2 129
szerkesztés
Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
Új oldal, tartalma: „ =='''Ha megfogadod ezt a 4 tippet, kevésbé lesz sebezhető a weboldalad'''== A legnépszerűbb honlapmotor kétségkívül nagyszerű megoldást kínál azok szám…”
=='''Ha megfogadod ezt a 4 tippet, kevésbé lesz sebezhető a weboldalad'''==
A legnépszerűbb honlapmotor kétségkívül nagyszerű megoldást kínál azok számára, akik komplex webrogramozói ismeretek nélkül szeretnének felépíteni egy reszponzív, funkciókban gazdag weboldalt.
Sokan szeretik ezt a keretrendszert az áttekinthető, könnyen használható admin felülete miatt. A bökkenő csak az, hogy a hackerek is kedvelik a WordPresst.
Ha nem szeretnéd kitenni támadások tucatjainak a honlapodat, akkor érdemes a kiberbűnözők ellen védekezni. Mutatunk négy lehetőséget, amivel csökkentheted a lehetőségét annak, hogy kibabráljanak veled a hackerek.
==='''Válassz okosan tárhelyszolgáltatót!'''===
A hackereknek sokkal nehezebb dolga lesz feltörni a WordPress oldaladat, ha a tárhelyed biztonságos. Az egyes cégek eltérő mértékű védelemmel rendelkeznek. Ahol csak a gyorsaság van fókuszban, ott sérülhet a biztonság.
A [https://sybell.hu/tarhely/ Sybell kínálta tárhelyek] nagyszerű választások, mivel szervereik szerencsére nem csak gyorsak, hanem biztonságosak is. Ez a cég kiemelt figyelmet fordít az ügyfelei biztonságára, ráadásul még az ügyfélszolgálatuk is rendkívül segítőkész.
==='''Ne használj ész nélkül mindenféle bővítményt!'''===
Ha most ismerkedsz a WordPress lehetőségeivel, akkor csábító lehet, hogy rengeteg bővítménnyel felturbózd a honlapodat. Fontos azonban, hogy csak azokat telepítsd, amelyekre tényleg nélkülözhetetlenül szükséged van.
Azokat a bővítményeket nyugodtan telepítheted, amelyekre a WordPress keresője segítségével találsz rá, kiváltképp ha már sokan kipróbáltak és értékelték őket. A külső forrásból beszerzett pluginekkel viszont legyél óvatos! Jobb, ha úgy fogod fel a dolgot, hogy a bizonytalan bővítmények egy-egy rést jelentenek a pajzson. Amennyiben nem szeretnéd betölteni a kísérleti nyúl szerepét, akkor inkább válassz olyan plugineket, amelyeket már sokan teszteltek.
Általában a fizetős sablonok és bővítmények nem szoktak gondot okozni. Ezek kalóz változatai viszont nagyon veszélyesek. Tartsd észben, hogy még a biztonságos pluginokat is rendszeresen frissíteni kell!
==='''Válassz kellően bonyolult jelszót!'''===
Ne könnyítsd meg azzal a hackerek dolgát, hogy túlságosan egyszerű jelszavakat választasz. Sokan a könnyű megjegyezhetőség érdekében nem használnak kellően bonyolult jelszót az admin felületre való belépéshez.
A “nyers erő”, angolul brute force-támadás segítségével hamar átvehetik az irányítást az oldalad felett, ha ezt a tanácsot figyelmen kívül hagyod. Ha nehezedre esik bonyolult jelszót kitalálnod, akkor használhatsz jelszógenerátort.
==='''Rendszeresen készüljön biztonsági mentés az oldaladról!'''===
Legyél bármilyen óvatos, mégis megtörténhet, hogy nem fogsz hozzáférni az oldaladhoz. Éppen ezért észszerű biztonsági mentéseket készíteni a weblapodról rendszeres időközönként. Így elkerülheted a komolyabb adatvesztéseket.
Attól függően, hogy milyen jellegű oldalt üzemeltetsz, érdemes sűríteni a biztonsági mentések gyakoriságát. Egy blog esetében elég lehet a heti vagy havi mentés. Egy hírportál vagy egy webáruház esetén viszont gondolkozz inkább napi mentésekben.