„A megunt csempét újrafesteni” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
(Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell A megunt csempét újrafesteni? == right|250px Minden lakás életében eljön az a pillanat, amikor úgy érezzük, hogy ú…”) |
(Nincs különbség)
|
A lap 2017. augusztus 24., 04:32-kori változata
Hogyan kell A megunt csempét újrafesteni?
Minden lakás életében eljön az a pillanat, amikor úgy érezzük, hogy újítani kellene rajta valamit. De hogy lehet látványos változást elérni anélkül, hogy szétbontanánk az egész házat? A csempe átfestése teljesen új külsőt kölcsönöz a megszokott környezetnek, miközben jelentős munkától kíméljük meg magunkat.
Lépések
- Tervezd meg, hogy milyenre szeretnéd lefesteni a csempédet.
- Dönthetsz úgy, hogy egyszínű felületet akarsz. Ebben az esetben olyan színt válasz, ami hangulatában illik a környezetéhez.
- Ha szeretnél mintát is a csempékre, akkor sablon használatával könnyen készíthetsz azonos mintákat a csempéidre. Ez kicsit több munka, de így igazán egyedi hatást érhetsz el.
- Szerezd be a szükséges eszközöket. A nagyobb felületet bársonyhengerrel, a kisebb réseket ecsettel tudod befesteni.
- Készítsd elő a területet, ahol dolgozni fogsz. Takard le azokat a részeket, ahova nem szeretnéd, hogy festék kerüljön.
- Tisztítsd meg a festeni kívánt felületet. Nagyon fontos, hogy alapos munkát végezz, mert csak így fog megfelelően tapadni a festék.
- Vidd fel az alapozót a csempére. Fontos, hogy jó minőségű anyagot használj erre, mert a megfelelő tapadóhidat képező alapozó csak így fog megmaradni a csempén.
- Hagyd teljesen megszáradni az alapozót. Ez általában 24 órát vesz igénybe, és nagyon kell ügyelni, hogy a kezelt felület ne szennyeződjön be.
- Ezután következhet a fedőréteg felfestése. Mivel tartós hatást szeretnél elérni, ne a festék minőségén spórolj. Így is nagy költséget takarítasz meg a csempefestéssel, ezért ügyelj rá, hogy jó minőségű fedőfestéket válassz. Igény szerint több réteget is felvihetsz, attól függően, hogy milyen erős színt szeretnél elérni.
- Ha megszáradt a fedőfesték, nincs más feladatod, mint élvezni a megújult lakásod légkörét.
Tippek
- Ahol a víz hozzáérhet a csempékhez, érdemes egy vízzáró réteggel lekezelned a felületet.
- A festéshez táblafestéket is használhatsz, így a csempére tudsz írni, rajzolni és könnyedén le is törölheted, akárcsak egy táblát.
- Ha mintát akarsz festeni, akkor halványabb háttérszínt válassz, és egy karakteres, erősebb színt a mintához. Így jobban fog érvényesülni az egyedi mintád.
- A megújult csempéhez érdemes új kiegészítőket választanod, hogy a hatás még egyedibb legyen. Ezek lehetnek használtak is, vagy átcsoportosíthatod a lakás más részeiről. A lényeg, hogy teljesen új elrendezésbe kerüljenek, meg inkább feldobva ezzel munkádat.
Amire szükséged lehet
- felújítandó csempe
- takarófólia
- ecset, bársonyhenger
- alapozó (például: Tikkurila Otex és HARZO)
- jó minőségű fedőfesték
Figyelmeztetések
- Nagy igénybevételű felületeken, ahol sokat járkálnak (pl.: járólap) nem érdemes ezt a módszert használni, mert nem lesz tartós.
- A csempe felületét ezzel a módszerrel nem tudod megváltoztatni, csak a színét.Ha például érdes a csempe, akkor az elfestés után is érdes tapintású marad.
- Az alapozónak nagyon erős szaga van, ezért a festéskor viselj maszkot.
- A lefestett csempét ne tisztítsd erős vegyszerekkel.