„Méregteleníteni útifűmaghéjjal” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Új oldal, tartalma: „==Hogyan kell méregteleníteni útifűmaghéjjal?== right|250px Sokféle csodaszerről olvashatsz a neten, ha méregtelenítés után…”)
 
(Tippek)
10. sor: 10. sor:
 
#Lefekvésig még igyál annyi vizet, amennyit tudsz!  
 
#Lefekvésig még igyál annyi vizet, amennyit tudsz!  
 
==Tippek==
 
==Tippek==
*A méregtelenítést kúraszerűen fogd fel: kövesd a fentieket 3 hétig, majd tarts szünetet. 2-3 hónap elteltével ismételd meg!
+
*A méregtelenítést kúraszerűen fogd fel: kövesd a fentieket 3 hétig, majd tarts szünetet! 2-3 hónap elteltével ismételd meg!
 
*Közvetlenül étkezés előtt ne fogyassz útifűmaghéjat, mert a cukor felszívódását is meggátolja, így a vércukorszint zuhanását eredményezheti!
 
*Közvetlenül étkezés előtt ne fogyassz útifűmaghéjat, mert a cukor felszívódását is meggátolja, így a vércukorszint zuhanását eredményezheti!
 +
 
==Amire szükséged lehet==
 
==Amire szükséged lehet==
 
*útifűmaghéj
 
*útifűmaghéj

A lap 2015. augusztus 8., 14:48-kori változata

Hogyan kell méregteleníteni útifűmaghéjjal?

Emesztoszervrendszer-1.jpg

Sokféle csodaszerről olvashatsz a neten, ha méregtelenítés után érdeklődsz. Hallottál már az útifűmaghéjról? Kimondottan a belek, illetve az emésztőszervrendszer kitisztítását szolgálja. Különleges tulajdonsága, hogy ez a rost számunkra emészthetetlen, illetve a kis csilló szerű szemcsék vízmegkötő ereje kimagasló. Ébredés után, étkezés előtt bő fél órával fogyasztva az útifűmaghéj képes beindítani az emésztésedet, végigpucolni a bélfalakat, így segít kihajtani a salakanyagokat a szervezetedből. A megfelelő mennyiségű rost és folyadék fogyasztása jótékony hatást gyakorol az emésztésre, így elkerülhető számos egészségügyi probléma, mint a pattanásos bőr, a túlsúly, a fájó ízületek, a székrekedés, a hasmenés, a puffadás, a vékonybél és a vastagbél komolyabb betegségei. A bélfalra tapadt salakanyagok eltávolításával a bélbolyhok sokkal hatékonyabban látják el a funkcióikat.

Lépések

  1. Keverj el 1-2 teáskanál útifűmaghéjat egy pohár vízbe és idd meg azonnal! Legjobb, ha ébredés után közvetlenül, étkezés előtt legalább fél órával fogyasztod el.
  2. Igyál meg még egy pohár vizet, hogy segítsd az útifűmaghéj hatását!
  3. Menj, ha menned kell! Rövid időn belül érezni fogod, hogy beindul a bélműködésed, ugyanis az útifűmaghéj a folyadék hatására először a gyomorban zselés anyaggá áll össze, ami nem szívódik fel, hanem a bélrendszerben folytatja az útját. Ebben az állapotban a többszörösére duzzadt szemek és a zselés massza nyomást gyakorol a bélfalakra, így segíti a bélmozgást, és a salakanyagok ürítését.
  4. Késő délután, vacsora előtt legalább fél órával, újra keverj el 1-2 kanál útifűmaghéjat egy pohár vízben vagy teában, majd idd meg!
  5. Igyál egy pohár tiszta vizet!
  6. Lefekvésig még igyál annyi vizet, amennyit tudsz!

Tippek

  • A méregtelenítést kúraszerűen fogd fel: kövesd a fentieket 3 hétig, majd tarts szünetet! 2-3 hónap elteltével ismételd meg!
  • Közvetlenül étkezés előtt ne fogyassz útifűmaghéjat, mert a cukor felszívódását is meggátolja, így a vércukorszint zuhanását eredményezheti!

Amire szükséged lehet

  • útifűmaghéj
  • teáskanál
  • pohár vagy bögre
  • sok-sok víz
  • wc 

Figyelmeztetések

  • Ha gyógyszert szedsz, legalább 2 óra teljen el a gyógyszer bevétele és az útifűmaghéj megivása között, hogy a pirulák hatóanyagai megfelelően fel tudjanak szívódni!
  • Az útifűmaghéj nem tesz különbséget a bélfalra tapadt anyagok között, így a hasznos baktériumokat is eltávolítja a testedből. Pótold probiotikummal!
  • Nagyon fontos, hogy sok vizet igyál a kúra alatt! A bőséges folyadékfogyasztás nélkül az útifűmaghéj komoly problémákat okozhat, hiszen nem tud továbbvándorolni, nincs vivőanyag, és akár elzáródást is okozhat az emésztőszervrendszer bármely szakaszában.
  • Ne alkalmazz a kúra ideje alatt más puffadás gátlót vagy hashajtót!
  • Kismamáknak a kúra nem ajánlott!


Kapcsolódó videók

Az útifűmaghéj önmagáért beszél

Dr. Jakab Tibor belgyógyász szakorvos

Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Lilly