Cikkek:Mi az ideális hőszigetelés - vastagság

Innen: Hogyankell.hu

Mi az ideális hőszigetelés-vastagság?

Rapidszigeteles.hu - 2024 július - LinkMarketing - 2.png

Amennyiben a hőveszteség minimalizálása, vagyis a rezsiköltségek csökkentése és a komfortérzet növelése érdekében az épület hőszigetelése mellett döntünk, az alkalmazandó anyag vastagságát hőtechnikai számításokkal kell meghatározni.

A jogszabályban előírt közel nulla energiaigény csak a hőszigetelő képességre vonatkozik, a szigetelés vastagságára nem. Azt az anyag típusa, illetve az elérni kívánt költségmegtakarítás függvényében kell meghatározni, de általánosságban elmondható, hogy minél jobb egy anyag hőszigetelő képessége, minősége, annál vékonyabb rétegben elegendő alkalmazni.

Tudni kell azonban azt is, hogy egy bizonyos vastagságon túl nem növelhető a hatékonysága, és esztétikailag sem kívánatos, így a lehető legideálisabb anyagot érdemes választani. Hogyan válasszunk? Mit kell tudni korunk legkorszerűbb technológiájáról, a Rapidszigetelés által alkalmazott purhab szigetelésről?

Minél vastagabb, annál jobb?

Bár sok hőszigetelést végző “szakember” minél vastagabb szigetelést ajánl, ne dőljünk be ezeknek a tanácsoknak, hanem végeztessük el a hőtechnikai számításokat a konkrét falazatra, épületszerkezetre és az igényekre vonatkozóan! Az egyes szigeteléstípusok esetében nem ugyanazzal a vastagsággal kell számolni, ezt a költségek számításánál figyelembe kell venni. Az sem lényegtelen, hogy milyen típusú épületet akarunk szigetelni.

Az egyes hőszigetelő anyagok hatásfoka más és más, így összességében nem feltétlen a legalacsonyabb egységárú anyag a legolcsóbb, ugyanis nagyobb vastagság lehet szükséges belőle. A korszerű anyagok hőszigetelő képessége lényegesen magasabb lehet, ezért azokból kisebb vastagság is elegendő.

Mi alapján döntsünk?

Az újonnan épülő családi házak esetében nem lehet kérdés a hőszigetelés, hiszen a jogszabályoknak csak így feleltethetők meg, azonban meglévő épületek esetében is érdemes elgondolkodni azon, mennyit nyerhetünk vele, ha utólag elkészíttetjük. Nemcsak télen-nyáron érezzük majd magunkat komfortosan, de a pénztárcánkban is több marad, kevesebbet kell fűtésre, illetve nyáron klimatizálásra költeni.

Az optimális anyag kiválasztásakor több tényezőt kell mérlegelni, a szigetelendő épületszerkezet típusa, homlokzatok esetén a falazat anyaga a döntő, másrészt a hőszigetelő anyag szükséglete, ára, illetve egyéb tulajdonságai, például hangszigetelő képessége, tűzállósága. Továbbá lakott otthonok esetében a kivitelezés ideje és az, hogy mekkora felfordulással jár a folyamat.

Egy ideális és univerzális szigetelőanyag

A korszerű szórt purhab szigetelés bármilyen épületszerkezet esetén alkalmazható, de különösen födémek és tetők szigetelésére ajánlott.

Kitűnő hő- és hangszigetelő képességgel rendelkezik, a legkisebb rést, a legbonyolultabb formát is kitölti, hézagmentesen illeszkedik. Élettartama 50 év, alak- és mérettartó, gyorsan kijuttatható vízszintes és függőleges felületekre egyaránt.

Akarj jót magadnak, válaszd napjaink legkorszerűbb univerzális szigetelőanyagát, a szórt purhabot!