Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Takarékoskodni a nyugdíjunkra

4 010 bájt hozzáadva, 2014. január 29., 16:17
Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell takarékoskodni a nyugdíjunkra? == Egyre többet hallani arról, hogy az állami nyugdíjrendszer az összeomlás szélén áll, és ha Te magad nem gondo…”
== Hogyan kell takarékoskodni a nyugdíjunkra? ==

Egyre többet hallani arról, hogy az állami nyugdíjrendszer az összeomlás szélén áll, és ha Te magad nem gondoskodsz a jövődről, akkor még a mindennapi betevőre sem fog jutni. Ezzel kapcsolatban van egy rossz és egy jó hírem. A rossz az, hogy ez tényleg nem vicc, a jó viszont, hogy időben elkezdve kicsi pénzből is tisztességes megélhetést teremthetsz magadnak. Elhatározás és kitartás kérdése az egész. Hogy miből? Korábbi cikkeimben találsz jó néhány fájdalommentes ötletet.

== Lépések ==

# Az első és legfontosabb, hogy magadban döntsd el, mekkora összegből szeretnél majd megélni. Ehhez a jelenlegi költségeid kb nyolcvan százalékát vedd alapul.
# Ismerd meg a jelenlegi összes megoldást.
# Vedd számba, hogy mennyi időd van még a nyugdíjig.
# Fentiek figyelembe vételével, kockázatvállalási hajlandóságodnak megfelelően válaszd ki a legmegfelelőbbet.
# A kiválasztott pénzintézetnél indítsd el a számlád.

== Tippek ==

* Ma már több ajánlat közül is tudsz választani, ezért az összehasonlításban nagy segítségedre lehet egy független pénzügyi tanácsadó cég.
* A végleges döntés előtt nézz át minden számbajöhető megoldást.
* Az adókedvezménnyel támogatott megoldások ( Nyugdíj előtakararékossági számla, Önkéntes Nyugdíjpénztár, Biztosítók 2014.január 1-jétől köthető nyugdíjmegoldásai) esetén csak akkora összeggel indíts számlát, amely után maradéktalanul igénybe tudod venni a 20% kedvezményt.
* A későbbiek során, ahogyan jövedelmed emelkedik, mindig lesz lehetőséged a díj emelésére.
* Akkor sem kell kétségbe esned, ha csökkenne a bevételed, mert a díjat csökkentheted, vagy ideiglenesen szüneteltetheted (természetesen nem ez a cél) is.
* Az üzleti nyugdíjcélú biztosítások után jelenleg maximálisan évi 130.000,- Ft kedvezményt vehetsz igénybe.
* Ha van NYESZ számlád és önkéntes nyugdíjpénztári tagságod is, akkor további 150.000,- Ft adókedvezményt is igénybe vehetsz. Vagyis összesen 280.000,- Ft-tal növelheted évente a nyugdíj megtakarításod.
* Választhatsz a bankok által kínált takarékossági megoldások közül is, de ezekhez nem kapcsolható adókedvezmény, és a hozamuk is mindig kisebb. Nyugdíjcélra nem ezek a legideálisabbak.

== Amire szükséged lehet ==

* elhatározás és kitartás hosszú távon
* igényeid pontos ismerete
* személyes irataid a szerződés megkötéséhez

== Figyelmeztetések ==

A kifejezetten nyugdíjcélú, adókedvezménnyel támogatott megoldások hosszú távra, de minimum 10 évre szólnak. A pénzhez a cél bekövetkezte előtt hozzájutni, csak vagyonvesztés árán lehet. Ezért ha még nagyon fiatal vagy, csak kis összeggel indulj!
* Talán még emlékszel, hogy korábban az életbiztosítás adókedvezményét a bankszámládra kaptad. Most viszont közvetlenül a nyugdíjszámládra érkezik majd, kizárólag a nyugdíjadra fordíthatod.
* Gyermekeid iskoláztatására, egyéb távlati céljaid megvalósítására más megoldásokat válassz.
* Ha már elmúltál 55 éves, a biztosítók által kínált megoldásokat már nem választhatod.
* Ne dőlj be olyan ajánlatoknak, amelyek 10 évnél kevesebb időtartamot kínálnak, mert ez ellentétes a törvénnyel, és a lejáratkor kellemetlen meglepetések érhetnek.
* NYESZ számlát és önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítást 55 éves kor után is választhatsz, de a megtakarítási idő ezeknél is minimum 10 év. A pénzedhez előbb csak szankciókkal juthatsz.
* Ne halogasd a takarékoskodás megkezdését, mert minél korábban kezded, annál kisebb összegből sokkal nagyobb vagyont gyűjthetsz össze.

== Kapcsolódó források, hivatkozások ==

* [http://www.penzugyi-szakerto.hu www.penzugyi-szakerto.hu]
* [http://www.nyugdijguru.hu www.nyugdijguru.hu]

[[Kategória:Befektetés-pénzügyek]]
3 567
szerkesztés