Cikkek:Ne hagyd ellustulni a gondolkodásodat, fejleszd játszva az agyadat

Innen: Hogyankell.hu


Ne hagyd ellustulni a gondolkodásodat, fejleszd játszva az agyadat!

Httpsreflexshop.hu - 2024 január - Cikk1.png

Abban a legtöbben egyetértenek, hogy játszani nemcsak gyerekként, hanem felnőttként is jó, ugyanis kikapcsol, csökkenti a feszültséget, a stresszt, jókedvre derít, összehoz embereket, továbbá társaságban és egyedül is űzhető.

De a fentieken kívül önfejlesztésre, bizonyos képességek, például a döntéshozatali készségek erősítésére is jól alkalmazhatók egyes típusú játékok, így már kisgyermekkorban is hasznosak lehetnek, ahogy felnőttkorban is.

Mivel a játékban pont az a jó, hogy szabad tevékenység, nincs semmi kényszer, ezért a fejlesztő játékok is csak abban az esetben érhetnek célt, ha felkeltik az érdeklődést. Ma már számtalan logikai játék létezik gyönyörű grafikákkal, minőségi kivitelben, így mindenki megtalálhatja a számára tetsző darabot, amellyel szívesen játszik majd.

Válassz a Reflexshop gondolkodtató és ügyességi játék kínálatából testhez illő szórakozást, nyűgözd le vele a párodat, barátaidat, családodat!

Miért játszunk?

A játék a gyermekkor elmaradhatatlan eszköze, ugyanis mind a mentális, mind a fizikai fejlődés szempontjából szükség van rá. Ismereteket szerezhetünk általa a minket körülvevő világról, megtanít számtalan, az élethez nélkülözhetetlen készségre, és mindezt úgy, hogy közben önfeledt pillanatokat élhetünk át.

Többféle játékelmélet létezik, az egyik szerint a játék a pihenést, a feltöltődést, a felesleges energia levezetését szolgálja, míg a másik azt állítja, biológiai funkciója van, egy harmadik szerint a gyermekkori játék felkészülés az életre. És még lehetne folytatni megannyi elmélettel. A játéknak sokféle formája ismert, nem fedhető le egyetlen ideológiával.

Mire jó a játék?

A játék fontos képességeket és érzékeket fejleszt, és nagyszerű terep a társas szabályok gyakorlására, amire gyerekként és felnőttként is szükségünk van. A játékoknak általában vannak győztesei és vesztesei, örömet okoz, megnyugtat, ugyanakkor megtanít a kudarc elviselésére is. Fejleszti az együttműködő és a kapcsolatteremtő készséget is, kommunikációra serkent.

Sok játékfajta fejleszti az alkotókészséget, a problémamegoldó készséget, általa különféle szerepeket élhetünk meg, ami beépülhet a személyiségünkbe. Az élethez hasonlóan a játékban is vannak jutalmak és büntetések.

Rengeteg fajtája létezik, amely elősegíti a testi fejlődést, fejleszti a mozgást, a koordinációt, az egyensúlyérzéket, a fantáziát, a tájékozódást.

Játszani jó!

A játék nemcsak a gyerekek sajátja, minden korosztály megtalálhatja a számára megfelelő típust. A különféle társasjátékok családi és baráti összejöveteleken remek időtöltést kínálnak, de csapatépítésre is megfelelőek, játszhatjuk párban vagy csapatban, nagyobb társasággal.

Manapság fiatalok és idősebbek körében is divatosak a társasjáték klubok. A rengeteg játék közül mindenki megtalálhatja az életkorának, képességeinek, kedvteléseinek megfelelő darabot, legyen szó különféle társas vagy logikai játékokról, a kül- és beltéri aktív szabadidős tevékenységekről nem megfeledkezve.