„Zuhanykabin vagy fürdőkád dugulását megelőzni” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell zuhanykabin vagy fürdőkád dugulását megelőzni? == A zuhanykabin vagy fürdőkád dugulása mindig a lehető legrosszabb időpontban történik. A ren…”)
(Nincs különbség)

A lap 2015. november 12., 12:52-kori változata

Hogyan kell zuhanykabin vagy fürdőkád dugulását megelőzni?

A zuhanykabin vagy fürdőkád dugulása mindig a lehető legrosszabb időpontban történik. A rengeteg bosszankodás és az elhárítás költségei pedig csak még tovább rontják a helyzetet. Ha rendszeresen karbantartjuk és tisztítjuk a lefolyórendszert, azzal elejét vehetjük a kellemetlenségeknek. A következőkben azt mutatjuk meg, hogy a fürdőszoba lefolyóinak dugulását milyen módszerek bevetésével előzhetjük meg.

Lépések

  1. A legegyszerűbb megelőző módszer a szűrő! A lefolyó méretéhez illő műanyag- vagy fémszűrő használatával meggátolhatjuk, hogy a lefolyóba nem illő anyagok kerüljenek a rendszerbe. Ezeket bármelyik háztartási bolt polcairól beszerezhetjük.
  2. Tisztítsuk rendszeresen a lefolyót. Még szűrő lelkiismeretes használata mellett is előfordulhat, hogy dugulást okozó anyagok kerülnek a lefolyóba, ezért ajánlatos vegyi úton is tisztítani a vezetékrendszert. Emellett pedig a vízkőlerakódás is okozója lehet a problémának, amit szintén oldani lehet bizonyos oldatokkal. Az forró víz és ecet kombinációja például elég erős párost alkot lefolyótisztítás terén.
  3. Gyűrjük le a hajszálakat! Egy vékony pálca segítségével a cső belsejében felhalmozódott hajszálaktól is megszabadulhatunk. Ehhez nem kell mást tennünk, mint a pálcát bedugni a lefolyóba és körkörös mozdulatokkal megpróbálni kiszedni a lent rekedt hajszálakat.
  4. Haladó lefolyótisztítók a szifon szétszedésével is próbálkozhatnak. A bontást követően alaposan tisztítsuk át és vízkőtelenítsük a szifont! Ezt vegyszeres úton is megtehetjük, de akár ecetes vízbe is beáztathatjuk.

Tippek

  • Kevesebb idő és pénz a megelőzés, mint a dugulás elhárítása, ezért havonta végezzük el egyszer a tisztítást!
  • Az ecet helyett szódabikarbónával is dolgozhatunk!
  • A szűrőt érdemes hajmosásnál is bevetni, hisz a hajszálakat is visszafogja.


Amire szükséged lehet

  • Tisztítószer
  • Ecet
  • Pálca
  • Forró víz
  • Szűrő


Figyelmeztetések

  • Figyeljünk a vegyszerek kombinálására, ugyanis bizonyos anyagok veszélyes kémiai reakcióba léphetnek egymással. Éppen ezért a forró vízhez lehetőleg egy típust adagoljunk!
  • A szifon szétszerelésének kizárólag akkor álljunk neki, ha már kellő tapasztalattal rendelkezünk a feladatot illetően.
  • A szűrő rendszeres használata lassítja a víz áramlását, ami szintén hozzájárul a dugulás kialakulásához, ezért csak bizonyos alkalmakkor, például hajmosás vagy tárgyak tisztítása esetén szereljük fel vele a lefolyót.


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Hogyankell, Szerelvénybolt