1
szerkesztés
Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
# '''Biztosíts egyedi és minőségi szolgáltatásokat!''' Gondold végig, hogy tevékenységedhez kapcsolódóan milyen ingyenes, a látogatók számára ugyanakkor rendkívül hasznos kiegészítő szolgáltatásokat tudsz biztosítani, amik segíthetik a keresőoptimalizálást. Helyezz el például egy szótárt az oldaladon, amiben leírod a weboldal által közölt tevékenységhez kapcsolódó legfontosabb fogalmak, szakszavak magyarázatát.
# '''Használj beszédes belső linkeket!''' Amikor a látogató a főoldalról egy aloldalra kattint, olyan linknevet adj meg, ami kapcsolódik az ott található tartalomhoz.
# '''Használd a title és description tageket!''' A Title tag a böngésző jobb bal felső sarkában, illetve a keresési találatok címeként jelenik meg. Érdemes röviden, néhány szóban meghatározni, hogy miről szól az oldal. A Description tag tartalma a keresési találatok leírásában jelenítődik meg, így az itt szereplő szöveg nagy mértékben befolyásolja, hogy a látogató a keresés során átkattint-e weboldalunkra.
# '''Helyezz el az oldaladra mutató releváns linkeket!''' A külső linkek nem pusztán azzal a tulajdonságukkal erősítik a weboldal keresőpozícióit, hogy egy-egy oldalra rámutatnak. A külső linkek akkor tekinthetők jónak, ha az ajánlott oldal tematikájához kapcsolódnak, PageRank értékük megegyezik, vagy akár még magasabb is az ajánlott oldalénál. A link tartalmazza azt a kulcsszót, amire a hivatkozott oldalt optimalizálni akarjuk, és viszont – az ajánlott oldalnak mind szövegezésében, mind a linkben célszerű tartalmaznia ezt a kulcsszót.
# '''Rendszeresen ellenőrizd a keresőoptimalizálás eredményét!''' Érdemes legalább havonta megnézni, hogy a fontosnak tartott kulcsszavakra milyen pozícióban van az oldalunk. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a konkurencia sem ül a babérjain. Érdemes azt is megvizsgálni, hogy mely kulcsszavak hoznak számunkra fontos látogatókat (akik megrendelnek, vásárolnak, stb.). Csatold vissza ezeket az eredményeket, s ez alapján javítsd weboldalad ergonómiáját, tartalmát, funkcionalitását.
== Tippek ==