* Nagyon változó, hogy ki mennyi idő alatt tanul meg gólyalábazni. Ez függ az illető bátorságától, egyensúlyérzékétől, teherbírásától (az elején általában 20 perc alatt kidől mindenki), a gólyaláb típusától, magasságától stb. Nagyon fontos, hogy jól van-e beállítva a gólyaláb, vagyis hogy jó helyen van-e cipő (illetve elég stabilan van-e rögzítve), ugyanis ez is megnehezítheti a járás elsajátítását. Ha nagyon nem érzed jónak, esetleg fáj is a lábad, ahogy rálépsz, próbáld meg arrébb helyezni a cipőt. Általában a cipőt úgy rögzítjük a tartó részre, hogy a lábfej első része egy nagyon picit kifelé áll.
* Ha teheted, gyakorolj homokban is. Ez például segít abban, hogy elég magasra emeld a lábad, ugyanakkor kevésbé ütöd meg magad, ha elesel.
* Egy idő után rá fogsz jönni, hogy mindig lesz olyan, hogy kissé megbillensz vagy megbotlasz, ekkor azonban nem törvényszerű, hogy el is fogsz esni. Ilyenkor kicsit ki kell lépni előre az egyik lábaddal, de a sok gyakorlás során erre majd amúgy is ráérzel.
== Amire szükséged lehet ==