A húgyúti fertőzést kezelni

Innen: Hogyankell.hu

[szerkesztés] Hogyan kell a húgyúti fertőzést kezelni?

Chamomile.jpg

A húgyúti fertőzés sok kellemetlenséggel jár. Tünetei: fájdalmas, égő érzés vizelés közben a nemi szervek és a húgycső környékén, szúró fájdalom a húgyhólyagnál. A bajt jobb megelőzni, mint kezelni, így fokozattan ügyeljünk a személyes higiéniánkra, ne mászkáljunk mezítláb a hideg talajon, és fogyasszunk bőséges folyadékot! Ha a fentiek ellenére nem sikerül megelőzni a betegség kialakulását, keressük fel nőgyógyászunkat, háziorvosunkat, és kérjünk segítséget tőlük! Ma már a gyógyszertárakban számtalan készítmény áll rendelkezésünkre, amelyek enyhítik a tüneteket és segítik a gyógyulást.

[szerkesztés] Lépések

  1. Keresd fel a háziorvosodat, illetve a nőgyógyászodat a pontos diagnózisért! Ők majd felírják a megfelelő antibiotikumot, illetve ha szükséges, akkor más vényköteles készítményt is.
  2. A gyógyszereken kívül nagy segítség a tőzegáfonya, amelyhez már tabletta formájában is hozzáférhetünk. Fogyasszuk reggel és este, és igyunk mellette bőségesen folyadékot!
  3. Ha nem vagy az antibiotikum híve, akkor keresd a d-mannózt, ami segít kiüríteni a baktériumokat a szervezetedből! A d-mannóz a fertőzés kiváltó okát, az E-coli baktériumot célozza meg, ami a csillói segítségével tud megtapadni a húgycsőben. A mannóz a csillókat semmisíti meg, így a baktérium a vizelés során kiürül a húgycsőből.
  4. Készíts főzetet kamillából, szűrd le, és öntsd a fürdővizedhez! A kamillás ülővizes kádfürdő gyulladáscsökkentő hatású.


[szerkesztés] Tippek

  • A kamilla mellett a cickafark és a mezei zsurló is jól alkalmazható külsőleg.
  • Vizelethajtó hatása miatt a mezei zsurlóból teát is készíthetsz.
  • A bő folyadékfogyasztás legyen a mindennapjaid része: a bevitt folyadék segíti a méregtelenítést, hatására kiürülnek a méreganyagok a szervezetedből, így a húgycsőből is, csökkentve ezzel a húgyúti betegségek kialakulásának kockázatát.


[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • időpont a háziorvoshoz
  • időpont a nőgyógyászhoz/urológushoz
  • tőzegáfonya (aszalvány, tabletta, tea stb.)
  • D-mannóz


[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Első lépésként mindenképp orvossal konzultálj a problémádról, aki felállítja a pontos diagnózist és megtervezi a kezelésedet!

[szerkesztés] Kapcsolódó videók

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Lilly