1 859
szerkesztés
Módosítások
→Hogyan kell cseresznyebefőttet készíteni?
== Hogyan kell cseresznyebefőttet készíteni? ==
[[Fájl:cseresznyebefottcseresznye_befott.jpg|200 250 px|right]]A nyári gyümölcsök télre való átmentésének egyik legjobb módja a befőzés. Ennek az egyszerű tartósító módszernek a segítségével viszonylag jól meg tudjuk őrizni a gyümölcsök ízét, és ezek a nyáron befőzött gyümölcsök bizony sokszor jól jönnek a konyhában a téli hónapokban. A májusi korai, valamint a júniusban beérő cseresznye befőzésével kapcsolatos tudnivalókat mutatjuk be cikkünkben, továbbá egy ínyenc változatának receptjét is leírjuk.
== Lépések ==
== Tippek ==
*Meggy befőzése esetén ugyanezeket a lépéseket kell követnünk, de célszerű kevesebb cukrot (2-3 evőkanál) hozzáadnunk, hogy megmaradjon a meggy jellegzetes savanykás íze.*A befőzés előtt ki is magozhatjuk a cseresznyét, hogy így egyszerűbb legyen a felhasználása, fogyasztása a későbbiekben. Ehhez magozó eszközt is használhatunk.
*Hideg víz helyett szirupot is forralhatunk, amelyben biztosan feloldódnak az alapanyagok. Ehhez forraljunk fel vizet, adjuk hozzá a cukrot és a szalicilt/tartósítószert, és forrón öntsük a cseresznyékre.
*A nedves dunsztolást sütőben is elvégezhetjük. Tegyünk egy tepsibe vizet, a tepsi tetejére tegyünk egy grillrácsot, majd helyezzük a sütőbe. A rács tetejére helyezzük el az üvegeket, és 40-45 percig hagyjuk őket a meleg sütőben. A 40-45 perc letelte után kapcsoljuk le a sütőt, és a befőtteket a sütőben hagyjuk fokozatosan kihűlni.
**késhegynyi szalicil/üveg vagy speciális befőtt-tartósító a csomagolásán meghatározott mennyiségben
**víz
* ''csilis Csilis cseresznyebefőtthöz''
**2 kg nagy, kemény szemű cseresznye
**50 dkg cukor
*Csak szép, egészséges cseresznyeszemeket használjunk!
* Ügyeljünk arra a befőzés közben, hogy még egy morzsa vagy egy levéldarabka se kerüljön az üvegekbe, mert attól könnyen megromolhat a befőtt. *Tároljuk hűtőszekrényben a felbontott befőttet, mert könnyen megromolhat!
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==