# Idézéskor idézőjelek („ ”) közé tesszük az idézet szöveget. Fontos, hogy az első idézőjel alul, a második felül helyezkedik el.
# Ha idéző mondatot használunk, az állhat az idézet előtt vagy után, de közbeékelt is lehet, valamint az idézet is beékelődhet az idéző mondatba. Ilyen esetekben az alábbi szabályokat kell alkalmazni:
#* Ha az idéző mondat az idézet előtt áll, akkor kettőspontot teszünk utána, pl.: És ekkor Éva a következőket mondta neki: "„Tudja, hogy igazat mondok, de hajlandó bocsánatot kérni."”#* Ha az idéző mondat az idézet mögött áll, gondolatjelet teszünk közéjük. Pl.: "„Bízunk benne, hogy a jövő évben megerősítjük piaci pozíciónkat" ” - mondta a vállalat vezetője.#* Ha az idézetbe beleékelődik az idéző mondat, akkor előtte és utána is gondolatjelet használunk. Fontos, hogy az idéző jeleket csak az idézet elejére és végére tesszük ki. Pl.: "„Jelenleg még nincsenek pontos adataink a vihar várható erősségére vonatkozóan - mondta a meteorológus. - Ugyanakkor folyamatosan végezzük a méréseket, és amint pontosabbat tudunk, megosztjuk azt a nyilvánossággal."”#* A fülembe cseng, amit Goethe mondott: “Amíg „Amíg az ember törekszik valamire, hibázik is.””, és hiszem, hogy így van.
== Tippek ==