Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Kezelni a kínos csendet beszélgetés során

4 bájt törölve, 2017. november 6., 13:16
Lépések
#Ha beszélgetéskor csend áll be, tudatosítsd magadban, hogy ez nem valakinek a hibája. Sokszor a csend egy természetes része a beszélgetésnek. Ilyen helyzetek lehetnek:
#*a beszélgetés témáját minden résztvevő kimerítette, és egy új téma #*végiggondolásához, felhozásához idő kell
#*ha valaki egy nagyon mély vagy elgondolkoztató kijelentést tett, hagyni kell időt rá, hogy a beszélgetés résztvevő megemészthessék a hallott gondolatokat, esetleg reflektáljanak rá
#*a társalgás résztvevő fáradtak, rosszkedvűek,és nincs igényük pörgős beszélgetésre, csak egy kis közös lazulásra
#*Ha valaki nagyon elgondolkoztató megjegyzést tesz, aminek megemésztéséhez mindenkinek kell egy kis idő, akkor egyszerűen csak mondhatod azt például, hogy: „ Ez egy nagyon érdekes megközelítés, azt hiszem, kell egy kis idő amíg az agyam feldolgozza ezeket az információkat…”.
#Használhatod a hirtelen beállt csendet arra, hogy kilépj egy beszélgetésből. Ha úgyse tervezted volna hosszúra a beszélgetést, vagy úgy érzed, hogy kellemetlen a beszélgetés, egy rövid csend pontosan alkalmas lehetőség arra, hogy illedelmesen elköszönj. Ezt azonban idejében tedd, ne hagyd túl hosszúra nyúlni a köztetek beállt csendet.
#Emlékeztesd magad arra, hogy a csend csak akkor lesz kínos, ha te magad is annak érzed. Ha magabiztos vagy, jól érzed magad egy társalgásban, akkor egy kisebb csend nem fog ártani a beszélgetéseteknek. Csak nézz meg, ahogy a barátok, családtagok beszélgetnek, sokszor nem is veszik észre, hogy voltak szakaszok a beszélgetéseikben, amikor csendben voltak.  
== Tippek ==
966
szerkesztés