966
szerkesztés
Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
== Lépések ==
#Nagyon fontos, hogy tisztázz magadban néhány kérdést. Válaszold meg magadban, hogy mi a motivációd? Így be tudod határolni, hogy milyen irányban ajánlatos elindulnod az önkéntesség útján. Csak akkor fog jól működni, ha valóban olyan feladatot találsz, ami passzol hozzád. Kérdezd meg magadtól, hogy mi a célod. Azért akarok önkénteskedni, mert:
#*jobbá akarom tenni a környezetemet, segíteni akarok a körülöttem élőknek?
#*mert találkozni szeretnék olyan emberekkel, akik különböznek tőlem?
#*ki szeretnék próbálni olyan munkát,amit később teljes állásban is szeretnék végezni?
#*többet szeretnék foglalkozni azzal, amiben jó vagyok, és amit szeretek csinálni?
#Döntsd el, hol szeretnél önkénteskedni.
#*Számos szervezet ajánl külföldi önkéntes lehetőségeket.[http://www.onkentes.hu/cikkek/nemzetkoezi-oenkentesseg Itt bővebben is megismerheted ezeket az opciókat].
#*Milyen képességeiddel tudsz hozzájárulni az önkéntes feladathoz?
#Azt is fontold meg, hogy rendszeresen szeretnél e önkénteskedni vagy inkább alkalomszerűen, amikor éppen van rá időd és lehetőséged.
#Vannak évente ismétlődő események, melyekbe bekapcsolódhatsz. [http://www.szeretethid.hu/ ilyen a Szeretethíd] vagy a [http://www.72ora.hu/a 72 óra kompromisszumok nélkül]illetve a [http://szelektalok.hu/teszedd/ a Te szedd akció].
#A legtöbb szervezet önkénteseit egy adatbázisban tartja számon, és folyamatosan biztosít számukra munkát. Ha regisztrálsz egy szervezetnél, akkor ilyen formán is támogathatod működését.
#Előfordulhat, hogy csak életed egy pillanatában érzed úgy, hogy önkénteskedni szeretnél. Ezt is megteheted, ha valamely rendezvényre (pl,: sportesemény, koncert) jelentkezel önkéntesnek, vagy egy katasztrófa helyzetben nyújtasz segítséget (pl.: árvíz, erdőtűz esetében).