Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Stresszt kezelni

3 bájt törölve, 2011. november 7., 16:04
nincs szerkesztési összefoglaló
Mivel azonban az identitásunkba beépítünk mindent, amivel találkozunk életünk során, így minden veszteség nagy fájdalommal járhat, hiszen nem akarunk változást, kijönni a komfortzónánkból (tárgyvesztésnek hívja a pszichológia mikor pl. egy embert elveszítünk). Így idővel egyre merevebbé válhatunk. Miközben pedig felgyorsult világunkban ügyes bajos dolgainkkal vagyunk elfoglalva, sokszor tapasztaljuk, hogy a stressz eluralkodik rajtunk.
A testünk nem vonja kétségbe a gondolatainkat, így nagyon hamar elhasználódik, ha nem megfelelően uraljuk elménket (lásd [[pszichoszomatika]][www.pszichologus-maganrendeles-online-is.hu/blog/pszichoszomatikus-betegsegek-tunetei-kialakulasa-kezelese-fejfajas-izzadas-szedules-gyomorpanaszok-tic-neurotikus-tunetek/]). Ezért fontos, hogy megismerjük az [[elménk működését]][http://www.pszichologus-maganrendeles-online-is.hu/blog/kiderult-hogy-nem-a-pszichologiai-problemak-okoznak-almatlansagot-hanem-forditva-a-boldogsag-keresese-a-jo-pszichologus-mint-osztonzo-ero-1-resz/].  Emellett a sport nagyon fontos szerepet játszik a stressz kezelésében, de emellett lehetőségünk van arra is, hogy rendszeresen adózzunk a dalolás örömének. Én ezt egy játéknak tartom. Mik az előnyei ennek? A cikk további részében ezt is leírom pontosan fiziológiai szinten is, de a lelki oldalát sem szabad lebecsülnünk.
Az inspiráló, megnyugtató társ, mely átröpít minket a stressz felett.
Természetesen az igazán átütő eredmények nemcsak fizikai, hanem lelki szinten is jelentkeznek, mert van összefüggés. Így az éneklés hatása lelki szinten is megmutatkozik. Így az elfojtásra került érzelmeket, feszültséget megfelelő módon tudjuk feloldani a dalolás segítségével. Mikor a mély, hasi légzés alkalmával kifújjuk a levegőt éneklés közben nyomás képződik a hasüregben található belekre, miközben masszírozza azokat, hatásos segítséget nyújtva nekik az emésztésben.  Ebben persze a hastánc is elvitathatatlan szerepet játszik egyik jótékony hatásaként. Visszatérve a légzésre, az elernyedési fázisban részt vállal a szív tehermentesítésében: szívóerőt fejtve ki a vénákra elősegíti a vér távoli testrészekből történő visszaáramlását.
A mélylégzés azonban számos más előnnyel is jár: levegőt juttat a tüdő alsó részeibe is, emeli a szervezet oxigénkoncentrációját. Ennek következtében hatékonyabban működnek szerveink, gyorsul az anyagcserénk, több vér jut az agyunkba, és a koncentrálóképességünk is növekszik.
 
Az éneklés egyensúlyba hozza a vegetatív idegrendszert. Az idegrendszer ezen része azokat a folyamatokat szabályozza testünkben, amelyek akaratunktól függetlenül, automatikusan működnek. Ilyen többek között az emésztés, a keringés és a légzés is.
11
szerkesztés