„Cikkek:Ezeket a szerszámokat szerezze be, ha otthon akarja szerelni a kerékpárját” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Új oldal, tartalma: „ =='''Ezeket a szerszámokat szerezze be, ha otthon akarja szerelni a kerékpárját!'''== Minden jóravaló bicaj tulajdonos előbb-utóbb szembesül vele, hogy bizo…”)
(Nincs különbség)

A lap 2022. május 23., 08:13-kori változata


Ezeket a szerszámokat szerezze be, ha otthon akarja szerelni a kerékpárját!

Minden jóravaló bicaj tulajdonos előbb-utóbb szembesül vele, hogy bizonyos alkatrészek a cangán elhasználódtak, és megértek a cserére. A kisebb szereléseket vagy javításokat nem csak költséghatékonyabb, hanem gyorsabb is, ha magunk végezzük el, mintha szervizbe kérnénk időőpontot.

A háztartásokban szükséges szerszámokon kívül van néhány olyan speciális darab, amik kifejezetten megkönnyítik vagy egyáltalán lehetővé teszik a kerékpár szerelését.

Alapkészlet

A legtöbb garázsban, szerszámos dobozban megtalálható a csillagcsavarhúzó, laposfejű csavarhúzó, imbuszkulcs készlet, csípőfogó, kombinált fogó és a villáskulcs készlet. Ha valami mégis hiányzik a felszerelésből, a Kerékpárwebshop.eu kerékpárszereléshez kínált szerszámai közül beszerezheti a szükséges eszközöket! Nézzük, hogy melyik darabot mire tudjuk használni, ha biciklijavításra adjuk a fejünket!

- Csillagcsavarhúzó: a bringán nagyjából az összes csavarhoz ideális a 2-es méretű változat.

- Laposfejű csavarhúzó: mivel ritkán fordul elő laposfejű csavar a bicajokon, ezért leginkább csak akkor van rá szükség, ha valamit feszíteni szeretnénk.

- Kombinált fogó: Felhasználása széleskörű, bármikor, bármire jól jöhet.

- Csípőfogó: A bowden és a bowdenház vágásakor van rá szükség. Mivel fontos, hogy a metszés egyenes és tiszta legyen, a szerszám legyen jó minőségű és kellően éles.

Mire lehet még szükség?

Mindenképpen legyen kéznél egy villáskulcs és egy imbuszkulcs készlet, mert a váltóknál, fékeknél, egyéb felszerelések javításánál szükség lesz rájuk. A könnyebb hozzáférhetőség miatt, ha gyakran bütyköljük a gépet, érdemes egy szerelőállványt beszerezni. Egy jól felszerelt műhely elképzelhetetlen pumpa nélkül, enélkül nehéz a kerekek megfelelő nyomását elérni. Időnként a lánc állapotát is célszerű leellenőrzni, ezt a láncnyúlásmérő segítségével egyszerűen és gyorsan elvégezhetjük.

A gumik és a pedálok cseréje

Defekt vagy csak a terep viszonyainak jobban megfelelő külső cseréje esetén a felniről el kell távolítani a gumikat, amire egy egyszerű műanyag eszköz a legalkalmasabb: a gumileszedő szerszám. Ha ezzel dolgozunk, akkor biztos, hogy se a gumi, se a kezünk nem fog sérülést szenvedni.

Amikor pedig másik hajtóművet szeretne a cangára, akkor kell egy pedálkulcs, ami egy nagyon vékony eszköz, aminek az egyik vége szilikonnal bevont villáskulcs, a másik végén pedig két különböző méretű csőkulcs van kialakítva. Így egyszerre három feladat végrehajtását is el tudja látni.

Amikor a hajtókar eltávolítását kell megoldanunk, az a legjobb, ha nem erőszakkal esünk neki, hanem a kifejezetten ezt a célt szolgáló hajtókar lehúzót. Ezzel kíméletesen le lehet tekerni a tengelyről, anélkül, hogy a bicó bármely más részében sérülést okoznánk. Ne feledje, egy vérbeli bringás nemcsak hajtani tudja a gépet, hanem gondoskodik is róla!