2 129
szerkesztés
Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
Új oldal, tartalma: „ =='''Védekezzünk hatékonyan a kártevők ellen!'''== A lakásainkban, de a kertekben, a veteményesekben sincs keresnivalója a nemkívánatos rágcsálóknak, kis…”
=='''Védekezzünk hatékonyan a kártevők ellen!'''==
A lakásainkban, de a kertekben, a veteményesekben sincs keresnivalója a nemkívánatos rágcsálóknak, kisállatoknak és egyéb kártevőknek, azonban védelem hiányában ellephetik az otthonainkat, a díszkerteket, tönkretehetik a termést.
A saját zöldségek ültetése és termesztése kifizetődő lehet, illetve örömmel tölthet el, de gondoskodni kell a kártevők és a növényeket, a termést pusztító állatok elleni védelemről. A hatékony védekezés érdekében tisztában kell lenni a kártevők kilétével, illetve dönteni kell arról, hogy milyen eszközöket, készítményeket vessünk be ellenük. Számtalan módszer létezik, Te melyiket részesíted előnyben?
==='''Tudd meg, mivel állsz szemben!'''===
A megfelelő védekezési módszer kiválasztásához ismerni kell az “elkövetőt”, ehhez pedig keresni kell az árulkodó jeleket. A [https://www.legjobbmunkaruha.hu/kerteszet Legjobb Munkaruha Webshop kertészeti termékei] között számos vegyszermentes, ökobarát csapdát és riasztót is találsz, hogy távol tartsd a hívatlan vendégeket az éléskamrától, a kerttől, az otthonodtól.
Egyes rovarokat, az egereket, a patkányokat könnyen fel lehet ismerni az élelmiszerek közelében, a vakondokat a kertben, a nyestet az autó körül, illetve a padláson, de a növények kártevőit már nehezebb lehet beazonosítani, ehhez nem árt tisztában lenni azzal, hogy ki mit eszik. A madarak lyukakat csipegetnek a gyümölcsökbe, a mókusok felhasítják a diófélék héját és kiássák a virághagymákat, a nyulak éles vágásokat ejtenek a lágyszárú és fás növényeken, az őzek, szarvasok megrághatják a fás szárú növények kérgét.
==='''Védd meg a veteményest!'''===
A kerítés a leghatékonyabb módja annak, hogy megvédd a kertet a különféle kis- és nagytestű állatoktól, távol tartsd a nem kívánt látogatókat, de a zsenge fákat törzsfóliával is óvhatod. Érdemes a kerítést a föld alá beásni, hogy ne tudjanak átbújni alatta az állatok. Vakond ellen a vakondháló a legbiztosabb módszer, igaz, ezt a kert kialakítása előtt kell lefektetni, a későbbi védelemre a vakondcsapdák megfelelőek.
A termések védelmére műanyag madárhálót helyezhetsz az ehető bogyójú bokrok, kisebb fák fölé, a darazsak pusztítása ellen darázscsapdával védekezhetsz.
Praktikus és humánus megoldás a megfelelő növények társítása, így távol tarthatók nemcsak a rovarok, de a csigák is. Bizonyos erősen aromás, bolyhos vagy tüskés növényfajták kevésbé vonzóak számukra, érdemes erről kertész szakembertől tanácsot kérni.
==='''Nyugalmat a házban'''===
Nyáron, amikor gyakran vannak nyitva az ajtók és ablakok, rendkívül zavaró tud lenni a repkedő és mászó rovarok inváziója. A legbiztosabb védelem ellenük a szúnyogháló, amely ma már dekoratív, üvegszálas kivitelben is kapható, méretre is rendelhető. Így megóvhatjuk az otthonunkat a csigáktól, kóbor macskáktól is, de házi kedvenceink sem szaladgálnak majd be akármikor sáros tappancsokkal.
A molyok gyakori “vendégek” a kamrákban, molycsapdával védekezhetünk ellenük. A nagy pusztításra képes egerek ellen sokféle módszert bevethetünk, a mechanikai védelem mellett vegyi, elektromos és ultrahangos készülékek közül választhatunk.