményt tartogat, azonban mindig előfordulhatnak nem várt események. Természetesen nem lehet mindenre felkészülni, az utasbiztosítás viszont pontosan ezekben az esetekben segíthet, így külföldön sem leszünk kiszolgáltatottak.

Az EU-s tajkártya egyáltalán nem nyújt mindenre kiterjedő védelmet, sőt, az esetek egy részében akár önrész fizetésére is kötelezhetnek, vagy más költségeket is ki kell fizetnünk. Emellett azonban sokkal széleskörűbb a biztosítók által garantált védelem, ezért utazás előtt mindig köss biztosítást!

Melyik biztosítónál érdemes utasbiztosítást kötni?

Mivel minden biztosító más feltételek alapján térít, ezért érdemes összehasonlítani az utasbiztosításokat a CoverMe oldalán. Ez segít abban, hogy a számodra legideálisabb társaság ajánlatát fogadd el, így a helyzetednek leginkább megfelelő védelemben fogsz részesülni. Ha megtaláltad a legjobb szerződést, akkor kösd meg mielőbb, így minimalizálhatod a kockázatot.

Mi történik, ha váratlan baleset ér vagy megbetegszel?

Mint mondtuk, az EU-s tajkártya csak korlátozottan használható ebben az esetben, viszont az utasbiztosítások gyakorlatilag szinte teljeskörűen térítik a kórházi kezeléseket, valamint szükség esetén gondoskodnak a hazaszállításról, esetleg – ha nem vagy szállítható állapotban – fizetik a szállodai szolgáltatásokat is.

A csomag is elveszhet, megrongálódhat

Nincs rosszabb, mint amikor megérkezel egy idegen városba, a csomagod viszont nincs sehol. A repülő- és vasúttársaságok általában valamennyit térítenek ebben az esetben, a biztosítók azonban ennél sokkal széleskörűbben állnak helyt, valamint a szállodából autóból, utcán ellopott poggyász esetén is fedezetet nyújtanak.

Mi történik járatkésés vagy járattörlés esetén?

A biztosítók különböző konstrukciókat kínálnak ebben az esetben. Többen a 6-24 óra közötti időintervallumos járatkésés esetén fizetnek, de vannak, akik ennél rövidebb idősávot határoznak meg. Járatlekésésre is fizet a biztosító, ha az közlekedési baleset vagy egyéb nyomós ok miatt történik. Járattörlésnél is el kell olvasni, hogy melyik társaság mit térít.

Autós asszisztencia szolgáltatás

Az autós utazásoknál előfordulhat, hogy az autónak műszaki hibája lesz, vagy bármi más történik vele, ezért, ha autóval fogsz utazni, akkor az utasbiztosítás kötésekor mindig válassz autós asszisztenciát. Szerviz, autó-hazaszállítás, szállodai elhelyezés lehet ebben a szolgáltatásban.

Az útlemondás

Van, ahol ez az alapbiztosítás része, és van, ahol kiegészítő biztosításként köthető. Utazás előtti baleset, betegség, egyéb okok miatt elmaradt utazás esetében jól jöhet ez a szolgáltatás, nézd át, hogy tartalmazza-e a szerződésed, és ha nem, kösd meg külön!

Az utasbiztosítások biztonságot nyújtanak utazáskor és számos kiegészítő szolgáltatást is igényelhetünk, például sportolás esetén mentést vagy a sporteszközök biztosítását. Mindig úgy indulj el a hosszú útra, hogy a számodra legideálisabb szerződést kötötted meg.