Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Üzleti tervet készíteni

7 bájt hozzáadva, 2023. április 25., 05:38
a
Üzleti tervet készíteni” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan))
#'''Formai követelmények'''
#* Figyeljünk oda, hogy a '''betűk mérete''' (12 vagy 14) és '''típusa''' (lehetőleg Times New Roman vagy Arial) egységes legyen, a '''sorokat''' azonosan formázzuk (sorkizárt), a '''margók/behúzások''' használatára (a fűzés miatt), a '''felsorolásokra''', a '''kiemelésekre''', a '''lábjegyzetekre''' és '''magyarázatokra''', az '''ábrákra''', a '''grafikonokra''' és a '''jegyzékekre''', az '''adatok hitelességére''' (ha tudjuk szakemberrel igazoljuk), a '''dátumra''' és a '''tartalomjegyzékre'''.
#'''Az üzleti terv szerkezete és tartalma'''[[Fájl:KitelezésKivitelezés.JPG]]
#*Ha már a meglévő vállalkozásunkhoz csinálunk üzleti tervet, akkor az első pontban határozzuk meg a '''vállalkozásunk alapadatait: bejegyzés időpontja, cégjegyzékszám, működési forma, a vállalkozás neve, címe, székhelye, telephelye(i), a tulajdonosok és képviselők felsorolása és az elérhetőségük, a törvényes képviselő neve, címe és elérhetősége, a kiemelt tanácsadók, személyek neve, s az elérhetőségeik'''.
#*Minden tartalom legyen szakszerű és közérthető nyelvezetű.
#* A legutolsó lépés a cég számára egyik legfontosabb részegysége: '''a pénzügyi terv'''. Ennek a segítségével kimutatásokat tudsz készíteni, és a jövőben keletkező, előre számítható költségekre tudsz felkészülni.
#* Szükség lehet egy költségvetési terve, ami az előző évek pénzügyi terveit és azok összehasonlítását tartalmazza.
#* Elengedhetetlen még, hogy tartalmazzon '''cash-flow kimutatást''' (készpénzáramlás), '''eredménykimutatást''', '''pénzügyi mérleget''', az '''induló és a működési költségek''' jegyzékét, '''grafikonokat''' a '''fedezeti és megtérülési pontokatpontokról''', és a '''pénzügyi mutatókat'''.
#*A legutolsó pontba fűzzük be a '''mellékleteket''', ahol csatoljuk a grafikonokat, táblázatokat, fotókat és grafikákat, specifikációkat, extra információkat, vezetői szakmai életrajzokat, vagyis az összes olyan illusztrációt, ami színesíti és többé, látványosabbá teszi az üzleti tervezetet.
== Tippek ==
* Csak olyan témákról írj, amihez amikhez valóban értesz és biztos, hiteles szakmai tudásod van róla róluk - ha valami hiányos, kérj szakembertől segítséget.
* Érdemes egy brainstormig teamet (ötletelgető csapat) összeállítani, ahol többen, az adott szakterületeiteknek megfelelően, közösen kiegészítitek egymást és hatékony, eredményes munkát tudtok kivitelezni.
* Alaposan nézzétek, olvassátok át többen is a kész tervezetet, hogy nincs-e benne hiba, elírás.
== Figyelmeztetések ==
* Sose Sohasem vágj bele olyan témába, amiben nem érzed magad biztosnak, felkészültnek.
3 568
szerkesztés