Cikkek:Tanácsok párásító készülékek karbantartásához

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen ALH Consulting Kft. (vitalap | szerkesztései) 2024. május 27., 07:14-kor történt szerkesztése után volt.


Tanácsok párásító készülékek karbantartásához

Https-www.bonair.hu - 2024 május - Cikk 4.png

Akár időszakosan, akár rendszeresen használ párásító berendezést, nagyon fontos figyelni a karbantartására is. Ez azért lényeges, hogy hosszú távon, hibamentesen és megfelelő hatásfokkal tudjon működni a készülék.

A különféle eszközöknek más-más üzembentartási előírása van. Mindenképp tájékozódjon, mielőtt nekilát a feladatnak! Például a BonAir.hu hideg-meleg párásítóinak karbantartása is különböző lépések mentén történik.

Időszakos használat esetén

Ha Ön csak télen üzemelteti a párásító berendezést – a fűtés miatti száraz levegő nedvesítésére –, akkor mielőtt elteszi, alaposan tisztítsa ki! Mire figyeljen?

- Kiszárítva, mindenféle szennyeződéstől és vízkőtől mentesen, lehetőség szerint a dobozában tárolja a párásítót, amikor nincs használatban!

- A vízkő eltávolításához segítség lehet a BONECO Calc Off tisztító, de akár 20%-os ecet is.

- Semmi esetre se használjon vegyszereket!

- Mielőtt nekilát a karbantartásnak, áramtalanítsa a berendezést!

- Kövesse a használati útmutatóban leírtakat!

Ajánlások meleg és nedvesítőbetétes párásítókhoz

Más a karbantartási igénye egy meleg, és megint más egy hideg párásítónak. Előbbieknél várja meg mindenképp, mielőtt kihűl a készülék! Ezután lehet a lerakódott vízkövet eltávolítani az elektródákról. Úgy a legpraktikusabb, ha a párásító egységet belehelyezi egy tartályba, majd feltölti azt Calc Off folyadékkal vagy ecettel úgy, hogy körülbelül 10 cm-re lepje el. Arra figyeljen, hogy semmiképp ne érje folyadék az elektromos egységet!

Ha az Ön készülékében nedvesítőbetét van, akkor tisztítás előtt vegye ki azt a berendezésből. De érdemes majd az új szezont egy új szűrővel kezdeni. AIR-O-SWISS 2041, 2051, 2071 eszközöknél arra is ügyelni kell, hogy mielőtt leveszi az aljukat, a vezeték már ne legyen feltekerve. Amikor pedig visszakerül, a helyes irány is lényeges.

Légmosók és ultrahangos párásítók karbantartása

Párásító légmosó készülékeknél az első karbantartási lépés a tárcsák eltávolítása, amit az alsó tartály tisztára törlése kövessen. Ezután vissza lehet helyezni a tárcsákat, amikre öntsünk Calc Off folyadékot vagy ecetet. Amíg a vízkőmentesítés folyik, meg is lehet forgatni azokat, majd ki kell önteni a folyadékot és átmosni vízzel az érintett részeket. A légmosó tárcsákat is szét lehet szedni, ebben segít a használati utasítás.

Az ultrahangos típusoknál a membránra kell ügyelni, mert arra rászáradhat a vízkő. Ehhez használja a hozzá tartozó speciális ecsetet! Ha készen van vele, szárítsa ki a berendezést, és vegye ki belőle a vízlágyító patront! Ezt az alkatrészt javasolt újra cserélni a következő szezon előtt.

Összességében nem bonyolult művelet a párásítók karbantartása, de néhány dologra figyelni kell! Ilyen többek között az, hogy 55 Celsius-foknál melegebb vizet, és vegyszeres vízkőoldót ne használjunk a tisztításhoz! Ne feledkezzünk meg a készülékek aljából kivenni előtte az ezüst elektródát! A többi lépés pedig típusfüggő, ebben minden esetben segítségünkre van a használati utasítás.