593
szerkesztés
Módosítások
→Lépések
== Lépések ==
#'''Technikák:'''#*'''Szövőkerettel: ''' olyan, mint egy képkeret, melyet pár faléccel és pár szöggel te is össze tudsz ütni. Méretét a munkadarab nagyságához mérten állítsd be. A szövőkerettel kapcsolatban arra kell figyelned, hogy belhossza legyen nagyobb az alkotásod hosszánál. #*'''Szövőléccel: ''' ez egy egyszerű fadeszka, aminek a két végén szögek sorakoznak egymás mellett. A szegek végére rögzítve tudod majd kifeszíteni az ún. felvetőszálakat, amik a szövés alapját képezik. A felfűzendő gyöngyök nagysága adja meg a szögek közötti távolságot.#'''Szükséges hozzávalók: ''' #* '''Felvetőszál-alapszál''', mely az alkotás alapját alkotó párhuzamos szál. Lehet horgolócérna, kalapgumi, hímzőfonal, damil, drót.#* '''Vetülék szál''': a felvetőszálakra merőlegesen bevetett szálak, melyekkel a gyöngyöket rögzíted. Ezt fűzöd be a tűbe. Ez lehet erős bőrvarrócérna, cérna vagy damil.#* '''Gyöngyfűzőtű''': vékonysága miatt könnyen törik, ezért többet is raktározz belőle.#* '''Gyöngyök''', melyeknek színét, formáját előre válaszd ki, hogy harmonikus egységet alkossanak majd.#'''Menete: '''
#* Ha kerettel dolgozol, akkor fogd a későbbiekben felvetőszálként funkcionáló hímzőfonalat, majd folyamatosan tekerd hosszanti irányban körbe-körbe a kereten. Figyelj rá, hogy a „felvetésed“ egyenletesen feszes legyen. Annyiszor tekerd körbe, hogy annyi köz alakuljon ki a szálak között, ahány gyöngyöt tervezel a sorba.
#* Ha léccel dolgozol, akkor a kiálló szögek végén rögzíted a felvetőszálat. Ezt úgy tudod megtenni, hogy az alsó sor első szegéhez kötöd a szál végét, majd áthúzod az ellentétes oldal szélső szegéhez, és körbetekered rajta egyszer. Ezután visszahúzod az alsó sor következő szögéhez és azon is körbetekered. A fonalat ide-oda vezetve, a szögek segítségével készíted el a felvetésed. A felvetésed legyen rugalmasan feszes!