„Cikkek:Mit tud egy kábelblankoló szerszám” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

a („Cikkek:Mit tud egy kábelblankoló szerszám” levédve ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
 
(Nincs különbség)

A lap jelenlegi, 2024. június 27., 12:27-kori változata

Mit tud egy kábelblankoló szerszám?

Httpsvilszershop.hu - 2024 június - Cikk2.jpg

Ha egy barkácsolós családapa kicsit is szeretné villanyszerelő szakembernek érezni magát, első lépésként biztosan beszerez egy kábelblankoló fogót, hiszen a laikusok szemében – a fázisceruza mellett – talán ez a villanyszerelők legjellemzőbb szerszáma.

Ez nem jelenti azt, hogy a profiknak ne lenne ténylegesen blankolójuk, csak ők azt a megszokott beszállítójuktól szerzik be. Tehát ha szeretne Ön is igazán profi lenni, legyen a Vilszershop partnere!

Miért kell kábelblankoló?

Sokan csak legyintenek, és azt mondják, nem kell ide külön szerszám, hiszen egy kés vagy egy tapétavágó is megteszi. Ők azok, akiknek bizonyára még sosem kellett kábelvégeket csupaszítania nagy mennyiségben.

A professzionális villanyszerelés legfőbb kritériuma, hogy biztonságban, gyorsan, hatékonyan, azaz pontosan dolgozzunk. A századik kábelvég pont olyan precízen legyen lecsupaszítva, akár csak az első. Ha innen nézzük, biztos mindenki számára egyértelművé válik, hogy igenis szükség van megfelelő szerszámra.

A blankolás során a szigetelő réteget adott hosszon eltávolítjuk a belső érről, hogy elágazásokat, kötéseket alakíthassunk ki, kapcsolókat, dugaljakat csatlakoztathassunk. Mindeközben az ér nem sérülhet, a kötésből csupasz rész nem lóghat ki.

Ha ezt a célkitűzést nézzük, akkor egy blankoló formájában kifejezetten szerény összegért komoly hatékonyságnövekedést érhetünk el, így a befektetés hamar megtérül.

Hogyan működik a blankoló?

Fontos tisztázni, hogy a kézi változatokon kívül léteznek kereskedelmi forgalomban automatizált blankológépek is, mi most az előbbiekből írunk konkrétan, bár az utóbbiak is hasonló elven működnek.

A szerszám legfőbb tartozékai két, egymással szembefordított penge, amik a szerszám összenyomásakor nem érintkeznek teljesen, hanem bizonyos távolságra megállnak egymástól az adott kábeltípus átmérőjének megfelelően.

A legtöbb ilyen blankoló fogón több késpárt is találhat jellemzően, hogy ne kelljen váltogatni, egy szerszámmal le lehessen fedni az összes gyakori kábel típust, anélkül, hogy szerszámot cserélnénk.

Vannak önállítós modellek is, melyek automatikusan választják meg a kések között maradó távolságot. Ezeknél még alacsonyabb a tévedés kockázata, hiszen nem fordulhat elő, hogy adott kábelhez vagy vezetékhez nem megfelelő késpárt alkalmazunk, és ezáltal megsértjük a belső eret.

Mindig ellenőrizzünk!

Mindig meg kell győződni a művelet elvégzése után, hogy nem sérült-e meg a belső ér vagy a szigetelés máshol a vezetéken. Ha a legkisebb hiba is előfordul, nem szabad kockáztatni, a sérült részt le kell vágni, a műveletet pedig meg kell ismételni.

A blankolás egyszerű művelet, viszont a hibalehetőség nagy, a következmények pedig egészen súlyosak lehetnek a hálózat károsodásától kezdve az áramütésig, tehát érdemes minden villanyszerelési munkához szakembert hívni.