„Zsírt égetni” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

a (Kapcsolódó források, hivatkozások)
 
27. sor: 27. sor:
 
* [http://www.fogyas.info/zsiregetes_zsiregeto_hatekony-zsiregetes.php Hatékony zsírégetés]
 
* [http://www.fogyas.info/zsiregetes_zsiregeto_hatekony-zsiregetes.php Hatékony zsírégetés]
 
* [http://www.testformazas.hu/zsiregetes.php Zsírégetés]
 
* [http://www.testformazas.hu/zsiregetes.php Zsírégetés]
 +
* [http://fogyascoachinggal.hu/zsiregeto-etelek/ Zsírégető ételek]
  
 
[[Kategória:Egészség]]
 
[[Kategória:Egészség]]

A lap jelenlegi, 2017. május 10., 10:42-kori változata

[szerkesztés] Hogyan kell zsírt égetni?

Zsiregetes.jpg

A zsírégetés minden fogyókúra központi kérdése, legfőképp azért, mert ha csak mozgás nélküli szigorú fogyókúrával szabadulunk meg a súlyfeleslegünktől, akkor az a diéta múltával azon nyomban vissza fog térni. Ezért az ideális súlycsökkentés alapja a rendszeres mozgással történő zsírégetés, mely több tekintetben is jót tesz szervezetünknek.

[szerkesztés] Lépések

  1. Állj neki mozogni! Megoszlanak a vélemények arról, hogy milyen típusú mozgás a leghatékonyabb a zsírégetéshez, de az ezer százalékig biztos, hogy minden mozgás segít benne. Ennek oka, hogy az izomszövet önmaga megtartásához folyamatosan energiát igényel és zsírt éget, tehát minél izmosabb valaki az anyagcsere működöséhez annál gyorsabb, tehát annál több energiát igényel. Ezért van az, hogy a petyhüdt, izomzat nélküli emberek, vagy az idősebb korúak, akik már nem használják és építik olyan aktívan izomzatukat, azok hajlamosabbak a súlyfelesleg felszedésére. Tehát minden izommozgás számít!
  2. A váltakozó intenzitású mozgás a legoptimálisabb! Tény, hogy a mozgás intenzitásának növekedésével a zsírfelhasználás is egyre gyorsabb lesz, mégis a váltakozó intenzitású mozgás a legideálisabb a zsírégetéshez, mivel ezzel elkerüljük az izomzat leépülését, s kevesebb időráfordítással nemcsak a zsírégetés lesz hatékonyabb, hanem az edzettségi szintünk is ugrásszerűen megnő.
  3. Figyeljünk a pulzus számra! A lényeg, hogy a pulzus megemelkedjen, de még ne annyira, hogy ziháljunk, és ne kapjunk levegőt, mert akkor nem zsírt, hanem szénhidrátot kezd bontani a szervezetünk mivel azt oxigén nélkül (tejsavas erjesztéssel) is fel tudja használni. A legalkalmasabb, ha az edzéstartomány (max. pulzus - nyugalmi pulzus) 50-70%-ával edzünk.
  4. A zsírégetés alapja a rendszeresség és a folyamatosság: A zsírégető edzést hetente legalább 2-3 alkalommal el kell végeznünk, de a legjobb a heti 4-5 alkalom, ha belefér. Emellett egy alkalommal legalább 20-30 perc időtartammal kell végezni a gyakorlatokat, hiszen a szervezet aktivitási szintjének megemelkedéséhez, a jelentősebb zsírégetés megindulásához időre van szükség, ez a kevésbé megerőltető edzésformák esetében kicsit több, például úszás és biciklizés, sétálás esetén a minimum inkább 1 óra.
  5. Figyelj oda a szénhidrát bevitelre! A rendszeres testmozgáshoz elengedhetetlen a szénhidrátbevitel, azonban annak mennyiségével és beviteli időpontjával könnyen befolyásolhatod a zsírégetést. Ha az edzés előtt viszonylag régebben fogyasztottunk szénhidrátot (alacsony lesz a vércukorszint) fokozódik a zsírégetés, azonban ha közvetlenül edzés előtt visszük be a szervezetünkbe, az gátolja a zsírégetést.

[szerkesztés] Tippek

  • Keress társakat a mozgásban! Az ember könnyen lemondhat az esti futásról vagy „elfelejthet” odaérni az edzésre, de ha valakivel mindezt együtt csinálod, akkor a másik remek motivációs erő és noszogató lehet abban, hogy ne add fel.
  • Vegyél időkorlátos bérletet! Ha valamilyen konditermi edzést vagy csoportos tornát választasz, akkor mindig az idő korlátos, mondjuk egy hónapra szóló bérletet vedd meg, de a legjobb az a típus, amely 10 alkalmas, de azt egy hónap alatt le kell járni, mert így a pénztárcád iránti lelkiismereted is segít majd formában maradnod!

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Kitartás.
  • Egy társ, aki motivál és időről-időre noszogat minket.
  • Odafigyelés a táplálkozásra.

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Nem ajánlatos a legszigorúbb szénhidrát és cukormentes diéták mellett intenzív mozgásba neki kezdeni, mivel ez nagymértékben megterheli a szervezetet, melynek a rendszeres izommozgáshoz igenis szüksége van szénhidrátra is.

[szerkesztés] Kapcsolódó videók

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Bianka, Evus