## Buborékfólia
## Kátránypapír
# [[Fájl:Kerti-to-epitese-2.jpg]]'''Fektessük le a fóliát!''' Fóliából nagy választékot találhatunk kertészeti üzletekben és a szakáruházakban (például kőfólia, PVC- vagy kaucsuk fólia). Talán ez a lépés igényli a legnagyobb odafigyelést és a legtöbb türelmet. Ügyeljünk arra, hogy a fólia ne gyűrődjön, ne fodrozódjon össze, illetve ügyeljünk arra is, hogy a tó pereméről számítva legalább 50 centiméteres ráhagyás legyen! Ezt a túllógó részt majd visszahajtjuk, lefedjük és ízlésesen eltüntetjük.
# '''Építsünk csobogót!''' Használhatunk előre gyártott vízeséselemeket, vagy kialakíthatjuk magunk is a csobogó formáját, amit aztán fóliával bélelhetünk. Szerezzünk be egy, a vízesés méretének megfelelő szivattyút! Kövekkel, sziklákkal fokozhatjuk a természetes hatást, emellett akár egy kisebb sziklakertet is kialakíthatunk a csobogó köré.
# '''Dekoráljuk a kerti tavat!'''
== Tippek ==
[[Fájl:Kerti-to-epitese-3.jpg]]* Szűrőrendszerre is szükségünk lesz! Tiszta, átlátszó vizet csakis szűrőrendszer használatával érhetünk el. A halak anyagcseréje, illetve a tóba kerülő szerves anyagok bomlása erős szennyezést jelent a kis vízmennyiséget tartalmazó kerti tavakban.
* A kertünkben felépített tó nyugalmat áraszt, amit az esti órákban is szívesen élvezünk. Víz alatti és felszín feletti lámpákat alkalmazhatunk erre a célra. Ki kell hangsúlyozni, hogy az alkalmazott lámpák IP-védelme kiemelt fontosságú!
* Ha a csobogóhoz szivattyúzott vizet először egy (növényekkel, kövekkel) jól elrejtett műanyag konténerbe vezetjük, elkerülhetjük, hogy a szivattyú egyenesen a tóba lövellje a vizet.