Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
# '''Próbáljunk otthon is ismerkedni a hangszerekkel!''' Ezt megtehetjük zenei témájú, hangszereket bemutató könyveket lapozgatva (könyvtárakban biztosan találunk ilyet). Az interneten is találhatunk információt mindenféle hangszerről (képeket, videókat is), csak írjuk be a kiszemelt hangszer nevét a keresőbe. Már itt is felkeltheti bizonyos hangszer a gyerek figyelmét - formája, kinézete, hangja vagy megszólaltatási módja miatt.
# '''Ha a gyerek tehetséges, 6 éves kortól iratkozhat be zeneiskolába vagy előképző csoportba járhat már óvodás kortól.''' Az óvódás előképző csoportban még nincs szükség hangszerre, játékos szolfézs, ismerkedés a hangokkal jellemző ilyenkor.
#''' A hangszerválasztásnál lényeges kérdés a hangszer ára.''' Egy jó hangszer vásárlása drága költséglehet, ezért nem kis csapás, ha a gyerek egy hónap után rájön, hogy pl. ő mégsem zongorázni akar. Semmiképp sem jó, ha rákényszerítjük, hogy maradjon a zongoránál, „ha már megvettük”. Ezért eleinte jobb megoldás kölcsönkérni vagy kölcsönözni a hangszert, és ha a rajongás tartósnak bizonyul, akkor érdemes vásárolni egyet.
# '''A hangszer kiválasztásánál vegyük figyelembe, hogy elsősorban mi érdekli a gyereket, hány éves és milyen adottságai vannak.''' Az életkor azért fontos, mert vannak olyan hangszerek, amelyek csak bizonyos kortól ajánlottak. Hasznos, ha fel tudjuk mérni, hogy a gyerek inkább az egyszerű, egyszólamú, vagy inkább a bonyolultabb, többszólamú zenét szereti jobban. Játékosan otthon tesztelhetjük, hogy zenehallgatásnál (akár könnyűzene) mire figyel a gyerek - a dallam meghallgatása után kérdezzük meg, hogy mit figyelt meg, mi tetszett neki benne, esetleg van-e hangszer amit felismert?