# '''Nagy, feltűnő gallér:''' A gyilkos galócának nagy, fehér, lelógó gallérja van. A csiperkéknek és az őzlábnak szintén van gallérja, de ezeknek nem fehér a lemeze; a galambgombának pedig ugyan fehér a lemeze, de egyáltalán nincs gallérja. A gallér a pereszkéknél is hiányzik.
# '''Nagy, feltűnő bocskor:''' Ha egyben fordítjuk ki a talajból (és nem csak a levágott kalapját látjuk), egyből feltűnik a gyilkos galóca nagy, elálló szélű bocskora, amely úgy veszi körbe a gomba szárát, mintha egy kis vázába vagy kehelybe állították volna. Néhány csiperkefajnál is megvastagodhat a tönk alja, de ez a kehelyszerű képződmény, a bocskor leginkább a galócafélékre (plusz a ritkábban szedett selyemgombákra, bocskorosgombákra) jellemző.
# '''A tönk (a gomba szára) fehéres, de a gallér alatt sokszor zöldes/barnás, a kalaphoz hasonló színű, csak halványabb márványozás látható – ezt a mintázatot gyakran a kígyóbőrhöz is hasonlítják. ''' A csiperkék szárán soha nincs ilyen márványozás, a nagy őzlábén viszont mindig látható, de sokkal erősebb, sötétbarna színű.# '''Tojás alakban, amíg a gomba nagyon fiatal, egy fehér burok veszi körül. ''' Ilyen állapotban összetéveszthető a kisebb pöfetegekkel, de míg azok belseje egyöntetű, sajtszerű anyag, addig a galócaféléknél már akkor is láthatók a kalap és a lemezek kezdeményei a „gombatojás” belsejében, ha kettévágjuk. Esetleg még a szömörcsögökkel lehet ilyen alakban összetéveszteni, de annak külső burka alatt egy kocsonyás réteg is van.
== Tippek ==