Cikkek:A japán remekmű az órák terén
Innen: Hogyankell.hu
A japán remekmű az órák terén
Bármily meglepő, a Seiko 1881 óta van jelen a karórák piacán. 130 évvel ezelőtt egy fiatal, alig 21 éves vállalkozó szellemű japán fiatalember, Kintaro Hattori órákat kezdett árulni és javítani Tokióban. Nem meglepő, ha a Seiko a japán óragyártás zászlóshajója. A szó jelentése egyébként kiváló, rendkívüli, ami már önmagában megfogalmazza a márka hitvallását.
A cég úttörőnek számít a különböző technológiák kifejlesztésében, számos, a világon elsőként elkészített újítás jellemzi. Ami állandó, az a pontosság és precizitás, ami minden egyes darabra jellemző, akárcsak a japán társadalom tagjaira. A Seiko tehát egy darab Japán, ami Kelet-Közép-Európában egy jó példa, kvázi emlékeztető a precizitásra.
A Seiko nem egy kimondott divatmárka, itt nem kell állandó trendkövetésre számítani. Itt a pontosság jelenti a minőséget, ezért magasabb árfekvés a jellemző. Seiko órából nem feltétlenül vásárolunk minden szettünkhöz passzolót, hiszen ez leginkább a business stílus kiegészítője. Ezek az órák nem mondhatók sportosnak, nem feltétlenül tűnnek fel a szabadidős programokon. A színválaszték is hagyományos, nem jelennek meg a divatszínek, egy-egy olyan modell található például a Juta Óra-Ékszer kínálatában, ahol a piros és kék színek dominálnak a számlapon.
Seiko evolúció
Ahogyan említettük, számos világelső terméke van a márkának. 1969-ben a Seiko Astron volt a világ első kvarcórája. 1973-ban jelent meg az első LCD-s kvarcóra, ami hatszámjegyes, digitális kijelzővel készült. 1975-ben jött a többfunkciós digitális karóra, 1982-ben pedig a világ első TV-s karórája.
Egy évvel később már hangfelvevős Seiko karóra született, a világ első analóg kronográf kvarcórájával együtt. 1984-ben az óra már számítógép funkciókat kapott. 1988-ban megjelent a Kinetic, azaz automata energiatermelő egység, amely ma is szerepel a kínálatban.
1990-ben computerizált búváróra került piacra, majd nyolc évvel később megjelent az öröknaptár a karórában. 1999 a Spring Drive éve, 2005-ben pedig a világ első háromsávos rádió kontrollos karórájával debütáltak. 2006-ban megérkezett az E-ink kijelzős modell, 2008-ban pedig az első, kimondottan űrsétára tervezett modell. 2012-ben pedig piacra került a Seiko Astron, amely felismeri a Föld mind a 39 időzónáját. 2016-ban a Grand Seiko fekete kerámiamodellje lépett a közönség elé.
Milyen alkalomra vegyél Seikót?
Seiko karórát különleges alkalomra illik ajándékozni. Ez a kategória a komoly férfiak és nők kedvence, hiszen mellőzi a divatmodellek elemeit. Tartós, minőségi anyagválasztás jellemzi, ezért bizsuval nem szerencsés viselni. Egy különleges, szintén minőségi divatékszer, mint mondjuk a Boss-kollekció darabja jól kiegészítheti a termékeket. Elsősorban az üzleti világba javasoljuk a Seiko óráit, ahol a kivillanó karóra üzenetet hordoz: tulajdonosa komolyan vehető, precíz, tudatos ember. Egy kerek születésnap, évforduló szintén remek alkalom egy Seiko modell beszerzésére.