A napellenző kiválasztásakor több tényezőt is érdemes figyelembe venni: nemcsak védelmet nyújt a napsugarak és az időjárás viszontagságai ellen, de dekorálja is a teraszt és az otthonodat. Íme: néhány tipp a megfelelő napellenző kiválasztásához, hogy megtaláld az igényeidnek és stílusodnak leginkább megfelelő megoldást.
== Lépések ==
# '''Méret''': Elsőként mérjük le a teraszt, hogy meghatározzuk, mekkora napellenzőre van szükségünk. Fontos, hogy a napellenző megfelelő méretű legyen, hogy elegendő árnyékot biztosítson a terasz teljes területén vagy legalább azon a területen, ahol szeretnénk mindig árnyékban hűsölni.
# '''Szerkezet''': Válasszuk ki a napellenző szerkezetét! Ebből többféle is létezik. A fix napellenzők állandó védelmet nyújtanak, míg a mozgathatók lehetővé teszik az árnyék pozíciójának változtatását a nap során. A fix napellenzők között megtalálhatók az ún. balkonlegyezők, amelyek a falra szerelhetőek, és összecsukhatóak. Ez a megoldás általában víz- és szennyeződéstaszító tulajdonsággal bír, egyúttal térelválasztóként, napellenzőként és szélfogóként is funkcionál. Ennél fogva ideális erkélyekre és teraszokra. Említést kell tennünk a balkon-belátásvédőkről is: ezek a mennyezetre szerelhető, szintén víz- és szennyeződéstaszító tulajdonsággal bíró eszközök erkélyre ideálisak belátásgátlóként, napellenzőként és szélfogóként. Szintén a fix megoldások közé sorolható a rögzíthető napellenző, amely fúrás nélkül biztosít gyors és egyszerű telepítést, ráadásul a vázon található kar segítségével könnyedén feltekerhető.